Zapomniana Gwiazda Afryki

Bartłomiej Ludwisiak Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2020-05-11
2020-05-11
Kraków śmierć ochrona zabójstwo śledztwo tajemnica

Zaczyna się od tajemniczego listu i śmierci. Pewien człowiek wysyła ważny list, w którym kogoś o czymś informuje, ale czytelnik nie wie o czym i kogo dotyczy list. Niedługo potem ginie.
Były policjant- Bruno dostaje zlecenie ochrony córki milionera, Pauli, która odziedziczyła po nim olbrzymi majątek. Rodzina Pauli zajmowała się handlem drogocennymi kamieniami. Ojciec Pauli z kilkoma znajomymi skrywał tajemnicę której nie znała nawet jego córka. Zginął na jachcie, a prywatne śledztwo, które prowadzi Bruno przy pomocy swojego przyjaciela doprowadza go do wniosków, że to nie był zwykły wypadek. Giną ludzie. Nie wiadomo do końca jaki to ma związek z piękną Paulą, ale jedno jest pewne, jej też zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo. Dawno niewidziany wujek, a w zasadzie przyjaciel ojca pisze do Pauli kilka dziwnych listów. W międzyczasie dowiadujemy się kim on jest oraz o tajemniczym odkryciu jakiego dokonał on, ojciec Pauli i trzeci przyjaciel, który dopiero co zginął. Łączyła ich tajemnica, którą ktoś odkrył, a teraz próbuje ich wszystkich zlikwidować.
Bruno podejrzewa jednego z pracowników rodziny Pauli. Kiedy odkrywa prawdę, Paula jedzie w pułapkę. Bruno szybko reaguje i ratuje ją przed prawdopodobną śmiercią, samemu odkrywając jednak, że jej wujek również zginął.
W pewnym momencie znalezione informacje doprowadzają Bruna i Paulę do odkrycia skrywanej przez jej ojca i innych tajemnicy. Ujawnia się kim lub czym jest Gwiazda Afryki, a zupełnie zaskakujące jest odkrycie sprawcy wszystkich zabójstw.

Nie jest to z pewnością Agatha Christie, ale książkę czyta się jednym tchem. Szczerze polecam.

Zapraszam https://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2020/09/mama-czyta-zapomniana-gwiazda-afryki.html

Bruno dostaje zlecenie chronienia Pauli - córki miliardera, który ginie podczas wybuchu jachtu. Dostaje ona list, oznajmujący, że grozi jej niebezpieczeństwo, więc Bruno postanawia sam dojść do tego, kto lub co jej zagraża. Przy okazji odkrywa wiele rodzinnych tajemnic, które rzucą nowe światło na śmierć ojca Pauli.

Jest to taka niczym niewyróżniająca się książka. Postacie są dość nijakie, z żadną się jakoś bardzo nie zżyłam. W połowę dialogów między Brunem a Paulą nie mogłam uwierzyć, bo brzmiały w mojej głowie nienaturalnie. Jak na sensacyjną książkę, to nie czułam dreszczy czy napięcia. Bruno sobie po prostu po kolei rozwiązywał kolejne zagadki. Trochę się wynudziłam.

Nie jest to z pewnością pozycja, o której się nie zapomina. Ja skończyłam ją czytać kilka dni przed napisaniem recenzji i w pierwszym momencie nie umiałam sobie przypomnieć o czym ta książka w ogóle była. Jeśli nie macie czego czytać, to przeczytajcie, ale myślę, że jest sporo książek, które wywołują więcej emocji niż ta.

Jest to taka niczym niewyróżniająca się książka. Postacie...

Nic specjalnego. Częściej było nudno jak ciekawie. Historia niczym się nie wyróżnia, do poczytania w jeden wieczór i szybkiego zapomnienia.

Są takie tajemnice, za które trzeba zapłacić życiem.
Niezwykle ciekawa i wciągająca sensacyjna opowieść. Książka bardzo dobrze napisana, bardzo szybko się czyta. Autor wprowadza ciekawe zwroty akcji i zaskakuje zakończeniem. Wartka akcja, wspaniale opisy, klimat Trójmiasta oraz Krakowa dodatkowo podnoszą walory powieści, czułam się jakbym była ramię w ramię z głównym bohaterem. Bohaterowie są niezwykle tajemniczy, dzięki temu chce się czytać dalej by wiedzieć co każdy z nich ukrywa i kim jest naprawdę. Bardzo dobra sensacyjna książka, idealna dla każdego kto lubi razem z bohaterami podążać podczas ich przygód. Autor potrafi zainteresować Czytelnika przekazywana przez siebie treścią. Książka wciąga i interesuje, czyta się ją szybko, dobrze się bawiłam podczas lektury. Gorąco polecam 

Są takie tajemnice, za które trzeba zapłacić życiem.

Na jeziorze w pobliżu Krakowa wybucha jacht, na pokładzie którego ginie znany milioner, Oliwier Teks. Okoliczności wskazują na nieszczęśliwy wypadek, jednak tuż po pogrzebie do posiadłości państwa Teks dociera list zawierający ukryte ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Bruno – były policjant – przyjmuje zlecenie ochrony Pauli, córki milionera, jednocześnie na własną rękę próbując ustalić, kto i z jakiego powodu może jej zagrażać. W trakcie prowadzonego przez siebie śledztwa odkrywa tragiczne losy rodziny, a w sekretnych zapiskach zmarłego odnajduje skrzętnie skrywaną przez lata tajemnicę. Z chwilą, gdy uświadamia sobie jej ogromną wartość, wie już, że wynajęci zabójcy z pewnością nie cofną się przed niczym...

Jak dla mnie książka niczym ciekawym się nie wyróżnia, ot zwykła historia bohaterki,która ma trudne przeżycia za sobą poznaje Brunona,który postanawia ją ochraniać i na własną rękę ustalić kto jej zagraża i z jakiego powodu. Akcja jest miarowa, gnie powoli i do przodu, historia ze strony na stronę jaśnieje i wszystko się wyjaśnia w odpowiednim czasie. Powieść napisana lekkim i prostym stylem, z pewnością fabuła jest ciekawa i wciąga,lecz czegoś mi w niej zabrakło, potencjał jest. Zakończenie bardzo mnie wzruszyło,miłośnikom tego gatunku na pewno śmiało mogę polecić, ale jeśli tutaj szukacie rozlewu krwi i mordobicia to tego tu nie znajdziecie. Jest to nieskomplikowany kryminał,ale z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Jak dla mnie było tutaj za cicho,za spokojnie, ja uwielbiam książki,gdzie panuje chaos, jest dużo larma w powieści i dużo się dzieje. Powieść nie jest arcydziełem,ale też nie jest szmirą. Dobrze napisana, akcja stopniowo rośnie,ale jednak czegoś mi w niej zabrakło.

Bruno, były policjant dostaje zlecenie, ma chronić Paulę Teks. Córka milionera, zabitego na jeziorze, według policji był to nieszczęśliwy wypadek, ale są ludzie, którzy podejrzewają zabójstwo. Najbliżsi przyjaciele ojca Pauli też giną, tajemnica, którą skrywają od lat zaczyna niszczyć im życie. Wiadomo, że tam gdzie są pieniądze i diamenty nie ma przyjaciół. Ulice Krakowa są świadkami strzelanin pomiędzy bandytami a policją. Giną ludzie, którzy z dużo widzieli.
Paula pomimo ostrzeżenia w liście, który dostała od wujka stara się normalnie żyć, a Bruno kiedy nie musi jej ochraniać stara się odkryć prawdę. Nie jest to łatwe zadanie, ktoś stara się mu pokrzyżować plany, ale upór i wytrwałość byłego policjanta dają o sobie znać i dąży pomału do przodu. Czy zdoła odkryć prawdę i obronić Paulę?

Niezwykle ciekawa i wciągająca sensacyjna opowieść. Fabuła jest dopracowana i bardzo szybko się czyta. Bohaterowie są niezwykle tajemniczy, dzięki temu chce się czytać dalej by wiedzieć co każdy z nich ukrywa i kim jest naprawdę. Bardzo dobra sensacyjna książka, idealna dla każdego kto lubi razem z bohaterami podążać podczas ich przygód.

"Zapomniana Gwiazda Afryki" jest drugą książką opowiadającą o losach Bruna, byłego policjanta, który wciela się w rolę ochroniarza. Pierwsza część nosi tytuł "Gdański smak whiskey". Okładka oraz opis tej książki natychmiast przyciągnęły mój wzrok.
Podoba mi się klimat, jaki udało się Autorowi książki stworzyć. Zaczynamy czytanie od dosyć mrocznego i tajemniczego opisu spotkania Bruna z jego zleceniodawcą. Były policjant spotyka bardzo ciekawą i intrygującą postać. Ogółem postacie są różne i nie zlewają się ze sobą. Jedyny problem mam z Paulą, która jest dla mnie trochę bezbarwną postacią, bardzo przewidywalną. Podoba mi się, w jaki sposób Autor wskazuje Czytelnikowi nowe tropy, wskazówki, często fałszywe, które maja pomóc przy rozwiązaniu sprawy. Koniec sprawy jest zaskakujący i bardzo żałuję, że Autor nie rozwiązał zagadki do końca. Wskazał mordercę, ale nie wyjaśnił co nim kierowało, co się działo z tym człowiekiem przez długi okres czasu, kiedy usunął się w cień. Poczułam się przez to w jakimś stopniu rozczarowana. Autor potrafi zainteresować Czytelnika przekazywana przez siebie treścią. Książka wciąga i interesuje, czyta się ją szybko, dobrze się bawiłam podczas lektury.

Podoba mi się klimat, jaki udało się...

Nie był to kryminał, który na długo zostaje w pamięci. Ale...takie książki również są potrzebne- do przeczytania w jeden wieczór.

Książka intryguje, trzyma w napięciu, czasami bawi, uczy i zaskakująco odpowiada na trudne pytania.

Przewidywalna od samego początku.

Przewidywalna od samego początku.

• Kryminał
  • Dysk