MALUCH wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski

Okładka książki MALUCH wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski Przemysław Semczuk
Okładka książki MALUCH wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski
Przemysław Semczuk Wydawnictwo: 30. Plenum Spółdzielni Zenum reportaż
reportaż
30. Plenum Spółdzielni Zenum
2022-04-21
2022-04-21
motoryzacja historia historia polski PRL reportaż

Książka „MALUCH wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski” autorstwa Przemysława Semczuka to najprościej rzecz mówiąc biografia Fiata 126p.

Jak to się stało, że mały fiat zrewolucjonizował w Polsce rynek motoryzacyjny? Jak to się stało, że samochód, który miał być dla typowego Kowalskiego dla niejednego w dalszym ciągu pozostawał tylko odległym marzeniem? Dla mnie naprawdę dobrze opowiedziana historia. Całość tekstu uzupełniają niesamowite zdjęcia. Dla fanów motoryzacji albo chcących poznać historię małego fiata to naprawdę świetna pozycja.

"W sumie w latach 1973-200 w Bielsku Białej i Tychach wyprodukowano 3 318 674 fiatów 126. [...] We Włoszech w ciągu ośmiu lat 1972-1980 wyprodukowano 1 352 912 fiatów 126. Ogółem więc przez 28 lat powstało 4 671 586 fiacików."

Przy lekturze, którejś z książek wspominałam, że jakoś tak się złożyło, że nigdy nie miałam okazji do przejażdżki Fiatem 126p. Kto wie może gdzieś, kiedyś jeszcze się to uda. Za to musze przyznać, że cały czas widuję jednego fiacika w ruchu. Ktoś na moim osiedlu ma i jeździ właśnie maluszkiem. Dość często się mijamy kiedy wracam z pracy.

• Technika, motoryzacja
  • Kupione 2022
  • Książki 2022
  • Motoryzacja
  • Przeczytane 2022
  • W papierze

Dodaj cytat z książki MALUCH wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski