Złączeni przeszłością

Okładka książki Złączeni przeszłością Cora Reilly
Okładka książki Złączeni przeszłością
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 7)
Bound by the Past
NieZwykłe
2021-10-20
2021-10-20
2020-05-20
Anna Kuksinowicz
romans mafijny

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Zabierałam się za czytanie jej kilkakrotnie. To nie tak, że i się nie podobała... Po prostu wszystko (prawie) to już było i patrząc oczami Oddziału... oczami Dantego... no nie umiałam złapać tej perspektywy. Nadal nie udało mi się oddziału polubić...
Jedynie ten fragment o siostrze Dantego i ile dla niej zaryzykował, jak bardzo ją kochał poruszył moje serce... Nie polubiłam oddziału. Wychodzi on w moich oczach na słaby...
Co do samego Dantego. Każda ze zdrad była dla kobiety ważnej w jego życiu - siostra, żona, siostrzenica... Jego miłość do nich sprawiła, że stawiał je na pierwszym miejscu... I za to ma wielkiego plusa - wcześniej odbierałam go jako zimną rybę (choć książka o nim i Val mi się podobała). Teraz zyskał w moich oczach. Umiał wybierać dobro bliskich... Choć i tak wolę Remo....

Ogólnie - cieszę się, że zapoznałam się z tą częścią.
Polecam.

Jedynie ten fragment o siostrze Dantego i ile dla niej zaryzykował, jak...

I w końcu Cora się odpaliła!🥰
W końcu jakieś głębsze,prawdziwe i namacalne emocje!
W końcu mafia i jej krwawe potyczki
Akcja gnała do przodu,a czytelnik z przyjemnością dał się ponieść jej nurtowi.
Wprowadzenie nowych postaci i rozwinięcie ich wątku(choć pobieżne),dało świeży powiew tej serii.Autorka zanęciła i przygotowała swoich fanów na kolejne tomy.
Zrobiła to po mistrzowsku,bo już nie mogę się doczekać rozwinięcia wątku Remo i Serafiny.
W mojej opinii jest to,jak do tej pory, najlepsza część.
Czekam na wiecej!

I w końcu Cora się odpaliła!🥰
W końcu jakieś głębsze,prawdziwe i namacalne emocje!
W końcu mafia i jej krwawe potyczki
Akcja gnała do przodu,a czytelnik z przyjemnością dał się ponieść jej nurtowi.
Zrobiła to po...

Dla tych, którzy przeczytali wcześniejsze części serii, wiele scen z tej książki będzie już znane. Jednak to nie umniejsza tej części. Bardzo dobrze się ja czytało, bohaterów da się lubić, dużo akcji i wiele nawiązań do kolejnych serii mafijnych, które są na mojej liście 'do przeczytania' :)

Co prawda nie uważam, aby Dante powinien dostać w swojej historii aż dwie powieści, tak w sumie nie czytało się tej książki źle. Dała ona przedsmak tego, czego możemy spodziewać się od autorki - a mianowicie więcej historii ze świata mafii. Także tylko dlatego moja ocena jest dość średnia. Wyjaśnia się tutaj niektóre wątki, jak i pojawiają nowe. Nie nazwę tego ciekawą, aczkolwiek cała chronologia zachowań Dantego jest całkiem dobrze opisana. Także pod względem psychologicznym uważam, że autorka dobrze stworzyła postać. Pomijając wątki erotyczne oczywiście. Ale dla nich - my kobiety - żyjemy, prawda?

Niestety ta mnie nie powaliła chociaż miło i szybko się czytało. Po prostu nie jestem fanką tej dwójki.

Ta część podobała mi się najbardziej. W końcu coś się działo i była jakaś akcja, a sprawy łóżkowe były tylko dodatkiem. Widzę dużą zmianę między tą częścią a wcześniejszymi, gdzie to jednak intymność grała pierwsze skrzypce.

Nie ma to jak powieść mistrzyni mafijnego świata!
To jest klasa sama w sobie!

Kolejny raz możemy zagłębić się w życie Dantego i jego rodziny. Obejrzeć sytuacje, które już znamy z wcześniejszych części z innej strony.

Dla mnie jak zawsze sztos! Polecam!

Nie ma to jak powieść mistrzyni mafijnego świata!
To jest klasa sama w sobie!

Dla mnie jak zawsze sztos! Polecam!

Bardzo lubię Val, jest silna i nie boi się decydować . W tej czesci dowiadujemy się więcej o Val i Dante i ich rodzinie. Książkę czyta się szybko i jest tak samo wciągająca jak poprzednie czesci . Uwielbiam książki mafijne!

Pierwsza połowa samych powtórek, ale z perspektywy innej osoby. Niewiele nowych informacji, więc ogólnie uważam, że tę części serii można było sobie odpuścić. Zwłaszcza, że druga połowa książki to sytuacja ze spin-off’u, ale od strony oddziału z Chicago. Jest to co prawda inne spojrzenie i doświadczenia, więc ewentualnie można było zostawić tylko drugą cześć książki.

Jednak nie jestem jej fanką, bo ilość frustracji, która się we mnie pojawiała, wykracza poza skalę. Chicago w moim odczuciu było tutaj po prostu jednym wielkim cyrkiem na kółkach. Każdy wchodził Dantemu na głowę, rodzina rozstawiała go po kątach, jego ludzie bez jakiegokolwiek szacunku, a podejmowanie decyzji leżało i kwiczało. Po prostu wszystko w funkcjonowaniu tej mafii było błędne. Każdy aspekt, zaczynajac od lidera po pachołki. To nie tak powinna się prezentować jednostka, która stoi pomiędzy dwoma sporami. Dante z każdym następnym rozdziałem tracił w moich oczach autorytet i wpadał w coraz większe bagno. Chociaż darzę go sympatią tak samo jak Valentinę, to muszę przyznać, że większy szacunek otrzymał ode mnie Remo w tej książce. Były nawet momenty, gdzie szczerze czekałam, aż sprowadzi Chicago do porządku, bo tak mnie irytowały ich irracjonalne działania i samowolka.

Remo dostał też mój szacunek ze względu na swoją kryzysową sytuację, której nie chce szczególnie spoilerować, ale w porównaniu do Dante i jego ludzi to nie zawahał się nawet na chwilę. Podjął jedyną słuszną decyzję, którą kupił moją sympatię i uwierzyłam, że każdy potwór ma w sobie ten okruch, do którego ktoś musi się przebić.

Z jeszcze większą chęcią niż poprzednio, sięgnę po jego i Serafiny historię. Czuję, że jego perspektywa będzie znacznie ciekawsza od Chicago, które bawiło się jak w piaskownicy przez większość książki. Tyle gadają o tym honorze… a naprawdę ciężko było mi go dostrzec, gdy wszystko rzucało kłody pod nogi Dantemu.

Uzupełnienie tomu Val i Dantego, porusza pierwsze małżeństwo Dantego oraz jego relacje z rodziną w trakcie kilkunastu lat. Mi osobiście nie podchodziły takie skoki w czasie jednak jako uzupełnienie pierwszego tomu warto.

• Mafia