W ciemnościach

Okładka książki W ciemnościach Mike Omer
Okładka książki W ciemnościach
Mike Omer Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Zoe Bentley (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zoe Bentley (tom 2)
In the Darkness
Świat Książki
2020-08-12
2020-08-12
Tomasz Wyżyński
FBI Psychopaci Seryjny zabójca

Utrzymany poziom z pierwszej części serii aczkolwiek miałam na początku problem z pełnym zaangażowaniem w akcję. Jednak po kilku rozdziałach już się mocno wkręciłam :) Mimo że niektóre elementy były przewidywalne, to wszystko spójnie się ze sobą łączy. Dodatkowo kreacja postaci była według mnie lepsza niż w poprzedniej części.

Niezła, dobrze prowadzi po manowcach, ale kilka błędów mnie rozczarowało.

Niezła, dobrze prowadzi po manowcach, ale kilka błędów mnie rozczarowało.

Fabuła wciąga od samego początku i podtrzymuje w napięciu do samego końca. Nie mogłam się oderwać. Na pewno wrócę to twórczościtego autora.

Książka dla zwolenników klasycznych kryminałów, z rytmem śledztwa i jego procedurami, mniej lub bardziej oryginalnymi postaciami oraz zaskakującymi (od czasu do czasu) zwrotami akcji. Dla wytrawnego 'czytacza' lub 'czytaczki' kryminałów może się chwilami wydawać do pewnego stopnia przewidywalny.
Mimo tych uwag sama bawiłam się przy tym kryminale bardzo dobrze, już sięgnęłam po kolejną część.
Jedyny zarzut to miejsce mordercy w całej narracji, wydaje mi się, że, do pewnego stopnia, odarło to książkę z napięcia.

Mimo tych uwag sama bawiłam się przy tym kryminale bardzo dobrze, już...

Kolejna książka z serii, moim zdaniem nawet lepsza delikatnie od pierwszej części. Wciąga i cały czas trzyma w napięciu. Bardzo rozbudowana jest analiza psychologa sprawcy za co cenię tę serię.

4/2024

4/2024

Zoe, Tatum, psychopata, a tle dziadek Tatuma. Świetny duet, Zoe i Tatuma. Bardzo dobra książka trzymająca w napięciu. Plusem powieści są krótkie rozdziały.

Po bardzo dobrej pierwszej części trochę się bałam, że następna część może nieco obniżyć poziom. Tak jednak się nie stało. Moim zdaniem drugi tom jest o wiele lepszy niż pierwszy. Trzymający w napięciu do samego końca, a takie thrillery uwielbiam. Liczę, że z ostatnim tomem będzie podobnie, gdyż opis ciekawie brzmi.

Super opowieść, w której są prowadzone dwie historie równolegle. Powoduje to, że mamy podwójną dawkę adrenaliny zastanawiając się, gdzie pojawi się przełom w sprawie albo gdzie wydarzy się tragedia. I przy tym wszystkim obie historie dobrze się "kleją" - nie ma jakichś nieścisłości.
Książka godna polecenia.

Książka godna polecenia.

Cześć pierwsza podobała mi się bardziej. W tym tomie było trochę za dużo niepotrzebnych opisów, Główna bohaterka zaczela mnie trochę irytować.
Mimo /pomimo sięgnę po kolejny tom jestem ciekawa zakończenia trylogii.

Mimo /pomimo sięgnę po kolejny tom jestem ciekawa zakończenia trylogii.

• Audiobooki

Mike Omer W ciemnościach Zobacz więcej