Pokój w kolorach szczęścia 11

Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia 11 Hakuri
Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia 11
Hakuri Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Pokój w kolorach szczęścia (tom 11) komiksy
komiksy
Pokój w kolorach szczęścia (tom 11)
Sachi-iro no One Room
Studio JG
2023-08-28
2023-08-28
Anna Koike
dramat okruchy życia romans seinen manga

No niestety, nie zdawałam sobie sprawy, że na tym tomie zostanie zakończona seria. Final historii rozczarował mnie, spodziewałam się czegoś zupełnie innego, stan najniższa ocena (pozostałe części oceniłam 8/10).

Dziwna to była seria. Początek dziwny i dramat przedramatyzowany do przesady (ile traum można wpisać w biografię bohaterki),środek- bywał naiwny i (bardzo) przegadany, ale zakończenie zaskakujące, z sensem i satysfakcjonujące.

Szczęśliwie bez totalnego happy endu.

Szczęśliwie bez totalnego happy endu.

1920

Poniekąd szczęśliwe zakończenie. Każdy zadowolony.

Poniekąd szczęśliwe zakończenie. Każdy zadowolony.

Kocham, kocham.

Kocham, kocham.

Patola w kolorach szczęścia, odcinek ostatni. Ocena dla całej serii, która imo była bardzo nierówna. Początek - świetny (choć naiwny) gimbothriller, od którego trudno się było oderwać. Środek - przegadany i przeciągnięty do granic możliwości. Finał - przewrotny, ale całkiem satysfakcjonujący. Tak czy siak - warto było śledzić.

To ostatni tom serii który stanowi dopełnienie całej historii. Szczerze mogę polecić całość. W tym tomie mamy wyjaśnione w bardzo prosty sposób jak zło tworzy zło, jak uczynki wpajane nam od najmłodszych lat przenosimy bezwiednie na kolejne osoby. A zakończenie... no cóż... naprawdę zaskakuje. Polecam.

Szczerze to płakałam
Bardzo płakałam
Ciężko uwierzyć, że to koniec tej historii, że tak się skończyła.
Koniec jest... cóż osobiście nie zakładałam takiego końca, mocno mną to wstrząsnęło

Szczerze to płakałam
Bardzo płakałam
Ciężko uwierzyć, że to koniec tej historii, że tak się skończyła.

2081

Zaskakujące zakończenie... ale na swój sposób szczęśliwe. Dobre rozwiązanie by Haru nie trafił po tym wszystkim za kratki choć tak smutne, że płakałam czytając. Sachi sobie poradziła ze swoją przeszłością i spełniła marzenia, a Matsubase ją w tym wspiera. Nadal jest to jedna z moich ulubionych serii od początku do samego zakończenia ;)

Moim zdaniem zakończenie historii tej dwójki było idealne. Nie wyobrażam sobie, że Haru mógłby trafić do więzienia po tym wszystkim, co zrobił dla Sachi. Ucieszyło mnie, gdy w ostatnim rozdziale zobaczyłem ją jako dorosłą kobietę, która poradziła sobie z traumatyczną przeszłością i spełniła swoje marzenie o zostaniu fotograficzką.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie nie takiego zakończenia się spodziewałam. Niestety nie jestem jego fanką.

• Manga
  • Mangi