Miłość to wojna #1

Studio JG
2020-07-17
2020-07-17
2018-03-06
komedia romans psychologiczna seinen manga

Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Moja gwiazda #7 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Moja gwiazda #7 Aka Akasaka, Mengo ...

Manga rewelacyjna ale anime lepsze pomimo tego i tak polecam <3

Manga rewelacyjna ale anime lepsze pomimo tego i tak polecam <3

Pierwszy tom trochę nudny, ale reszta <3333333333

Pierwszy tom trochę nudny, ale reszta <3333333333

Na półkach: , , , , , , ,

Lubicie szkolne komedie romantyczne? Jeśli tak, to "Kaguya sama: miłość to wojna" to manga dla was! Bardzo ją wam polecam, pokochałam ten tytuł pomimo, że oglądałam anime na jej podstawie.

Całkiem w porządku, mimo to nie za bardzo poczułam klimat. Myślę że wystarczyła by szczera rozmowa między bohaterami i kolejne tomy nie musiałyby powstać.

Świetny 1 tom. Na plus główni bohaterowie : Miyuki(przewodniczący) i Kaguya(wiceprzewodnicząca) Polubiłem również sekretarkę samorządu(Chika) oraz lokaja/przyjaciółkę Kaguya(Hayasaka) choć na razie nie było Jej dużo. A ta wojna bohaterów o to kto pierwszy wyzna miłość rewelacja. Czasem nie można powstrzymać śmiechu. Rozwaliła mnie scena jak przewodniczący przyniósł do szkoły posiłek , który sam przygotował i Kaguya bardzo chciała spróbować , ale nie miała odwagi poprosić i nagle Chika została poczęstowana przez przewodniczącego i bardzo Jej smakowało , a Kaguya patrzyła na Nią jak na robaka i myślała , że kiedyś były przyjaciółkami , ale to już przeszłość i choćby Chika umierała to wiceprzewodnicząca nawet nie kiwnie palcem:D Jednak jak zostały same Chika poczęstowała bohaterkę i ta od razu Jej wybaczyła choć Chika nie miała pojęcia co wiceprzewodnicząca myślała chwilę wcześniej. Świetna też była scena jak przewodniczący udzielał miłosnych rad jednemu z uczniów i o dziwo rady pomogły i chłopak zdobył dziewczynę:D Kolejne tomy na pewno przeczytam.

Podoba mi się przedstawienie osobnych wątków jako rozdziałów. Dzięki temu, można dowolnie przestać czytać i zaraz wrócić do historii bez cofania się.
Bohaterowie całkiem sympatyczni, ale najlepiej ograna jest Fujiwara.

Bohaterowie całkiem sympatyczni, ale najlepiej ograna jest Fujiwara.

Jakbym czytała wyrwany z kontekstu poboczny wątek, który ktoś postanowił wydać, jako osobną historię.

Genialny pomysł na fabułe, który jest tutaj świetnie ograny. A przy okazji śmieszna, niegłupia komedia.

Jedna z naprawdę niewielu komedii, podczas lektury której naprawdę śmieję się w głos. Świetna, niegłupia zabawa. Mimo powtarzalnej formuły nie nudziłem się dotąd ani przez chwilę. (Ocena dla tomów 1-10).

Miłość jest trudna...

... i skomplikowana. Tą manga rozpoczynam cykl czytania pierwszych tomów z mojej biblioteczki.

Tom pierwszy "love is war" uważam za bardzo udany wstęp do tej historii. Podoba mi się historia ma jakby charakter epizodyczny, a mimo to lekkie wątki przeplatały się ze sobą, przez co wszystko stanowiło spójna całość. Bohaterowie również byli dość sympatyczni i widać od razu, że każde z nich ma swoje niepowtarzalne tło.

Seria bardzo sympatyczna. Na razie planuję ja zbierać ale nie jest to mój priorytet na te chwilę.

Miłość jest trudna...

• Manga