Ta druga

2020-04-30
2020-04-30
Justyna Czechowska
literatura szwedzka

Fabuła ciekawa, zbyt dużo niepotrzebnych opisów jak dla mnie. Czytało się trochę ciężko

Doceniam pomysł na fabułę, ciekawa, momentami zaskakująca, niepokojąca i ciężka. Ale kompletnie nie przypasowali mi bohaterowie. Główna bohaterka męcząca i nieciekawa. Jej relacja z przyjaciółką też jak dla mnie przecudowana i dziwna.

Nigdy nie żałuję czasu spędzonego z daną książką, na pewno coś tam we mnie zostanie po tej lekturze, ale drugi raz raczej bym po nią nie sięgnęła ;)

No i tutaj znowu mam problem z książką. Bohaterowie irytujący, wulgarni, nieprzyjemni, ale język, jakim jest pisana sprawia, że nie da się od niej oderwać. Wiem za to jedno: Therese Bohman ma totalny talent do barwnego opisywania życia i mimo, że momentami mnie obrzydza... chcę ją czytać! ; )

Krótka powieść, pozornie niczym się nie wyróżniająca, ale ma w sobie to “coś”. Ciekawe studium samotności, potrzeby akceptacji i przynależności. Przeczytałam z ogromną przyjemnością i na pewno sięgnę po inne książki autorki.

Fajna i niefajna jednocześnie. Podaje stary jak świat problem w zupełnie nowy sposób, inne spojrzenie na powtarzający się przez wieki układ. Niestety jest też wulgarna, promująca skrajny liberalizm w najgorszym tego słowa znaczeniu. Zwykle podobne rzeczy mi nie przeszkadzają, ale tutaj to jakoś nie przeszło. Może nieodpowiedni czas, a może po prostu mało strawna dla mnie forma. Doceniam, ale bez zachwytów.

Dla mnie świetna ksiazka. Dużo opisów,bardzo bogate słownictwo określenia.
Taka do przemyślenia zastanowienia się.
Już szukam w mojej bibliotece kolejnych utworow tej autorki.
polecam.

Dla mnie świetna ksiazka. Dużo opisów,bardzo bogate słownictwo określenia.
Taka do przemyślenia zastanowienia się.
Już szukam w mojej bibliotece kolejnych utworow tej autorki.
polecam.

"Ta druga" podobała mi się zdecydowanie mniej niż "ta pierwsza" książka Bohman, którą czytałam, czyli Andromeda.

Widzę, że autorka lubi tworzyć „niezbyt lubianych bohaterów”, co czemuś służy, ale akurat w Andromedzie byłam w stanie ich zrozumieć, tu przychodziło mi to dużo trudniej (ale wiem, że wiele osób ma na odwrót).

Nie była to może zła książka, ale zwyczajnie do mnie nie trafiła.

Nie była to może zła książka, ale zwyczajnie do...

Liczyłam na coś więcej, generalnie lektura była przyjemna, jednak czuję, że szybko o niej zapomnę. Duże nadzieje pokładałam w zakończeniu, które ostatecznie w żaden sposób mnie nie zaskoczyło. Mimo wszystko książka raczej lepsza niż gorsza.

Z początku miałam poczucie, że oprócz tego, iż książka jest o wszystkim i o niczym, a bardzo nie lubię takich powieści, to ma ona kilka trafnych uwag. Jednak im dalej w historię, tym bardziej była ona pozbawiona sensu, Momentami stawała się bardzo niesmaczna. Zachowanie głównej bohaterki jest zupełnie nie zrozumiałe.
Nie spodobał mi się także sposób narracji. Wyglądało to tak, jakby po alkoholu ktoś napisał zdanie, potem kolejne, luźno związane z poprzednim i kolejne, także luźno związane z poprzednim, tworząc łańcuszek dość przypadkowych zdań.
Jedna z gorszych książek, które przeczytałam w swoim życiu. Absolutnie odradzam, ponieważ nie wnosi nic do życia.

Nie spodobał mi się także sposób narracji. Wyglądało to...

Na prawdę dobra książka. Autorka ma świetny styl pisania, który sprawia, że czytanie napisanych przez nią historii sprawia przyjemność. Książka nie zostanie ze mną za pewne na jakoś długo, ale dobrze było ją poznać