Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Polarna wyprawa

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Polarna wyprawa Agnieszka Mielech
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Polarna wyprawa
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 10) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 10)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Polarna wyprawa
Wilga
2019-10-30
2019-10-30

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Tajny klub wybiera się na Polarną wyprawę!
W programie znajdziecie słodkie pieski Husky, spanie w Tipi i jazdę na nartach!!!
Wrażenia: Nawet spoko, ale kategoria dla młodszych dzieci.
Szkoda, że autorka opisała, najdzielniejszego psiego bohatera husky, jako Balto, a nie prawdziwego bohatera Togo 😥🥺.
Tak to niestety bywa 🥺.
Czy polecam książkę?
Pewnie! Przeżyjcie z bohaterami Polarną Wyprawę!
A ja idę po czekoladę 🍫😊

Tajny klub wybiera się na Polarną wyprawę!
Wrażenia: Nawet spoko, ale kategoria dla młodszych dzieci.
Tak to niestety bywa 🥺.
Czy polecam książkę?
Pewnie! Przeżyjcie z...

Super książka. Najlepsza z serii

Super książka. Najlepsza z serii

EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN Z JEDNYM SUPERCHŁOPAKIEM SPĘDZAJĄ FERIE ZIMOWE AKTYWNIE NA POLARNEJ WYPRAWIE... JAKA TAJNA MISJA CZEKA NA WYJĄTKOWĄ PACZKĘ SUPERPRZYJACIÓŁ? 😘💜 WSZYSTKIEGO DOWIECIE SIĘ Z POWYŻSZEGO TOMU PRZYGÓD EMI I TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN I JEDNEGO SUPERCHŁOPAKA 👏🏻☺💗💞💚😂 ZACHĘCAM DO LEKTURY💚😂 LEKTORKA BARDZO PRZYJEMNIE OPOWIADA HISTORIĘ BOHATERÓW💞💗💚👏🏻👏🏻

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: Polarna Wyprawa to ciepła opowieść idealna dla dzieci w wieku szkolnym. Wspólnie mogą przeżyć przygody z paczką Emi, której członkowie mają głowę pełną pomysłów. Książka uczy, inspiruje oraz pięknie opisuje najistotniejsze wartości w życiu człowiek - przyjaźń, wspólnie spędzony czas, pomysłowość i hart ducha.
Książkę czyta szybko i przyjemne, a zabawne i energetyczne ilustracje doskonale uzupełniają tekst.

Książkę czyta szybko i...

Czas świąt, a teraz okres ferii jest idealny na takie książki jak najnowszy tom serii o Emi i jej przyjaciółkach. "Polarna wyprawa", to coś w sam raz dla dziewczynek, ale nie tylko. Przecież w tajnym klubie jest jeden chłopak.

Cała ekipa klubu planuje swoją dwutygodniową przerwę od nauki. Sprawdzają co dzieje się w ich mieście, planują spotkania. Gdy dowiadują się o możliwości wyjazdu w góry na obóz zimowy, są w stanie zrobić wszystko, by dołączyć do wyprawy. Wspólnymi siłami, ramię w ramię kompletują wszystko to, co jest potrzebne na tego rodzaju przygodę. Przyjaźń, współpraca i wzajemna pomoc odgrywają tu ogromną rolę. Agnieszka Mielech, autorka serii, pokazuje jak ważne jest oparcie w innych osobach, jak fajnie jest móc polegać na swoich przyjaciołach. Kiedy okazuje się, że jednemu z członków klubu brakuje dość drogiego wyposażenia pożyczają go sobie wzajemnie lub wymieniają się tym czego mają więcej. Wszystko po to, by w góry pojechał cały Tajny Klub.
Czysta przyjemność z czytania. Zarówno dla dzieci, które na ferie zostają w domu, jak i dla tych, którzy wyjadą na obóz zimowy! Wieczorami, przy kubku gorącego kakao, dniu pełnym wrażeń, warto zasiąść do lektury i przeżywać przygody Emi i jej przyjaciół!
Więcej na blogu Zwykłej Matki

Emi i jej przyjaciół znamy nie od dziś. Ta zgrana paczka w każdym tomie (a jest już ich 10) przeżywa niezwykłe przygody, nie tylko w swojej okolicy ale także podczas wspólnych wypraw czy wycieczek.
❄️
Tym razem zbliżające się ferie zimowe zapowiadały się jednak odmiennie. Plan misji "Ferie w mieście" został już niemalże opracowany w całości, kiedy członkowie Klubu dowiedzieli się o organizowanej w ich szkole polarnej wyprawie. Wyprawa ta okazała się nie byle jaka i nie każdy mógł dołączyć do grupy polarników. Determinacja przyjaciół (tu głównie zasługa Flo) sprawiła jednak, że cały Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka wszedł w skład uczestników wyprawy.
❄️
Główną atrakcją polarnej wyprawy oprócz oczywiście treningu zimowych sportów ⛷️ takich jak: narciarstwo biegowe, zjazdowe czy snowboard🏂 były odwiedziny w hodowli psów husky🐕. Polarnicy podczas tych wizyt zajmowali się psami (każdemu uczestnikowi został przydzielony jeden),dbając o zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu. Florze przypadła opieka nad szczeniakiem Gilzą, która do tego stopnia skradła jej serce, że dziewczynka zapragnęła zabrać ją ze sobą do domu. Czy jednak rodzice Flory ulegli jej zamiarom? A to już przeczytajcie sami.
❄️
Kolejny raz Emi wprowadziła nas w świat szkolnych przyjaźni, współdziałania i wzajemnego szacunku. Książki o tej rezolutnej uczennicy pokazują jak wielką moc ma przyjaźń i głowa pełna pomysłów.

❄️

I jeszcze w wolny, szary, przedsylwestrowy dzień, coś dla młodszej młodzieży. Dziesiąty już tom serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn".
I od razu uspokajam - Agnieszka Mielech nadal nie zawodzi.

Skoro zima, ferie za pasem, to pora najwyższa uciec od szkolnej codzienności i, po spędzonych rodzinnie świętach, zaplanować zimowy odpoczynek. Autorka przyzwyczaiła nas już do tego, że jej bohaterki (i bohaterowie!) nie uznają sytuacji trudnych czy beznadziejnych. Wszak dziesięcioletnie głowy pełne są pomysłów. A gdy dodać do tego rezolutność Emi oraz zawsze chętnych do pomocy, choć zapracowanych rodziców i nauczycieli, otrzymujemy grupę, która pokona wszystkie przeszkody.

Owszem, autorka nie stroni od smutków i smuteczków, drobnych niedogodności i bardzo nastoletniego marudzenia, ale Tajny Klub Superdziewczyn zawsze, niczym kociaki, spada na cztery łapy. I te łapy, tyle że nie kocie, okazują się mieć w "Polarnej wyprawie" niebagatelne znaczenie. Podobnie jak zima, śnieg, sporty zimowe i wszystko co przygodę czyni bezpieczną i wyjątkową.

O ile można w tego typu książeczce tworzyć suspens, to Agnieszce Mielech nieźle się to udaje. Zawiesza w powietrzu pytanie o samotność po to, by wrócić do niego w zakończeniu historii. Rozsiewa niepokój o możliwość spędzenia zimowej przerwy w gronie przyjaciół po to, by znaleźć na niego niespodziewane antidotum.
Co ważne, autorce nigdy nie brakuje pomysłów na doskonalenie młodych czytelników pod względem językowym i na poszerzenie ich wiedzy ogólnej. Znów w przypisach znajduje miejsce na wyjaśnienie kim był Sherlock Holmes czy bajkowa Velma, objaśnia przyjęte z obcych języków słowa jak globtrotter czy surfing, opisuje nieznane choroby i nowe idee np. slow life. Jednym słowem znów bawiąc uczy, pisząc edukuje.

Nie po raz pierwszy kręcę nieco nosem na jakość papieru i czarno-białe (skądinąd bardzo zgrabne i dobrze wpasowane w tekst) ilustracje Magdaleny Babińskiej. Warto czytać o przygodach Emi dla zgrabnej treści, która przemyca mnóstwo informacji z wielu dziedzin, dla walorów edukacyjnych, dla przyjemności obcowania z wielką przyjaźnią, otwartością i ciekawością świata młodych bohaterów. Szkoda, że forma powoduje, iż młodsze nastolatki, lubiące przecież barwne opowieści (zarówno pod względem przygodowym jak i obrazkowym),będą nieco narzekały na taki prezent. Chociaż, co sprawdziłam!, będą później oczarowane samą opowieścią. Polecam do rodzinnego czytania.

Pani _Ka Czyta
dziękuję Wydawnictwu Wilga za egzemplarz książki

I od razu uspokajam - Agnieszka Mielech nadal nie zawodzi.

• Książki Poli
  • Czytane z córką