Zaklęci w kamieniu. Damy i rycerze doby reformacji na dolnym Śląsku

Okładka książki Zaklęci w kamieniu. Damy i rycerze doby reformacji na dolnym Śląsku Lila Dmochowska
Lila Dmochowska Wydawnictwo: Świdnicki Ośrodek Kultury historia
historia
Świdnicki Ośrodek Kultury
2020-06-19
2020-06-19

To kolejna pozycja Lili Dmochowskiej, którą przeczytałam jednym tchem. Pomimo, że tematyka była mi zupełnie nieznana, autorka w bardzo przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat Dam i Rycerzy zaklętych w kamieniu. Ta niezwykła zdolność autorki do zaciekawiania czytelnika tematem książki, sprawia, że sięgając po kolejne pozycje Jej autorstwa mam niemal 100% pewność, że spotka mnie ciekawa przygoda. Tak było również z tym albumem, gdyż oprócz tekstu autorka zawarła mnóstwo pięknych fotografii płyt nagrobnych dawnych mieszkańców Dolnego Śląska. To prawdziwe bogactwo tego regionu. Ta książka to nie tylko kolejna pozycja na półkę, to przewodnik, z którym warto zwiedzać Dolny Śląsk i poznać go z tej właśnie ciekawej strony. Zachęcam do przeczytania!

Na Dolnym Śląsku nie brakuje poszukiwaczy skarbów, taka gmina po prostu! Podróżnicy raz po raz natykają się na mniej lub bardziej zapuszczone ruiny dawnej feudalnej świetności tych malowniczych ziem. Gdy peregrynuje ktoś uzbrojony w wykrywacz metalu, to znajduje łatwe do spieniężenia w nielegalnym obiegu drobne artefakty z nieznaczną zawartością kruszcu. Na szczere złoto natrafia tylko fotografka z zapleczem historyczno-sztucznym w głowie, wnikliwie dociekająca czym jest ta omszała figura wystawiająca tylko obłupaną głowę zza walącego się muru kościoła na peryferiach.
Warto przeczytać, zanim ruszy się po jej śladach.

Dodaj cytat z książki Zaklęci w kamieniu. Damy i rycerze doby reformacji na dolnym Śląsku