BTS. Koreańska fala

Adrian Besley Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
BTS: Icons of K-Pop
Agnieszka Myśliwy
Burda Publishing Polska
Bangtan BTS muzyka Korea Południowa K-Pop Korean Wafe popkultura
BTS: Icons of K-Pop
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Myśliwy
Bangtan BTS muzyka Korea Południowa K-Pop Korean Wafe popkultura

Biografia BTS, którą autor stworzył dogłębnie przeszukując internet. Jest OK, ale, jak to się mówi, dupy nie urywa. Ładne zdjęcia, prosty język, przejrzyście napisane.
Jedyna pułapka to tłumaczenie typowo k-popowych zwrotów, które teoretycznie jest poprawnie, jednak praktyka to zupełnie co innego. Dla przykładu: tak, teoretycznie "trainee" to "stażysta", jednak w...

Recenzja na dniach

Książka jest ich biografią. Opowiada ona o ich drodze na szczyt i o tym jakie trudności musieli pokonać by znaleźć się tam gdzie teraz są. W książce możemy również znaleźć strony poświęcone każdemu członkowi z osobna, dzięki czemu możemy poznać ich jeszcze lepiej. Książka posiada też kilkanaście obrazków. Są to zdjęcia z różnych lat istnienia zespołu.
Książka sama w sobie...

Książka nie jest napisana trudnym językiem, a raczej prostym - co w sumie wcale nie dziwi. Widać za to, że opinie, które czytałam przed jej zakupem, nie myliły się raczej wobec motywów autora - wykorzystanie popularności koreańskiego boysbandu, żeby zarobić trochę pieniędzy (bo o ile nie jest to jakieś kompendium wiedzy o BTS, to na półce ARMY znaleźć się może i musi). Nie...

#licencjat
taka duża wikipedia o bangtanach z ładnymi zdjęciami w środku

Książka bardzo ciekawie napisana z róznymi smaczkami z życia BTS. W pewnym sensie pomogła wdrążyć mnie się w świat BTS a nawet troche do świata Kpopu. Serdecznie ją polecam.

Momentami ta książka przypomina Wikipedię do której ktoś dodał zdecydowanie za dużo przymiotników i przysłówków.
RECENZJA: https://mira-bell.blogspot.com/2019/02/seul-mamy-problem-bts-koreanska-fala.html

Nie wiem czy to wina autora, czy tłumacza, ale książki nie da się czytać. Błędy stylistyczne, błędy rzeczowe. Tragedia.

Kpopu (w tym BTS) słucham od 2016. Postanowiłam przeczytać tę książkę z ciekawości, by zobaczyć "jakie głupstwa tam napisali". Jednak po przeczytaniu stwierdzam, że bardzo przyjemnie mi się ją czytało i mam w większości pozytywne odczucia.

PLUSY:
Widać, że autor przyłożył się do pisania, że usiadł i poszukał prawdziwych, ciekawych i nieoklepanych informacji, wyciągając...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Premiera książki „BTS: Koreańska fala” ucieszyła wielu fanów kpopu, w tym także mnie. Fakt, że ktoś postanowił opowiedzieć historię ważnego dla mnie zespołu sprawił, że nie mogłam doczekać się aż ta pozycja wpadnie w moje ręce. I na początku rzeczywiście był zachwyt. Ładna okładka, przyjemna dla oka estetyka, czytelna czcionka i dobrej jakości zdjęcia – to chyba jedyne, co...

• 2018
  • 2019