Pepa, nie świruj!

Seria: Ze sprężynką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
angelika1109

Karina, Mela, Ziu, Wanda i Pepa to best kumpelki. Choć każda z nich jest inna, tworzą zgraną paczkę. Karina to wygadana indywidualistka zaczytująca się romansidłami, Mela – nieprzewidywalny wrażliwiec, mający ciągłe problemy przez swój dość pokaźny biust, Ziu – dziewczyna, za którą trudno nadążyć, Wanda – chyba najzwyczajniejsza z całego grona, ale cechująca się bujną wyobraźnią i wreszcie Pepa – pewna siebie, uwielbiająca plotki i intrygi. W ich dość zwyczajnym życiu sporo mieszają kolejne przeboje sercowe Pepy. Ostatnio nie może się wprost opędzić od zapoznanego na portalu randkowym chłopaka, który (o zgrozo!) uczy się w technikum mleczarskim, co w oczach dziewczyny całkowicie go dyskwalifikuje. Gdy jednak wkrótce gruchnie wiadomość, że do pobliskiego liceum chodzi sam Krystian Sorbet, niebiańsko przystojny aktor serialu telewizyjnego, w którym Pepa jest zakochana na zabój, kłopoty dopiero się zaczną...

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Agnieszek | 2015-08-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Czytadło dla nastolatek, dość mocno osadzone w realiach tego dziesięciolecia, toteż raczej szybko się zestarzeje.
Ot, plażowy wypełniacz czasu.

magda1838 | 2015-09-01
Przeczytana: 25 lipca 2015

Trudno ocenić tę książkę. Czasami bywa przewidywalna,a chwilami kompletnie nie wiadomo co będzie dalej. Dużym plusem powieści jest to, że wszystko opowiada Wanda, a nie jej szaleńczo zakochana przyjaciółka - Pepa, czyli Patrycja.
Książka nie jest zachwycająca, ale i tak nie żałuję, że ją przeczytałam. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i przyznam, że byłam nim trochę zawiedziona.

Ptasiara | 2013-08-03
Przeczytana: 29 lipca 2013

Jestem mile zaskoczona.
Myślałam, że to będzie pamiętnik pustej nastolatki, którą widzimy na okładce, a tu proszę: dziewczyna prawie taka sama jak ja, Wanda Pliszka, opowiada o swoim postrzeganiu takowych istot.

Książka pełna humoru, tak naprawdę o wszystkim i o niczym, o zwykłym nastolatkowym życiu. Lubię takie młodzieżówki. :)

Viola4ever | 2016-07-30

Wanda, czternastoletnia uczennica gimnazjum wraz ze swoimi najlepszymi koleżankami musi
zmagać się z różnymi przeszkodami, które przygotował dla niej los. Poczynając od problemów w domu, dyskryminacji oraz wykorzystywania jej przez większość członków rodziny, problemów w szkole, bo przecież nie każdy uczy się tak wyśmienicie jak Pepa - jedna z jej koleżanek - a gdyby jeszcze tego było za mało to spory z dziewczynami oraz kłopoty przeciętnej nastolatki.
Główna bohaterka przez większość czasu zmaga się z "innym myśleniem" wcześniej wspomnianej przyjaciółki. Która ocenia ludzi po tym do jakiej szkoły chodzą, jakie mają ubrania czy nawet do jakiego fryzjera chodzą. Można powiedzieć, iż jest to przykład typowej tzw.: "plastikowej" nastolatki. Pepa jest zadufaną w sobie dziewczyną, na której zawiesiłby oko, każdy chłopak - no chyba, że byłby gejem, osobą homoseksualną. Zakochana jest w gwieździe filmowej, występującej w jej ulubionym serialu. Przypadkiem się składa, że aktor trafia...

| 2012-10-30
Przeczytana: 30 października 2012

Z 3 książek jakie wypożyczyłam, po tą sięgnęłam jako pierwszą. Z początku pomyślałam, że to będzie książka o przyjaźni normalnej dziewczyny i jakiegoś plastika ( Pepa ). Okazało się, że każda dziewczyna w Klubie Cnotek jest zupełnie inna.
Jednak dalej nie rozumiem, dlaczego książka nosi tytuł "Pepa, nie świruj!", a na okładce jest sama Pepa. Moim zdaniem tu jest więcej o życiu Wandzi. Lepszy tytuł byłyby np. żeby pojąć w nim całą piątkę.
Zakończenie też mi się z deka nie podobało... wolałabym przynajmniej jeszcze z 20 stron, lub więcej. Ale ogólnie książka mi się bardzo podobała.

buschka | 2011-01-11

Pamiętnik współczesnej nastolatki. Nie wiem, czy bardzo odbiega od pamiętników dawnych nastolatek. Pewnie tak, ale głównie w formie podania czy pisania. Myślę, że tematyka zarówno pamiętników nastolatek z minionych epok, jak i tych bardziej nam współczesnych, raczej się nie zmienia. Kłopoty z rodziną, kłopoty egzystencjalne, kłopoty sercowe, sukcesy szkolne i te osobiste. Każda z nas to zna. I każda z nas to przerabiała. Tylko nie każda o tym pisała. Tak, myślę. Różnica tkwi tylko w sposobie pisania o tychże uczuciach i rozterkach. Wydaje mi się, że współczesne dziewczęta są bardziej otwarte, bardziej „wyszczekane” i są mniej pruderyjne w pewnych zagadnieniach, niż ich poprzedniczki. Ale czy to znaczy, że są lepsze?

Ostatnio (solidny czas temu), przeczytałam książkę Idy Pierelotkin „Pepa, nie świruj!”. Jest to właściwie powieść w formie pamiętnika, zapisków głównej bohaterki. Właśnie z tych zapisków poznajemy życie Wandy Pliszki i jej koleżanek. Ich problemy z chłopakami, z...

katiakate | 2013-03-27
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Przyjemnie i wygodnie się czytało (format i miękka okładka pozwalają na czytanie jej prawie wszędzie). Spodobało mi się to, że w książce pojawiło się tyle bohaterek. Każda trochę inna, w każdej nastolatka może znaleźć odrobinę siebie. Jedna z lepszych tzw. "cieńkich książeczek dla dziewczyn". Nawet trochę zabawna :).

Mrunia | 2011-02-14
Przeczytana: 31 stycznia 2010

Dobra książka. Bardzo lubię całą serię, m.in."Apetyt na kwaśne winogrona" lub "Jajecznica na deszczówce".

sqiki | 2012-11-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 listopada 2012

Polubiłam tę książkę, jednak ciężko mi jest napisać CO konkretnie mi się w niej podobało. Temat i główne wątki, tak naprawdę są błahe. Nie ma jakiejś powalającej scenerii czy zwrotów akcji. Zwykłe gimnazjum, zwykli uczniowie, niektórzy bardziej, inni mniej zwariowani. Przyjaciółki, które nazywają się "bestkumpelkami" nie wydają się być przyjaciółkami. Dokuczają sobie okropnie, nabijają, śmieją, pomagają czasem, to prawda, ale przyjaźnią ja bym tego nie nazwała. Właściwie, gdyby ktoś mnie zapytał, o czym jest ta książka?, nie wiedziałabym co odpowiedzieć. Pamiętnikiem gimnazjalistki - pewnie bym odpowiedziała, ale tak naprawdę, nic to nie mówi.

Niezastąpioną rolę ma w tej powieści najmłodszy brat głównej bohaterki. Wydaje mi się, że wiele wnosi on do tej książki. Bez niego, nie byłaby taka fajna. Jego zachowanie, dziecięce spojrzenie na świat i zabawy, wnoszą świeżości i lekkości do powieści. To jego właśnie polubiłam najbardziej.

sarciaaaxd | 2011-07-28
Przeczytana: kwiecień 2010

Książka zabawna i fajnie napisana :) Taki "ala" poradnik dla nastolatek :P Fajnie ży postacie były od siebie tak różne i każda czytelniczka mogła siż z którąś chodź trochę usposobić :)