Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz.1]

Okładka książki Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz.1] praca zbiorowa
Okładka książki Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz.1]
praca zbiorowa Wydawnictwo: Fundacja Osuchowa Cykl: Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy (tom 1) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy (tom 1)
Fundacja Osuchowa
2020-07-01
2020-07-01
pandemia epidemia koronawirus SARS-CoV-2 COVID-19 fake news

dno i 5 metrów mułu, no ale ktoś zarobił, a przecież o to w tym wydawnictwie chodziło

Niemerytoryczna grafomania i mokry sen biednych naiwnych ludzi wierzących w antynaukowe brednie przeplatane chorymi wizjami teorii spiskowych.

Przynajmniej jeden cytat ukazujący jak bardzo dali się na to nabrać antyszczepionkowcy:

"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" /Mark Twain/

Gdyby można było dawać punkty ujemne..
Ani to książka naukowa, ani merytoryczna. Brak słów.

Gdyby można było dawać punkty ujemne..
Ani to książka naukowa, ani merytoryczna. Brak słów.

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

"Książkę dedykuję zmarłym, podupadłym na zdrowiu, zrujnowanym materialnie i wszystkim ofiarom, teraźniejszym i przyszłym, obostrzeń wprowadzonych przez rządzących".

Książka zawiera treści pochodzące od naukowców: prof. dr med. Sucharit Bhakdi, prof. dr med. Klaus Püschel, prof. dr med. John Ioannidis, prof. dr Knut Wittkowski, dr med. Wolfgang Wodarg, dr med. Matthias Thöns, dr fizyki Mariusz Błochowiak, analityk demograficzny Paweł Klimczewski.

Cóż to za pandemia, podczas której umiera mniej ludzi niż w latach poprzednich?!?!? Dowodem są dane ze stron ministerstw. "W 2019 roku śmierć na drogach w Polsce poniosło ok. 2900 osób. Moglibyśmy zlikwidować lub mocno ograniczyć przemieszczanie się samochodem i uratować wiele osób, ale tego nie robimy, godząc się świadomie na te zgony".

Naszym życiem rządzą prawa ekonomii – tak już jest świat ułożony przez człowieka od wielu lat. Gospodarka musi działać, nie wolno zamykać jej działalności (lockdown),bo konsekwencją będzie brak wpływów pieniężnych do budżetu państwa. W wyniku tego nie będzie finansowania służby zdrowia, która ratuje życie pacjentom. Natomiast zamknięcie życia społecznego oraz gospodarczego jest zastosowane nie w celu ratowania życia i prewencji przed zakażeniem, ale z powodu chęci odebrania praw oraz swobód wolnościowych obywatelom. To nie wydarzyłoby się, gdyby ludzie byli świadomi i walczyli o swoje demokratyczne prawa, przejawialiby się aktywnością partycypacyjną w społeczeństwie. Mamy zacieśniającą się kontrolę rządu państwowego i również instytucji globalnych – to bardzo niebezpieczne tendencje.

Czytając ją obecnie (w 2022 roku) koniecznie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wydana została dwa lata temu (2020),kiedy pandemia dopiero co wybuchła, i to nagle, i badania naukowe również były przeprowadzane w przyspieszonym tempie.
Weryfikując je już z aktualnym stanem wiedzy, zauważymy kilka nieścisłości, które obecnie wręcz rażą bardzo w oczy podczas czytania. Niemniej, książka odnosi się do ówczesnego stanu wiedzy (o czym należy pamiętać),który teraz (po dwóch latach) brzmi czasami wręcz absurdalnie. Jednocześnie, nie jest napisana językiem naukowym a przystępnym, do zrozumienia również dla ludzi spoza świata nauki.
Na pewno warta do przeczytania przez ludzi, którzy są otwarci na dyskusje a nie jedynie trzymają się jednej, odgórnej opinii medialnej.

Dużo kłamstw w książce. Weryfikowałem książkę pod względem autentyczności i niestety jest w niej sporo fake newsów.

Książka zawiera transkrypcje wywiadów, w których zdarzają się drobne niedopowiedzenia lub przejęzyczenia, ale człowiek umiejący czytać ze zrozumieniem nie powinien mieć problemów z wyłuskaniem ogólnego sensu.

Jak widać, zdarzają się lekarze, którzy czytać ze zrozumieniem nie potrafią: https://www.lekarzdawidciemiega.pl/falszywa-pandemia?fbclid=IwAR149vaw6Ad1LBXnrmghzF3HFNDpNnBGOt_D7ZLqaDEDldDNS3GfoVydDW4

Jak widać, zdarzają się lekarze, którzy czytać ze zrozumieniem nie potrafią:...

Świetna odtrutka na medialno-rządową propagandę!

Świetna odtrutka na medialno-rządową propagandę!

głos rozsądku

głos rozsądku

• Publicystyka, pisma polityczne
  • Medyczne

praca zbiorowa Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz.1] Zobacz więcej