Intuicja. Uwolnij jej siłę

Czarna Owca
2020-03-25
2020-03-25
Tomasz Wyżyński

Świetna książka, w środku można znaleźć różne rodzaje medytacji.

Świetna książka, w środku można znaleźć różne rodzaje medytacji.

Czy Wy spotykacie się w swoim życiu z przeczuciem? Macie szósty zmysł?
Po przeczytaniu tej książki uświadamiam sobie, jak często korzystam z intuicji w podejmowaniu decyzji.
Autorka prezentuje rady, aby rozwijać swoją intuicję. Ważna jest tutaj uważność, empatia, medytacje a także pozytywne myślenie. Można zapisywać swoje odczucia, a najbardziej podoba mi się założenie, że codziennie przez godzinę musimy robić coś dla swojej przyjemności 😍 Np. Kreatywna zabawa z dziećmi czy malowanie mandali ma bardzo dobry na nas wpływ, wystarczy też spacer po lesie czy słuchanie ulubionej muzyki, nie mówiąc już o CZYTANIU 😄
Pozdrawiam 😆

Czy Wy spotykacie się w swoim życiu z przeczuciem? Macie szósty zmysł?

To pierwsza książka o intuicji, jaką próbowałam czytać. Za dużo przemyśleń autorki. Podobała mi porada, żeby pisać dziennik, przemyślenia.
Dawno temu miałam pamiętnik, a teraz blog z przemyśleniami i prywatne notatki w zeszycie. Polecam ten sposób, to pomaga zrozumieć siebie i innych.

Książka ma piękną okładkę.

Książka ma piękną okładkę.

Dr Cate Howell pokazuje jak rozwijać intuicję i z niej korzystać. Przedstawia wszystko w sposób schematyczny. Najpierw poznajemy termin intuicji, później jej rodzaje oraz sposoby na jej rozkwit.
Autorka pokazuje proste ćwiczenia medytacyjne, które wyzwolą w nas intuicję, abyśmy mogli z niej korzystać na co dzień.
🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️
Kolejną książka z piękną okładką. Czytałam ją z zainteresowaniem. Na pewno skorzystam z rad przedstawionych przez autorkę. Dziennik moich przemyśleń i pomysłów będzie stał na półce wśród książek.
Już wiem, że tego typu książki nie będą moją codziennością, ale na pewno raz na jakiś czas będę sięgać po taką literaturę i zagłębiać się w tematy zdrowia, ciała i duszy

🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️🕊️
Kolejną książka z piękną okładką. Czytałam ją...

Intuicja. Temat niezwykle ciekawy, wręcz fascynujący. Można by było wiele o nim napisać. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Otóż, jak dla mnie rozdział teoretyczny przedstawiający różne definicje, spojrzenia na temat intuicji był zbyt ogólny. Za dużo było według mnie przykładów medytacji - miałam wrażenie, że autorka skupiła się przede wszystkim na niej. Książka nie była jakoś szczególnie interesująca,... szkoda, bo temat z dużym potencjałem.

Naukowość zawartej w niej treści budzi mój poważny sceptycyzm. Na dodatek na poparcie swych założeń autorka często przytacza wydarzenia z własnego życia albo życia innych napotkanych ludzi, co zupełnie mnie nie przekonuje. Jako psycholog nie znalazłam w tej pozycji niczego odkrywczego. Ewentualną przygodę z uważnością również lepiej zacząć od innej literatury.

Rozpatrujecie instytucję?
____
Ciężko jedynym zdaniem wytłumaczyć czym ona jest. Takie przeczucie w danym momencie, czasami naprawdę ratujące nas z opresji, nie jest do końca zrozumiałe. Ta książka nie tylko jest kopalnią wiedzy, przykładem jak ten mechanizm pracuje. Można zaliczyć ją do podręcznika danej tematyki. Znajdziemy tam pytanie na które mamy sobie odpowiedzieć, bądź zadania które naprawdę dużo dają. Szczególnie gdzie dzisiejsze czasy są stresujące i wymagają dużo od stanu psychicznego. Spróbujecie medytacji? Jeśli twierdzicie że to nie dla was, spójrzcie na mnie. Roztrzepana dziewczyna w końcu zrobiła coś dla siebie i to z dobrym skutkiem! 😛
Zachęcam spróbować.

Rozpatrujecie instytucję?
____

„Intuicja uwolnij jej siłę” autorstwa Dr Cate Howell przedstawia nam w ciekawy sposób czym właściwie jest intuicja, temat który był przez wieki zgłębiamy przez psychologów, filozofów i myślicieli religijnych. W książce znajdziemy praktyczne zadania, proste ćwiczenia i medytacje, które pomogą w zagłębieniu intuicji oraz pozwolą osiągnąć większe poczucie spokoju. Przyznam, że te ćwiczenia są naprawdę pomocne w wyciszeniu się oraz wyluzowaniu (zwłaszcza przed snem). Dr Howell porównuje intuicje do ogrodu o który musimy nieustannie dbać aby cieszył nasze oko. Tak samo jest z intuicją, trzeba dbać o swój wewnętrzny spokój, by móc z łatwością korzystać z dobrodziejstw jakie daje intuicja- przeczucie.
Myślę, że każdy z nas doświadczył przebłysków intuicji, które pomogły podjąć trudne decyzje. Mnie ta książka przekonała również do czerpania przyjemności z danej chwili i pogłębianiu uważności. Najważniejsze jest tu i teraz. Warto cieszyć się chwilą a nie myśleć o przeszłości czy przyszłości. Gotowe rozwiązania zazwyczaj przychodzą do człowieka same, więc nie ma sensu się zamartwiać na zapas. Zachęcam więc Was do zgłębienia tego tematu i przeczytania tej książki! 😊 Mnie pomogła zmienić nastawienie do życia👍🏻

"Intuicja może służyć jako kompas pomagający podejmować życiowe decyzje".
💗
Intuicja jest dla mnie czymś co trudno mi jest zrozumieć, a co dopiero wytłumaczyć. Przecież to nie tylko mi zdarza się przeczucie, że coś się wydarzy, coś się stanie…. Niewiadomo skąd się to bierze, aż nagle po prostu się to dzieje!
💗
Ta książka, to pierwszy poradnik od dłuższego czasu, który przeczytałam. Napisana jest niezwykle lekkim i przystępnym językiem. Podzielona na 3 rozdziały, z których w pierwszym możemy przeczytać o pojęciu intuicji i jej roli w podejmowaniu decyzji. Drugi rozdział to rodzaje intuicji i - co dla mnie było ważne – 7 kroków jak rozwinąć intuicję. Część trzecia to zagadnienia związane z intuicją, przeczucia i tak zwane trzecie oko.

Lektura tej książka pozwoliła mi przekonać się, że ... intuicja naprawdę istnieje! A proste ćwiczenia i medytacje przedstawione w książce niewątpliwie pozwalają pracować nad swoja intuicją i nad poczuciem spokoju w życiu.
Ta książka jest dla wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć w sobie umiejętność podążania za intuicją.

"Intuicja może służyć jako kompas pomagający podejmować życiowe decyzje".
💗
Ta książka, to pierwszy poradnik od dłuższego czasu, który...

Czy w ważnych momentach życia opieracie się na swojej Intuicji? Mnie samej zdarzało się to bardzo często, a co najdziwniejsze wiele razy intuicyjne spostrzeżenia, sprawdzały się w późniejszym czasie. Ale czy miałam w planach ją uwolnić i dać jej szersze pole do popisu... hmmm wtedy nie. Teraz dzięki książce "Intuicja. Uwolnij jej siłę" autorstwa Dr Cate Howell, którą otrzymałam dzięki @wydawnictwoczarnaowca spróbuję. Osobiście lubię próbować nowych rzeczy. W pierwszej części książki autorka wykazuje wiele powiązań z różnymi zawodami. Jak każdy fan seriali kryminalnych wiem, że policjanci często opierają się na swojej intuicji w kwestii podejmowania ważnych decyzji. Autorka również przedstawia jak to intuicja odgrywała dużą rolę na przestrzeni wieków w różnych dziedzinach takich jak: filozofia, psychologia, religia czy nawet medycyna.

Książka zawiera w sobie wiele ćwiczeń, zadań i podstaw medytacji, które otwierają ‘wyimaginowane drzwi do tajemniczego ogrodu’ w naszym mózgu, dzięki nim powinniśmy umieć rozwijać i korzystać z naszej intuicji.

Mnie osobiście treść tej książki przytłoczyła, ogromem wiedzy. Na początku wszystko było pokazane tak prosto i klarownie, lecz z każdym następnym rozdziałem docierało do mnie, że czytam książkę naukową. Nie jestem znawcą tematyki, dlatego moje zdanie nie musi być obiektywne, może dla psychologów bądź studentów psychologii książka byłaby porywająca. Według mnie nie jest to książka, przy której można się odprężyć czy zrelaksować.

• Psychologia
  • Autorzy zagraniczni
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Naturalnie