Ja tego nie przeżyję!

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Leehampton (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit
I Think I’ll Just Curl Up and Die!
Luelle

Drugi tom niezwykle popularnej opowieści o perypetiach młodych mieszkańców Leehampton. Rodzice, ach rodzice... Po prostu żenada! Zdawało się, że gorzej być nie może. Nieprawda! Starzy są nieprzewidywalni! Jak Laura poradzi sobie ze humorzastą mamuśką oczekującą dziecka, którego ojcem jest Melvyn Jemma też nie ma lekko! Jakim prawem starzy twierdzą, że jest za młoda, by mieć chłopaka I czemu...

Jak Laura poradzi sobie ze humorzastą mamuśką oczekującą dziecka, którego ojcem jest Melvyn Jemma też nie ma lekko! Jakim prawem starzy twierdzą, że jest za młoda, by mieć chłopaka I czemu plotą takie bzdury w jego obecności Sumitha wciąż słyszy od rodziców, że jej chłopak to prawdziwy skarb. A właściwie co im do tego Jon ma powody do obaw, bo jego matka zadurzyła się chyba w koledze ze studiów...

Kinga | 2015-06-17

Co byś czuł, gdyby jedna z lekkich i podobających ci się dotąd serii nagle zeszła na psy? Ja poczułam smutek i rozczarowanie. Ale po kolei.

Rodzice, ach rodzice... Po prostu żenada. Zdawało się, że gorzej być nie może. Nieprawda! Starzy są nieprzewidywalni! Ruth oczekuje dziecka, którego ojcem jest Melvyn. Rodzice Jemmy twierdzą, że jest za młoda, by mieć chłopaka. Sumitha ciągle słyszy, że jej chłopak to prawdziwy skarb, i dalej nie jest zadowolona. A Jon boi się, że matka zdradza ojca z kolegą ze studiów...

Ta część serii spodobała mi się najmniej z całej serii. Bohaterowie bardziej mnie denerwowali, w szczególności Sumitha - naiwna, wredna i wiecznie niezadowolona dziewczyna. Wiem, co zrobił jej chłopak itd., ale ja osobiście byłabym zadowolona, gdyby rodzice chwalili moją sympatię. A Sumithy oczywiście nic nie zadowoli. Nieważne.

Miejmy nadzieję, że trzecia część będzie trochę lepiej napisana i przywróci całą serię do formy. Jeśli nie, to będę z utęsknieniem patrzeć na...

KolorowaMuszelka | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Podsunięta przez koleżankę. Ze szkolnej biblioteki (zastanawiam się czy są tam jakiekolwiek dobre książki poza "Harrym Potterem"). Zabrałam się za nią z powodu braku zajęcia, spodziewając się dość płytkiej i banalnej treści.
Skończywszy przed chwilą tę książkę, mam nieodparte wrażenie straty dzisiejszego dnia. Oraz trzech wcześniejszy, które przeznaczyłam na wmówienie sobie, że lektura będzie ciekawa. Taka nie była. Od samego początku okrutnie przewidywalna. Ciężko ogarnąć wszystkich bohaterów bez wertowania książki. Dziewczyny, o których jest utwór, są okropnie infantylne, choć udają dorosłe, a ich słownictwo i zachowanie doprowadza mnie do szału.
Nie polecam. :)

TheFlowerro | 2011-11-06

Bardzo zabawna książka. Odkryłam w niej kilka swoich zachowań jako nastolatki :) Autorka wie o czym pisze. Podoba mi się przedstawienie różnych rodzin z różnymi problemami. Dzięki temu możemy się wpasować.

Luelle | 2010-02-16

Lekka i przyjemna książka.
Trochę chaotyczna.
W sam raz na zimowe wieczory.

Kanakuji | 2012-09-25

Seria REWELACYJNA!!!!! Czekam aż w biblotece będzie 4 część, nie mogę się doczekać :))

Olaa | 2013-07-08

Jest to druga część książki pt. "Co ty wyprawiasz, mamo?!". Jeżeli ktoś przeczytał pierwszą część to można zajrzeć do tej z ciekawości. Szybko się czyta. :)

Dragonfly | 2011-02-18
Przeczytana: luty 2011

Druga część była równie zabawna co pierwsza, jak nie zabawniejsza ;) Rodzice dobrze sobie radzą, a i nastolatki akceptują powoli różne ich wygłupy.

| 2012-04-28
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Nie jestem jakąś fanką tej książki. Posiadam ją bo z opinii innych myślałam, że będzie fajna. Dla mnie jest taka w miarę.

mroowkojad | 2011-01-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2011
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Łatwo się czytało,szybko poszło. Ciekawa i śmieszna książka o problemach z chłopakami i rodzicami.

Rennesme | 2013-01-05
Przeczytana: 27 grudnia 2012