Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #1

Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #1 Hakuri
Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #1
Hakuri Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase (tom 1) komiksy
komiksy
Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase (tom 1)
Seikai no Tantei
Studio JG
2020-09-28
2020-09-28
Anna Koike
kryminał tajemnica psychologiczna shounen manga

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!
Bardzo dobry dodatek do serii sam detektyw Matsubase jest zajebisty ;D

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!
Bardzo dobry dodatek do serii sam detektyw Matsubase jest zajebisty ;D

Zanim wrócę do głównej serii postanowiłem przeczytać prequel o detektywie , który pojawia się w głównej serii. I powiem szczerze , że 1 tom jest świetny. Dawno żadna manga mnie aż tak nie wciągnęła. Na plus Matsubase. Od razu polubiłem tego detektywa. Świetne jest jak wszyscy biorą go za dziecko:D Świetny jest też Jego pomocnik(Aketoyo) , który uwielbiam kłamstwa , a pomaga bohaterowi , bo ten jest mu winien kasę. Każda z prowadzonych spraw była świetna , a zakończenie od razu zachęca by sięgnąć po kolejny tom

Manga obowiązkowa dla fanów głównej serii Hakuri-ego "Pokoju w kolorach szczęścia". Spin off stopniowo wprowadza czytelnika w przeszłość Matsubase tworząc jednocześnie coraz więcej pytań wokół jego postaci. Ocena 9/10 jak najbardziej uzasadniona, polecam cieplutko.

Tak jak pokój w kolorach szczęścia lubię, bo mimo sporych wad każda następna część podnosi poziom i ukazuje jak mocno rozwija się autorka, tak... Ta manga to wręcz cofnięcie się kilka poziomów do tyłu. Widać tu, że autorka nadal patrzy na świat niczym małe dziecko, które nie rozumie wielu mechanizmów. Nie mówię tu o uczuciach głównych bohaterów, bo to jak najbardziej jest na plus. Mówię tu chociażby o wątku z firmą. Jakby... Halo, czy autorka w ogóle wie jak działa rynek? To, że ktoś przestaje współpracować z firmą, bo po prostu nie opłaca mu się to, to absolutnie normalne, a nie żadna zdrada. Co, mając swoją firmą mam współpracować z każdym kogo dawniej znałam i był miły, nawet jeśli to będzie mnie mnóstwo kosztować i nie dawać mi żadnych pieniędzy, czyli robić to wręcz charytatywnie, no bo - Nie no dobry ziomeczek z niego przez tyle lat, no to będę mu za darmo wręcz dawała pieniądze i zamawiała rzeczy mi kompletnie nieprzydatne? No halo no? Tak nie działa świat. Co do prowadzenia całej historii, widać tu zupełnie inne spojrzenie. Główna historia w pokoju w kolorach szczęścia rozwija się bardzo wolno i stawia głównie na uczucia, za to stawia się głównie na akcje, więc jest to dość duże zaskoczenie. Mimo to przypada mi to znacznie bardziej do gustu i czekam na rozwinięcie wątku Watarai licząc, że nie będzie to schematowa historia.

Serdecznie polecam wszystkim fanom Matsubase oraz miłośnikom detektywistyczno-komedyjnych komiksów! Moim zdaniem, ten zaplanowany na trzy części dodatek jest dużo lepszy od głównej historii. Bezsprzecznym plusem jest fakt, że historię tę bez problemu można czytać oddzielnie. Czytelnik z pewnością się nie zawiedzie!

Manga zapowiada się bardzo dobrze. Jak na razie podoba mi się nawet bardziej niż główna historia.

Powiem krótko i na temat książka bardzo ciekawa lecz nie wybitna ale jak ktoś bardzo lubi kryminały w stylu cherloka cholmsa (przepraszam nie umiem pisać) to gorąco zachęcam do przeczytania tych dwóch tomów tej mangi

Zabawna ale zachaczająca o poważniejsze tematy, luźna ale nie głupia, zdecydowanie polecam, szczególnie, że kreska cieszy oko.

Bardzo polubiłam głównych bohaterów. Pierwszy tom na tyle dobrze jest napisany , że zachęca do sięgnięcia po kolejne części.
Mamy trochę humoru ,ale mamy tez drugie dno, które tym bardziej zachęca do lektury .

Uwielbiam tego gościa, czekam tylko na moment kiedy jego asystentem będzie jasno włosy

• Manga
  • Mangi

Dodaj cytat z książki Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #1