Cyklon

Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Świat Książki
2020-06-10
2020-06-10
II wojna światowa Auschwitz-Birkenau II wojna światowa (1939-45) poszukiwanie prawdy rodzina rozrachunek z przeszłością
Inne

Tajemnica

Lekka książka z ciekawym wątkiem. Książka dobra na przerwę między jedna rewelacyjna ksiazka a druga.

Piękna książka. Jedna rodzina a tyle opowieści, tyle tajemnic, przemilczeń. Dochodzenie do prawdy jest całym sensem tej książki.

Bardzo dobra opowieść oparta na faktach. Niesamowicie wciąga. Większość dzieje się podczas stypy, gdzie członkowie rodziny w kolejnych retrospekcjach odsłaniają przed sobą i przed nami mroczną przeszłość. Akcja toczy się dość powoli, ale to tempo zwiększa naszą fascynację. Postaci są dość dobrze zbudowane.

Dobra parahistoryczna książka.

Dobra parahistoryczna książka.

"Każda rodzina ma swoje tajemnice" i szczerze po takim opisie czekałam aż trupy wypadną z szafy. Nic takiego się nie wydarzyło. Mimo to polecam, wciągająca. Książkę czyta się lekko.

Oczekiwałem czegoś mocniejszego. Trochę za dużo wątków obyczajowych.

Oczekiwałem czegoś mocniejszego. Trochę za dużo wątków obyczajowych.

Dobra opowieść, wciągająca chociaż chwilami odnosiłem wrażenie że umniejsza zbrodnie niemców.

Warta przeczytania goraco polecam

Warta przeczytania goraco polecam

Katarzyna poznaje starszą siostrę Małgorzatę, o której istnieniu nie miała pojęcia, ponieważ siostra została oddana do adopcji zaraz po urodzeniu. Podczas pogrzebu matki, na stypie zaczynają wychodzić na jaw tajemnice skrywane od dziesięcioleci.
Czego dowiedzą się kobiety i inni goście?
Hmm... No właśnie. Najprościej jak sami się dowiecie😉

Najgorsze dopiero przed nami. Ta burza dopiero się zaczyna. Jest jak cyklon. Powoli nabiera rozpędu, aby wreszcie uderzyć z całą siłą. Zmieść wszystko, co spotka na drodze. Zabić. To, co Cię dotąd przerażało, co, odkryłaś, jest niczym, w porównaniu z tym, czego jeszcze nie wiesz. Z tym, co się jeszcze wydarzyło.

Czego dowiedzą się kobiety i inni goście?
Hmm... No właśnie. Najprościej jak sami się dowiecie😉

Najgorsze dopiero przed nami. Ta...

Bardzo ciekawa, szczególnie, że napisana na podstawie prawdziwej historii. Wciąga pomimo tego, że nie jest to jakaś literatura wysokich lotów. Czuć, że autorem jest reporter. Dobrze się czyta.

Książka z wątkiem makabrycznych zbrodni Auschwitz. Bardzo wciągająca, ciekawie napisana.

Video

Video