Skazani na Shawshank

Albatros
2003-01-01
1998-01-01
Zbigniew A. Królicki

Pięknie przedstawione życie w trudnych warunkach. Walka człowieka z systemem. Wyciskacz łez

"Skazani na Shawshank" to opowieść autorstwa Stephena Kinga, która wywołuje pozytywne reakcje u czytelników ze względu na jej głęboki przekaz o nadziei, wytrwałości i ludzkiej godności w obliczu trudności. Książka ukazuje silną więź przyjaźni oraz zdolność do przetrwania nawet w najbardziej skrajnych warunkach, co sprawia, że czytelnicy mogą dostrzec w niej inspirującą historię o triumfie ludzkiego ducha.

Świetna książka.
Stephen King jak zwykle stanął na wysokości zadania.

Świetna książka.
Stephen King jak zwykle stanął na wysokości zadania.

Czytając inną książkę natknąłem się na "Skazani na Showshank", w opisie widniało słowa nadzieja. To mnie natchnęło do sięgnięcia po ten tytuł, świetnie napisane !
Przede mną jeszcze film który podobno jest wybitny.

Przede mną jeszcze film który podobno jest wybitny.

Tutaj mogą przetrwać tylko najsilniejsze jednostki... Doskonale skonstruowana fabuła przez mistrza gatunku Stephena Kinga.

Klasyk.

Klasyk.

"Może miłość jest tak boska, jak mówią poeci, ale seks to klaun Bozo podskakujący na sprężynie. Jak kobieta może patrzeć na wzwiedziony członek, nie dostając szaleńczego ataku śmiechu?"
- Stephen King, Cztery pory roku.

- Stephen King, Cztery pory roku.

Skazani na Shawshank - 9/10, Pojętny uczeń - 6/10, Ciało - 10/10, Metoda oddychania - 7/10. Średnia tych ocen wynosi 8 więc daje 8/10

Świetna książka. Każde opowiadanie trzyma niezwykle wysoki poziom i jest po prostu niezwykle interesujące. Moim faworytem jest "Zdolny Uczeń", ale obowiązkowo trzeba się zapoznać także z trzema pozostałymi. Stephen King w formie!

Ksiązka, jak i film rewelacyjne.

Ksiązka, jak i film rewelacyjne.

• Audiobooki

Stephen King Skazani na Shawshank Zobacz więcej