Hotel z piekła rodem

Okładka książki Hotel z piekła rodem Robert O.
Okładka książki Hotel z piekła rodem
Robert O. Wydawnictwo: Burda Książki reportaż
reportaż
Burda Książki
2020-10-28
2020-10-28
hotel

Książka do przeczytania w jeden dzień. Naprawdę lekko się ją czyta i jest to fajna odskocznia od dnia codziennego. Albo jeśli np ma bardzo zły dzień to przeczytaj to i tylko po to aby dowiedzieć się że można mieć jeszcze gorszy 😂

Czytając ją uśmiech nie schodził mi z twarzy. Naprawdę nie jest mi trudno wierzyć ze podobne rzeczy jakie zostały opisane w książce mogą dziać się naprawdę.
Ostatni rozdział bardzo mnie zaskoczył, jest napisany w dość poważnym klimacie z morałem i przesłaniem takim że jeśli chcesz mieć dobrych pracowników/ współpracowników lub po prostu przewodzisz grupie to pamiętaj że aby być słuchany również musisz słuchać.

"Hotel z piekła rodem" to książka lekka, łatwa i przyjemna. Taka idealna na weekend lub długie i leniwe popołudnia majowe. Do takiego odbioru książki skłania jej treść, która skupia się wokół jednego weekendu, a tłem dla jej historii jest hotel, jego obsługa oraz goście.

Głównym narratorem książki jest dyrektor hotelu znajdującego się nieopodal Warszawy. Do głównej narracji są wplatane wypowiedzi innych pracowników hotelu, którzy opowiadają swoją historię przed właścicielami hotelu, którzy zarządzili audyt w tym hotelu. Zarówno dyrektor jak i pozostali pracownicy skupiają się na jednym weekendzie, który przeszedł już do historii hotelu, ponieważ wszystko co miało dobrze się zakończyć, to niestety wszystko poszło nie tak, wręcz przerażająco poszło coś nie tak. Za wszystkie te błędy teoretycznie odpowiada dyrektor, który nie do końca miał wpływ na to jak zachowają się goście. Co prawda, aby zrozumieć sens wydarzeń całego weekendu, ważne są również historie, które wydarzyły się kilka dni wcześniej, lub mające miejsce w dalszej przeszłości. I jak się okazuje, podczas jednego weekendu w hotelu może wydarzyć się więcej niż przez cały miesiąc czy rok...

"Hotel z piekła rodem" to książka, która przedstawia historie ludzi pracujących w hotelu, którzy często muszą mierzyć się z głupotą, lekkomyślnością ludzi, którzy dopiero w hotelu mogą poczuć się sobą. Niestety często zapominając przy tym, że gdzie inni mają przyjemności, tam drudzy muszą myśleć za nich i za siebie. Pracownicy przedstawiają często zabawne, ale i groteskowe a zarazem straszne sceny z zachowań ludzkich. Dlatego też tak książka bawi ale też daje do myślenia. Czy ja jako gość hotelowy mam prawo zachować się tak czy tak, bo w końcu za to płacę i mogę robić co chcę? Może niekoniecznie, ale niestety podczas czytania tej książki, doszłam do wniosku, że ludzie często zapominają, że płacąc za usługę mają do czynienia z człowiekiem a nie z "zabawką", która będzie robiła, co tylko zechcą.

Pomijając jednak te przemyślenia, to książka ta jest jednak barwną opowieścią o ludziach, którzy chcą i potrafią się bawić. Ta opowieść ma przede wszystkim bawić i relaksować czytelnika, a pomagają w tym dość absurdalne i groteskowe sytuacje czy też ludzie. Często nie wiedząc, że są groteskowi, udają kogoś ważnego, by wywrzeć na kimś pozytywne wrażenie, co niestety daje odwrotny rezultat.
Książkę polecam tym, którzy chcą się zrelaksować, nie myśleć nad sensem opowieści, tylko odpocząć nad lekką, łatwą i przyjemną lekturą. Polecam.

Głównym narratorem książki jest dyrektor hotelu...

Naprawę dobra książka 🙂😍

Naprawę dobra książka 🙂😍

Nie wiem kompletnie co mam napisać o tej książce. Jest totalnie popaprana, groteskowa i absurdalna. I szokujące jest to, że te historie wydarzyły się naprawdę.
Szok, niedowierzanie i zdumienie, że tak można, ale jak się okazuje, można. Zresztą, co tu dużo pisać, na własne oczy widziałam, co nasi rodacy potrafią w hotelu za granicą. Widzieliście znak drogowy "zakaz wjazdu" przed drzwiami pokoju hotelowego na pierwszym piętrze? A ja widziałam, łącznie z betonem, który obciążał go w ziemi. A wiedzieliście, że marmurowy blat stolika, o grubości cmentarnej nagrobkowej płyty, da się złamać na pół? No to Wam powiem, że da się, widziałam.

Z książki dowiecie się innych rzeczy, których można dokonać i to nie tylko za zamkniętymi drzwiami pokoju. I tego czy takie historie są zamiatane pod dywan czy są wyciągane z nich konsekwencje.
Poziom absurdu osiąga górną granicę i nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.
Język książki jest prosty, wręcz momentami prostacki, ale tu chyba nie dało się inaczej.
Do przeczytania na raz i chyba lepiej zapomnieć, co się czytało, słyszało czy widziało. Bo chyba by człowiek przestał podróżować.

Chciałam przeczytać coś lekkiego i zabawnego, żeby się odstresować. Padło na "Hotel..." i trzeba przyznać, że to przednia rozrywka! Akcja w zasadzie rozgrywa się w przeciągu jednego weekendu, ale poznajemy też kilka krótkich historii z innych okresów.
Niektóre z opowieści są wręcz absurdalne i ciężko w nie uwierzyć; często są obrzydliwe, ale przedstawione w sposób humorystyczny. Co mi się najbardziej podobało? Humor sytuacyjny i świetne dialogi- niejednokrotnie prostackie, ale prawdziwe w swojej ironicznej prostocie. Do mnie taki humor przemawia i czytając bawiłam się bardzo dobrze.

„Hotel z piekła rodem” to zbiór opowieści osób pracujących w polskim hotelu. Autor, główny dyrektor postanowił napisać książkę z życia hotelu, w której każde zdanie i każda opowieść będzie faktem dokonanym, niezmyślonym. Stąd również niepełne nazwisko na okładce, aby dostatecznie zachować anonimowość autora, ponieważ historie tutaj prezentowane są na tyle absurdalne, na ile wydają się prawdziwe.

Pierwszy przypadek z wielu historii z piekła rodem pojawia się już na początkowej stronie książki. Czytelnik zostaje wprowadzony w całą fabułę z punktu widzenia głównego dyrektora hotelu. Warto tutaj uwzględnić, iż mężczyzna ten to człowiek ciężko pracujący o bardzo dużych ambicjach, któremu niestety ciężko dostosować się do polskich realiów hotelów. A więc początek przedstawia się następująco – głównodowodząca pokojówek wparowuje wściekła do gabinetu dyrektora z przekleństwem cisnącym się na usta.

Zasadniczym problemem jest pewna "duża niespodzianka" jaką hotelowy gość postanowił zostawić dla pań sprzątających w – uwaga, wannie. Ów niespodzianka jest na tyle problematyczna, iż żadna z pokojówek nie chce się nią zająć, więc problem automatycznie spada na dyrektora. Pani Jadzia – szefowa, wbiega niemal do pokoju szefa, taranując tym samym drewniane drzwi i z wielkim okrzykiem na ustach komunikuje wszem i wobec o tejże niespodziance. Zszokowany dyrektor, który właśnie został świeżo odciągnięty od tabelek w Excelu nie wie co ma ze sobą zrobić, z jednej strony jako autorytet w całej placówce stara się opanować dziwnie patową sytuację, a z drugiej ma ochotę skulić się przed niebezpiecznie wyglądająca kobietą, która jest o krok od wydania wyroku śmierci na osobniku płci męskiej.

Zestresowany szybko rusza za panią Jadzią na miejsce zbrodni i na nieszczęście okazuje się, iż faktycznie dowód jest, leży sobie spokojnie w wannie i czeka aż go ktoś zabierze. Po ciężkich negocjacjach odnośnie premii dla pracownic dyrektor postanawia wrócić do recepcji hotelu i poczekać na pana, który tak szarmancko postanowił zostawić coś po sobie. Jak się szybko okazuje gość ten nie tylko przyznaje się do winy, płaci za dodatkową usługę, ale i także nie posiada w sobie ani grama wstydu za popełniony czyn.

Historia z incydentem spod pokoju 217 to tylko jedna z wielu równie pokrętnych i niewiarygodnych opisanych w tej książce. Czytelnik może tylko się domyślać czy zdarzenia z „Hotelu z piekła rodem” bazują na prawdziwych doświadczeniach autora czy też stanowią dość nietypową formę kreacji fabuły. Niejednokrotnie podczas lektury wybuchałam śmiechem, ponieważ prezentowane tutaj sytuacje są tak niewiarygodnie nieprawdopodobne, że aż prawdziwe. Książka ta jest jedyną w swoim rodzaju, utrzymana w atmosferze humoru, który niemal zakrawa o groteskę, stanowi pewnego rodzaju odskocznię od innych lektur.
Polecamy: Dobre Recenzje

"To właśnie wtedy zrozumiałem, że ci ludzie są wyjątkowi i że możemy na siebie liczyć, choćby nie wiem co!“
Czy myśleliście kiedyś podczas pobytu w hotelu, jak nas widzą ludzie tam pracujący?
Ja zawsze staram się zostawić po sobie dobre wrażenie 😁
Teraz tym bardziej po przeczytaniu książki pełnej czarnego humoru i groteski w codzienności polskiego hotelu.
Czy bycie poza domem daje nam pozwolenie na nieprzyzwoite zachowanie 😔
Dyrektor hotelu powinien wiedzieć o wszystkim co się dzieje w miejscu pracy, którym zarządza. Autor pokazuje nam jak ważna jest współpraca.
I tak poznajemy dyrektora hotelu pod Warszawą, gdy sytuacja rodzinna zmusiła go, do zamieszkania w nim. Jakie jest jego zdziwienie, gdy dochodzi do przedziwnych sytuacji o których nie miał pojęcia.🤦

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Autor pozwala zajrzeć nam do świata panującego w hotelu od środka. Czytając można popłakać się ze śmiechu, albo wstrzymać oddech z przerażenia i obrzydzenia.
Jesteście ciekawi tych perypetii? Polecam przeczytać 😀

Ja zawsze staram się zostawić po sobie dobre wrażenie 😁
Czy bycie poza...

2030

Zabawne historie z życia pewnego eksluzywnego hotelu. Różne wpadki z niefajnymi gościami, spontaniczne orgie na basenie z inicjatywy samego menadżera zmęczonego weselem,które wymyka się spod kontroli, refleksje nad zdziczeniem i ludzkim brakiem kultury czy ogłady. Nowobogaccy klienci najgorzej traktują personel, czynią niewybredne uwagi pod adresem zatrudnionych kobiet. Zdarza się, że wyposzczeni biznesmeni zapraszają dziewczynki i fundują sobie i innym hardkorowe porno. Wydaje się, że nie sposób jednej osobie ogarnąć zarządzanie personelem, przewidywanie wybryków gości czy koordynowanie pracy kuchni kiedy na złośc siada prąd. Często wiele zależy od wzajemnej życzliwości położonych niedaleko siebie hoteli.Nie wiadomo, kiedy to nad twoim hotelem zawiśnie czarna chmura. bez lukrowania, a za to z satyrycznym zacięciem, liczne anegdoty. Kolejną zaleta jest opis felernych wydarzeń z perspektywy i sprzątaczki, i recepcjonistki, i ochroniarza. życie pisze najdziwniejsze scenariusze.

186/2021

186/2021

Myślę, że to dość kontrowersyjna książka. W niektóre z historii aż ciężko jest uwierzyć - osoby jednak które pracowały w hotelu z pewnością potwierdzą, że niezłe rzeczy się w nich wyrabiają - sama pracowałam w jednym z większych hoteli w Warszawie i zobaczyłam tam wiele więc wierzę!

• CzytamzLegimi/ EmpikGo

Dodaj cytat z książki Hotel z piekła rodem