Wiosna nadziei: Skazani na Shawshank

Okładka książki Wiosna nadziei: Skazani na Shawshank Stephen King
Okładka książki Wiosna nadziei: Skazani na Shawshank
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Ekranizacje: Skazani na Shawshank (1995) literatura piękna
Albatros
2019-01-01
2019-01-01
Zbigniew A. Królicki
Ekranizacje:
Skazani na Shawshank (1995)
audiobook Stephen King więzienie zbrodnia

Jeśli ktoś nie oglądał filmu, niech migiem bierze się za książkę. Żeby poznać Stephena Kinga w więziennej odsłonie, zachwycić się wspaniałą historią, poznać niezłomnego Andiego, który nigdy się nie poddał, a jego pomysłowość, cierpliwość i upór w dążeniu do celu nie miała równych.
Szkopuł w tym, że wszyscy na pewno film widzieli, więc uprzejmie donoszę, że niczego nowego w książce się nie da znaleźć. Można tylko zobaczyć, co wspaniały reżyser może zrobić z króciutkim, ale wybitnym opowiadaniem.

PS. Oceniałam tak, jakbym nie widziała filmu.

Najpierw obejrzałem film. Potem mimo opinii że książka jest słabsza postanowiłem przeczytać. Nie mogę się zgodzić z opiniami że opowiadanie jest gorsze, mam wrażenie że nawet lepsze, choć bardzo krótkie, może dlatego miałem niedosyt. Ogólnie rewelacja serdecznie polecam.

Jeśli ktoś oglądał film, to książka nie zaskakuje, bo film był jej dość wierną adaptacją, ale i tak jest po prostu bardzo dobra!

Pierwszy raz książka jest gorsza od filmu. Nie trochę ale pełne lata świetlne. Po pierwsze jest krótka jak opowiadanie, nie wciąga. Po drugie, czytając odniosłem wrażenie jak by autor chciał jak najszybciej skończyć. Bez zagłębiania się w problematykę i złożoność sprawy, czysty przekaz.
Może też być tak, że po filmie nastawiałem się na arcydzieło, a dostałem zwykłą powieść.

Rewelacja

Rewelacja

bardzo dobre to było :)

bardzo dobre to było :)

Świetna historia. Uwielbiam książke jak i film.

Świetna historia. Uwielbiam książke jak i film.

Rewelacja !
Jedna z moich ulubionych .

Rewelacja !
Jedna z moich ulubionych .

Świetna książka, wysłuchałem w wersji audio, nie mogać się oderwać. Jeszcze nie raz wrócę do tego tytulu

Świetna, aż szkoda, że taka krótka. Najpierw kilkakrotnie widziałem film, który należy bezapelacyjnie do moich ulubionych. W moim odczuciu film okazał się wierną adaptacją. Czytając, wyobrażałem sobie właśnie sceny z filmu.

• Audiobooki

Stephen King Wiosna nadziei: Skazani na Shawshank Zobacz więcej