Ja tego nie przeżyję!

Okładka książki Ja tego nie przeżyję! Rosie Rushton
Okładka książki Ja tego nie przeżyję!
Rosie Rushton Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Leehampton (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Leehampton (tom 2)
I Think I’ll Just Curl Up and Die!
Akapit Press
2007-01-01
2007-01-01
Iwona Żółtowska
Rosie Rushton literatura młodzieżowa

Powróciłam do tej serii po wielu, wielu latach. Jako nastolatka uwielbiałam te książki, nawet posiadałam jedną w swojej biblioteczce. Ostatnio w bibliotece książka tej autorki przykuła mój wzrok, przypomniałam sobie z wielką przyjemnością tą serię. :D Fajnie powrócić choć na chwilę do czasów czytania takich książek. ;-) Nadal mi się podoba ta seria. Bardzo szybko czyta się, pochłania podczas czytania. :-)
Od czasu do czasu lubię poczytać książki dla młodzieży. :)

Co byś czuł, gdyby jedna z lekkich i podobających ci się dotąd serii nagle zeszła na psy? Ja poczułam smutek i rozczarowanie. Ale po kolei.

Rodzice, ach rodzice... Po prostu żenada. Zdawało się, że gorzej być nie może. Nieprawda! Starzy są nieprzewidywalni! Ruth oczekuje dziecka, którego ojcem jest Melvyn. Rodzice Jemmy twierdzą, że jest za młoda, by mieć chłopaka. Sumitha ciągle słyszy, że jej chłopak to prawdziwy skarb, i dalej nie jest zadowolona. A Jon boi się, że matka zdradza ojca z kolegą ze studiów...

Ta część serii spodobała mi się najmniej z całej serii. Bohaterowie bardziej mnie denerwowali, w szczególności Sumitha - naiwna, wredna i wiecznie niezadowolona dziewczyna. Wiem, co zrobił jej chłopak itd., ale ja osobiście byłabym zadowolona, gdyby rodzice chwalili moją sympatię. A Sumithy oczywiście nic nie zadowoli. Nieważne.

Miejmy nadzieję, że trzecia część będzie trochę lepiej napisana i przywróci całą serię do formy. Jeśli nie, to będę z utęsknieniem patrzeć na pierwszy tom i zastanawiać się, gdzie się podział dawny humor i zabawność tej serii.

Podsunięta przez koleżankę. Ze szkolnej biblioteki (zastanawiam się czy są tam jakiekolwiek dobre książki poza "Harrym Potterem"). Zabrałam się za nią z powodu braku zajęcia, spodziewając się dość płytkiej i banalnej treści.
Skończywszy przed chwilą tę książkę, mam nieodparte wrażenie straty dzisiejszego dnia. Oraz trzech wcześniejszy, które przeznaczyłam na wmówienie sobie, że lektura będzie ciekawa. Taka nie była. Od samego początku okrutnie przewidywalna. Ciężko ogarnąć wszystkich bohaterów bez wertowania książki. Dziewczyny, o których jest utwór, są okropnie infantylne, choć udają dorosłe, a ich słownictwo i zachowanie doprowadza mnie do szału.
Nie polecam. :)

Jest to druga część książki pt. "Co ty wyprawiasz, mamo?!". Jeżeli ktoś przeczytał pierwszą część to można zajrzeć do tej z ciekawości. Szybko się czyta. :)

Nic specjalnego

Nic specjalnego

Super książka.Uwielbiam tę pisarkę Rosie Rushton ;p

Super książka.Uwielbiam tę pisarkę Rosie Rushton ;p

Seria REWELACYJNA!!!!! Czekam aż w biblotece będzie 4 część, nie mogę się doczekać :))

Bardzo zabawna książka. Odkryłam w niej kilka swoich zachowań jako nastolatki :) Autorka wie o czym pisze. Podoba mi się przedstawienie różnych rodzin z różnymi problemami. Dzięki temu możemy się wpasować.

Druga część była równie zabawna co pierwsza, jak nie zabawniejsza ;) Rodzice dobrze sobie radzą, a i nastolatki akceptują powoli różne ich wygłupy.

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Literatura młodzieżowa
  • Rok 2011

Dodaj cytat z książki Ja tego nie przeżyję!