Pójdę za tobą wszędzie

Okładka książki Pójdę za tobą wszędzie Agata Przybyłek
Okładka książki Pójdę za tobą wszędzie
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Bądź przy mnie zawsze (tom 7)
Czwarta Strona
2020-06-03
2020-06-03
literatura polska

"Kochać
to znaczy akceptować drugą osobę w pełni,
z jej całą przeszłością."

Piękna opowieść, z bohaterami, którzy mają w sobie dużo dobra.

"Kochać
to znaczy akceptować drugą osobę w pełni,
z jej całą przeszłością."

Piękna opowieść, z bohaterami, którzy mają w sobie dużo dobra.

Ciekawy pomysł na książkę, kolejna część serii mnie nie zawiodła. Pochłonęłam ją w kilka godzin.

Kaja nie ma łatwego życia. Kiedy była malą dziewczynka, matka oddala ją do.domu dziecka. Po skończeniu osiemnastu lat wynajęła niewielki pokój w Sopocie. Pracuje nadmorskiej restauracji i ledwo wiąże koniec z końcem. Poza jedna przyjaciółka z domu dziecka nie miała nikogo. Kiedy Kaja dowiaduje się o nieplanowanej ciąży, jej świat się zawala. Bohaterka stawia wszystko na jedną kartę i układa swoją przyszłość w obcym miejscu, o którym nigdy wcześniej nie słyszała.

Czy jedna decyzja może zdecydować o całym naszym życiu? Co skłoniło bohaterkę do podjęcia decyzji i przeprowadzce? Czy dziewczyna w końcu znajdzie sens w swoim życiu i prawdziwa miłość? Kto jest ojcem dziecka? Czy Kaja poradzi sobie jako młoda mama? Jak potoczą się dalsze losy bohaterki?

"Pójdę za Tobą wszędzie" to książka, która pokazuje, że życie bywa nieprzewidywalne i czasami na nic jest jego planowanie.
Ta historia pokazuje nam, że prawdziwa miłość opiera się na zaufaniu, szczerości i pełnej akceptacji drugiej osoby i jej przeszłości.

Fabuła jest bardzo dobrze poprowadzona: wspaniałe i szczegółowe opisy, które pomagają nam w wyobrażeniu pewnych miejsc. Dodatkowo bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Moje serducho skradł Pan Kazimierz. Jest to cudowny, starszy bohater, który mimo swojego wieku jest pełni życia. Pan Kazimierz zawsze służy dobrym słowem i skrywa w sobie smutną, ale piękną historię.

Uwielbiam twórczość Agaty Przybyłek.
Przepiekna historia, która nie raz doprowadza do laz: zarówno łez smutku, jak i radości. Jest to historia od której nie można się oderwać. Książka niesie że soba ogromne refleksje i emocje. Skłania nas do przemyśleń o życiu, miłości, tęsknocie i samotności.

Fajna książka zupełnie nie wiem dlaczego tyle czasu ją czytałam

Fajna książka zupełnie nie wiem dlaczego tyle czasu ją czytałam

Powieść przedstawiająca Kaję, dziewczynę, która wychowała się w domu dziecka. Ukończyła studia, ale nie pracowała w swoim zawodzie. Jedyną bliską jej osobą, była koleżanka z domu dziecka. Kaja tak jak każdy, szukała szczęścia i miłości. Niby nic oryginalnego, ale autorka wprowadziła ciekawą fabułę. Książkę czyta się bardzo dobrze, czytelnik z zainteresowaniem śledzi losy Kai.

Potrzeba nam takich książek które jak bajki o Kopciuszku po wszystkich złych chwilach kończą się happy endem:)
Oczywiście jak jeszcze mamy do tego trochę opisów i historii , miasta, miejscowości lub regionu to zawsze motywuje żeby tam pojechać zobaczyć lub poczytać o tym więcej.

Kiedy chcę, aby głowa odpoczęła, sięgam po lekkie i przyjemne pozycje, przez które po prostu się płynie. I taka jest właśnie powieść “Pójdę za Tobą wszędzie”.
Kaja nie ma w życiu łatwo - dorastała w domu dziecka, a jedyną jej bliską osobą jest jej przyjaciółka. Na domiar złego, zachodzi w nieplanowaną ciążę z…nieznajomym. Dziewczyna traci pracę, ledwo wiąże koniec z końcem i bardzo martwi się o przyszłość nienarodzonego jeszcze dziecka - pragnie dać mu wszystko to, czego sama nie miała. Szczęście w nieszczęściu, Mariusz, ojciec dziecka okazuje się być prawdziwym dżentelmenem i postanawia zapewnić Kai oraz dziecku godne życie. Dziewczyna wprowadza się do jego luksusowego domu i zaczyna swoje życie od nowa. Z początku bardzo samotna, lecz z każdym dniem poznaje małe miasteczko Chojna oraz jego mieszkańców. Jednym z nich jest starszy pan - Kazimierz, którego wnukiem jest Szymon - ogrodnik Mariusza. Kaja chętnie spędza z nimi popołudnia, a między nią a Szymonem tworzy się więź.
Jeden błąd, jedna chwila zapomnienia zmienia życie wielu osób - Kai, Mariusza, Szymona i Martyny. Każda z tych postaci staje przed trudnym wyborem. Jedni kierują się sercem, drudzy rozsądkiem. Czy miłość od dwóch kresek jest możliwa? Jeśli jesteście ciekawi, tak samo jak ja, sięgnijcie po tę lekturę :)
Dodatkowym plusem tej powieści jest postać pana Kazimierza, jego ciepła relacja z wnukiem i poruszająca historia o miłości życia starszego mężczyzny - Wandy. Coś pięknego!

„Pójdę za tobą wszędzie” to siódma część „serii z domkami” – „Bądź przy mnie zawsze” autorstwa Agaty Przybyłek. Moim zdaniem pomysł na fabułę powieści jest interesujący, a cała historia poprowadzona sprawnie i z wyczuciem. Akcja powieści toczy się w niewielkiej zachodnio-pomorskiej miejscowości Chojna z przepięknymi opisami przyrody oraz intrygującej historii. Głowni i drugoplanowi bohaterowie, czyli Kaja, Mariusz, Szymon i Pana Kazimierz – dziadek Szymona, są wyraziści. Ponadto, w mojej ocenie, Autorka cudownie wykreowała drugoplanową postać Pana Kazimierza, oraz przepięknie opisała historię miłości i małżeństwa z Wandą w niezwykle trudnych powojennych czasach. Wiodącą opowieścią książki jest jednak historia miłości współczesnych bohaterów Kai i Szymona, jednakże jak we wszystkich częściach „domkowej serii” nie jest ona standardową. Jak potoczyły się ich losy, zainteresowanych odsyłam do kart powieści. Lekkie pióro Autorki powoduje, że książkę czyta się płynnie i szybko. Niewątpliwym atutem jest zastosowanie narracji z perspektywy bohaterów, dzięki czemu możemy poznać cechy charakterystyczne, emocje i motywy działania każdej postaci. Książka jest pełna ciepła, emocji i wzruszeń, humoru i łez, a wszystko to zostało świetnie wyważone. Moim zdaniem, podczas czytania tej historii można się zrelaksować i odpocząć. Polecam każdemu, kto lubi lekkie powieści obyczajowe

Bardzo lubię lekkie książki. Takie, przez które się przepływa z uśmiechem na twarzy a głowa odpoczywa. Mając ochotę na właśnie taką historię wyciągnęłam rękę po „Pójdę za tobą wszędzie” i dosłownie przepadłam.

Jedna chwila zapomnienia z nieznajomym skutkuje ciążą. Kaja najprawdopodobniej będzie samodzielnie wychowywała swoją pociechę. Dla młodej dziewczyny ta sytuacja jest jedną z najtrudniejszych. Nie ma co ukrywać, potrzebuje pomocy jednak na swoją rodzinę zupełnie nie może liczyć. Z pewnymi oporami decyduje się skontaktować z ojcem swojego dziecka. Ma szczęście. Chłopak staje na wysokości zadania i roztacza nad Kają opiekę. Robi więcej niż dziewczyna mogłaby podejrzewać, że zrobi.

Kaja oswaja się z nowym miejscem. W bibliotece poznaje starszego pana. To spotkanie nie pozostanie bez echa dla jej życia. Również Szymon z wielką przyjemnością zapełnia wolny czas...

Kolejna książka Agaty Przybyłek z jej popularnego cyklu to historia piękna. Na prawdę. Chociaż może w pewnym momencie już prosta do przewidzenia, to uważam, że początkowo zaskakuje. Choć może znamy doskonale takie fabuły, choć może wywrócicie na nią oczami, iż banał, to myślę sobie, że po przeczytaniu całości będziecie usatysfakcjonowani.

Bardzo dojrzali bohaterowie. Brak naciąganych scen. Płynie się przez tekst. Bardzo polecam.

O prawdziwej miłości w trudnych chwilach i najmniej oczekiwanym momęcie

O prawdziwej miłości w trudnych chwilach i najmniej oczekiwanym momęcie