Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
BTS: Icons of K-Pop
Bangtan, BTS., muzyka, Korea Południowa
Wynde

Rm, Jin, Suga, J-hope, V, Jimin i Jungkook – chłopcy, którzy stali się ikonami. Ich muzyka, dopracowane w każdym szczególe teledyski, niezwykła uroda i talent porywają tłumy. Globalna armia fanów wyniosła ich na szczyty list przebojów na całym świecie. Sukces zawdzięczają niewiarygodnie ciężkiej pracy i determinacji. Są głosem swojego pokolenia. Wykorzystują wszelkie kanały społecznościowe,...

Sukces zawdzięczają niewiarygodnie ciężkiej pracy i determinacji. Są głosem swojego pokolenia. Wykorzystują wszelkie kanały społecznościowe, by jak najbardziej zbliżyć się do fanów. Musieli pokonać ogromne przeciwności jeszcze przed rozpoczęciem działalności, by przełamać monopol wypromowanych już K-popowych idoli na koreańskim rynku. Międzynarodowy sukces wydawał się wtedy niedoścignionym marzeniem, a stał się rzeczywistością.

Poznajcie historię siedmiu chłopców z Korei Południowej, którzy w krótkim czasie stali się światową sensacją muzyczną.

Witamy w świecie Bangtan!

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/bts-koreanska-fala/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/bts-koreanska-fala/

Kira | 2018-09-18
Na półkach: 2018, 03. Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Witajcie!
Przychodzę do Was z "recenzją" książki „BTS. Koreańska Fala”, którą napisał Adrian Besley. Swoją premierę w Polsce ma oficjalnie 19.09.2018 r. ale mnie udało zdobyć się ją wcześniej. Jest to pierwsza książka związana z BTS na naszym polskim rynku wydawniczym (chyba, że o czymś nie wiem, wtedy proszę mnie uświadomić) i budzi sporo emocji. W tym tekście postaram się dostarczyć argumenty, które pozwolą Wam podjąć decyzję, czy warto ją kupić, czy jednak nie.
Zapraszam!

UWAGA
Recenzja pisana jest przez początkującego edytora, przez co mogą pojawić się niezdrowe fascynacje papierem, czcionkami lub duże czepianie się strony technicznej i językowej utworu.
W przypadku porównań z oryginałem posłużyłam się darmowym podglądem ze strony amazon.com oraz filmikami z przeglądem zawartości umieszczonymi w serwisie YouTube.
Pierwotnie opublikowana na Polish ARMY Amino --> http://aminoapps.com/p/u4w9l6

Książka „BTS. Koreańska Fala”

Pierwszym, co zauważamy trzymając książkę, jest...

Lotka | 2018-11-05

Recenzja pochodzi z bloga https://whothatgirl.blogspot.com/2018/11/bts-koreanska-fala-adrian-besley.html
BTS to koreański zespół, który stał się również popularny w USA. Zaczęło się od DNA - singiel ten został dostrzeżony nawet zagranicą. Pojawili się jako goście w amerykańskich programach, a oprócz tego wystąpili podczas AMA - American Music Award, co uczyniło ich pierwszym koreańskim zespołem. Już wtedy zrobiło się o nich głośno, a singiel w kolaboracji ze Steve'm Aok'im (MIC DROP) zrobił furorę.
Za to ich kolejny album, Love Yourself: Tear, stał się najlepiej sprzedającym albumem w USA. Jak to się stało, że koreański zespół wybił się tak mocno zagranicą?

BTS. Koreańska fala to przedstawia chłopaków z zespołu - historię każdego z nich, jak sobie radzili za czasów, kiedy trenowali i przygotowywali się do debiutu. Przybliża nam ich charaktery, cechy. Dowiadujemy się o ich sukcesach.

Ale jest jedno ale....

Nie wszyscy wiedzą, ale ja w k-popie siedzę już ponad dekadę. Swojego...

Karolina | 2019-01-10
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Nie wiem czy to wina autora, czy tłumacza, ale książki nie da się czytać. Błędy stylistyczne, błędy rzeczowe. Tragedia.

Justinek_771 | 2018-11-14

Premiera książki „BTS: Koreańska fala” ucieszyła wielu fanów kpopu, w tym także mnie. Fakt, że ktoś postanowił opowiedzieć historię ważnego dla mnie zespołu sprawił, że nie mogłam doczekać się aż ta pozycja wpadnie w moje ręce. I na początku rzeczywiście był zachwyt. Ładna okładka, przyjemna dla oka estetyka, czytelna czcionka i dobrej jakości zdjęcia – to chyba jedyne, co mnie satysfakcjonuje.

Nie miałam styczności z innymi pracami pana Besley’a, ale „BTS: Koreańska fala” jest napisana jakby autor usilnie starał się trafić do grupy wiekowej 8-14, zapewne zakładając, że w takim wieku będzie większość czytelników. Odnoszę wrażenie, że autor rzeczywiście poświęcił trochę czasu na research, jednak nie zrobił go wystarczająco dokładnie.

„Urodzony w 1994 roku Hobi stanowi naturalny pomost pomiędzy starszymi kolegami a rocznikiem ’95.” Um, a gdzie Jungkook z ’97?

„Posiadanie w składzie maknae to cecha wspólna wielu zespołów K-popowych.” Wielu? Wszystkich. Maknae to po prostu...

Aleksandra | 2018-09-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 września 2018

Czytało mi się ją przyjemnie, ale faktycznie niektóre błędy są żenujące (jak na przykład stwierdzenie, że "nuna" odnosi się do starszych pań...). Nie wiem, na ile wynikają one z niewiedzy autora, a na ile z polskiego tłumaczenia tej książki.
Momentami przeszkadzał mi też język, ale da się go przeżyć. Autor wgłębił się w temat i to widać, sama książka sprawia wrażenie, jakby napisał ją człowiek faktycznie lubiący BTS. To nie jest garść suchych faktów o zespole - podoba mi się to, że cały jeden rozdział został w całości poświęcony ARMY.

Fanom BTS mogę tę książkę polecić, ale sama nie dam jej do przeczytania nikomu, dopóki nie zrobię stosu notatek na marginesach, gdzie autor (lub tłumacz) się ewidentnie wyłożył ;)

Patrixia | 2019-01-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kpopu (w tym BTS) słucham od 2016. Postanowiłam przeczytać tę książkę z ciekawości, by zobaczyć "jakie głupstwa tam napisali". Jednak po przeczytaniu stwierdzam, że bardzo przyjemnie mi się ją czytało i mam w większości pozytywne odczucia.

PLUSY:
Widać, że autor przyłożył się do pisania, że usiadł i poszukał prawdziwych, ciekawych i nieoklepanych informacji, wyciągając mniej znane fakty na temat zespołu lub cytując wypowiedzi członków z różnych wywiadów.
Podoba mi się również fakt, iż historia opowiedziana jest chronologicznie. Pomaga to uporządkować sobie w głowie pewne wydarzenia.
Ciekawym pomysłem są ramki wspominające o bombach BTS.

MINUSY:
Pojawiają się błędy ze strony autora i tłumacza, np Moonbyul, członkini Mamamoo staje się mężczyzną lub pewne zwroty tłumaczone są na polski, a lepiej byłoby zostawić je w angielskim np. fancafe (przetłumaczone jako kawiarnia dla fanów) lub ARMY odmieniane w liczbie pojedynczej rodzaju żeńskiego, gdzie bardziej pasowałaby liczba...

little-martyna | 2019-01-01
Dalia | 2018-12-29