Urocza dla Ciebie

Okładka książki Urocza dla Ciebie Becky Wade
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Urocza dla Ciebie
Becky Wade Wydawnictwo: Dreams Cykl: Przypadki sióstr Bradford (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Przypadki sióstr Bradford (tom 3)
Sweet on You
Dreams
2020-02-14
2020-02-14
Renata Czernik

Britt i Zander. Trzecia para serii i jakże się cieszę, że ostatnia. Wątek kryminalny osiągnął tutaj troszkę wyższy poziom dlatego nie odłożyłam książki na półkę. O ile na początku miałam nic sympatii do głównej bohaterki, tak od połowy moja sympatia się ulotniła.

Nie jest to opowieść jakiej oczekiwałam. Przede wszystkim za bardzo smętna i rozciągnięta. Ten cały Zordon (czy jak mu tam było) to taka klucha, że nie wywoływał żadnych emocji, raczej irytację. Problemy bohaterów rozdmuchane, za bardzo przegadane, a ciągłe nawiązania do boga i wiary, męczące.
Książka pisana tak, aby nikogo nie urazić, wszystko co musiało być złe, to zostało tak wyjaśnione aby nikt nie miał wątpliwości, że było to absolutnie konieczne, no i na końcu bóg oczywiście wszystko wynagrodzi.
Trafiłam przypadkowo na trzeci tom, jednak po dwa wcześniejsze nie sięgnę. Tu i tak tylko pół przeczytałam, resztę przewertowałam - jak dla mnie szkoda czasu.

Książka pisana tak, aby nikogo nie urazić, wszystko co musiało być złe, to...

Historia napisana przez Becky Wade to luźna, prosta opowieść miłosna z nutką kryminału. Czyta się ją dość lekko, ale nie wbija w fotel, ani nie powoduje wypieków na twarzy.

Minusem ten książki są dialogi, które miałam wrażenie są infantylne i czasami byłam zażenowana nimi, ponieważ wydawały mi się sztuczne. To samo odczucie dotyczy niektórych opisów, są one nienaturalne, jakby wymuszone, a to powoduje, że czytelnik nie przenosi się w świat przedstawiony przez autorkę.

Więcej w recenzji:

Za egzemplarz dziękuję @dreams_wydawnictwo oraz dziękuję za danie mi szansy. „Urocza dla ciebie” to romans ale nie taki typowy tasiemiec. Dawno takiej emocjonującej książki nie czytałam, gdzie w romansie mamy watek kryminalny, który jest tak wciągający, że aż szokuje. Jest to trzecia część z cyklu Przypadki sióstr Bradford. Trochę bałam się brać w ciemno tą pozycję i to na dodatek III tom, lecz pani z wydawnictwa zapewniła mnie, że można je czytać osobno, bo nie są powiązane. Fabuła opiera się na tajemnicach z przeszłości, złamanych sercach, dzieci, które zostały pokrzywdzone przez nieodpowiedzialnych rodziców i wiele wiele więcej. Wielowątkowość tutaj jest akurat na plus, bo wprowadza jakąś akcję, coś się dzieje i nie da się nudzić. Strasznie pokochałam bohaterów, szczególnie Britt i Zandera. Od nich bije takie uczucie, te ciepło, że aż miło się o nich czyta. Razem muszą rozwikłać zagadkę i właśnie to powoduje, że w końcu zaczynają być razem. Matko ile to trzeba się natrudzić, żeby dwoje dorosłych osób, którzy mają się ku sobie, odważyli się by wyznać swoje uczucia. Ja bym nie wytrzymała, chyba tyle. 🤔 Ale na koniec dodam, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.Jak ją w sumie zobaczyłam to się przeraziłam, bo ma ponad 400 str i wygląda na dość przystępnego grubaska, ale czcionka nie jest mała i jest tak rozłożona na stronie, że wcale się nie dziwię, że wygląda jak wygląda. Jeśli macie ochotę na nieprzesłodzony romans, to z serca polecam. ❤

Zmysłowa powieść, w której magiczny klimat nadają odwiecznie droczący się bohaterowie. To nie jest dynamiczna historia, w której nagła miłość pogrąża "wszystkich i wszystko". Pisarka pokazuje kolejne etapy rodzącego się uczucia - od zauroczenia, po cichą niespełnioną miłość, aż po szalone bicie serca i zmysłowe napięcie. Jakby tego było mało, „dodatkiem” w powieści jest tajemniczy wątek kryminalny, dzięki któremu poznajemy bohaterów z całkowicie niespodziewanej strony. Prowadzenie własnego śledztwa, świetnie opisane burze mózgów, systematyczne postępy śledcze, analityczne myślenie… i to wszystko w towarzystwie nutki emocjonalnego przywiązania bohaterów. 🤗

Opowieść pisana jest w teraźniejszości, a uzupełnienie historii stanowi przeszłość bohaterów, ujęta w zapiskach dzienników postaci. Głównym bohaterem jest idealny kandydat na przyjaciela, o jakim pewnie marzy niejedna kobieta. Zander to wyrozumiały, wspierający i zawsze obecny w życiu swojej przyjaciółki mężczyzna. Cichy wielbiciel, który woli kochać przez "szklaną szybę", niż narazić się na utratę przyjaźni. Z kolei Britt, to pełna energii kobieta, która na pierwszy rzut oka wydaje się samowystarczalna. Dziewczyna rozumie się z Zanderem bez słów, co udowadniają w zaskakujący sposób. Oboje na tyle cenią swoją przyjaźń, że nie stawiają niczego nad nią. Ku zaskoczeniu czytelnika, autorka nie pozwala nam od razu poznać w pełni swoich bohaterów, dlatego w pewnym momencie gwarantuje nam "pewne" zaskoczenie. 😜

Jako czytelnik zostałam urzeczona delikatnością stylu, jak i zmysłowością, którą pisarka obdarzyła relację bohaterów. Oczywiście bywały chwile, kiedy „irytowałam się”, czy złościłam na bohaterów, jednak w całości doceniam ukryty "przekaz". Problem „ulatującego pomiędzy palcami” czasu dotyka chyba każdego z nas, w którymś momencie życia. Obawy o złamane serce, nieporozumienia, brak wsparcia bliskich, nieraz sprzyja katastrofie. Publikacja przypomina, jak ważna jest wiara w siebie i wsparcie prawdziwych przyjaciół, nawet gdy tego nie oczekujemy. 😱

Kiedy wydaje się, że nic nie może nas zaskoczyć, historia w pewnym momencie przyspiesza. Pojawiają się kolejne istotne wątki, a zachowanie bohaterów przybiera "rumieńców". Dodatkowo zapewniam, że zazdrosny Zander, to idealny głos serca nad rozsądkiem. 🤐

Powieść zawiera piękną historię miłosną bohaterów, których bazę stanowi przyjaźń. Walka o uczucia przeradza się w potyczki z samym sobą. „Urocza dla Ciebie” to historia wzbogacona w dopracowane dialogi, zabawne zwroty akcji oraz pełna wszechobecnych autentycznych bohaterów.

Książka „Urocza dla Ciebie” Becky Wade to powieść o samotności, o powrotach do bliskich, do Boga, o odnajdywaniu siebie, swojej tożsamości. Sensem całości może być próba odpowiedzi na pytanie o to, jakie znaczenie w życiu człowieka ma jego przeszłość oraz jej konsekwencje. Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie bądź skłonić do refleksji, czy przeszłość danego człowieka ma wpływ na jego późniejsze decyzje.

Smak i zapach czekolady towarzyszy czytelnikowi już od pierwszych stron. Sensualne opisy przygotowywania czekolady, aromatyzowania jej rozmaitymi składnikami przyprawia o zawrót głowy. To zdecydowanie powieść dla kogoś, kto czytając, podjada ten smakołyk. Dla kogoś, kto uczy się rozpoznawać smak różnych ziaren kakaowych. To także propozycja dla osób kochających sztukę, a w szczególności malarstwo.

Krótko o fabule. Britt i Zander znają się i przyjaźnią od trzynastu lat. Towarzyszyli sobie w wielu sytuacjach. Zander jest wziętym amerykańskim pisarzem, który odnosi sukces swoją nową książką pisaną podczas podróży dookoła świata. Do powrotu do Meryweather zmusza go wiadomość o śmierci wuja, który był dla niego jak ojciec. Britt to silna i zdecydowana młoda kobieta prowadząca swój biznes – Słodką Sztukę. Jej pasją jest gotowanie. Kwalifikacje do tego zawodu zdobywała u mistrzów kulinarnych we Francji. Mieszka w osadzie historycznej wraz z dwiema siostrami i ich ukochanymi, a także z przyjaciółmi i najbliższą rodziną. Jej rodzice przebywają w Afryce jako misjonarze. W poprzednich powieściach są nieobecni, jednak w tej części pojawiają się. Ich powrót nie wnosi jednak wiele do fabuły.

Najnowsza książka Becky Wade to powieść o (nie)spełnionej miłości dwojga przyjaciół, którzy od dziecka się znali. Wreszcie o tym, czy Bóg wciąż może być dobry, skoro odmawia wielu rzeczy komu, kto się o nie usilnie modli. Powieść o miłości. I poszukiwaniu tożsamości wuja, który wychowywał Zandera. Frank, a właściwie James Ross (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) ukrywał przez lata swoją tożsamość przed żoną i córkami. Dlaczego? Czy czegoś się obawiał? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Frank umiera nagle na atak serca. Od tego momentu rozpoczyna się akcja powieści. Britt i Zander próbują uzyskać więcej informacji o przeszłości wuja. Wspólne poszukiwania, godziny spędzone na rozwikłaniu zagadki zbliżają ich do siebie jeszcze bardziej. Czy warto ryzykować przyjaźń, by wyjawić swoje uczucia? Jak długo można ukrywać prawdę przed drugą osobą? Na te i inne pytania odpowiada książka. Zachęcam do jej przeczytania :)

Ciekawy wydaje się też wątek kradzieży obrazów ze znanej galerii w Seattle. Bohaterowie próbują tygodniami odkryć sekrety z przeszłości Franka. Wiąże się to z dużym ryzykiem.

„Podróżowałem po całym świecie, szukając różnych rzeczy. Wolności. Doświadczeń, które mogłem zbierać jak muszelki z plaży. Kultury. Historii. Nauki. Inspiracji do pisania. Im wnikliwiej przeszukuje świat, tym większej nabieram pewności, że osoba, którą kocham najbardziej, jest tam, skąd wyruszyłem. Wszystko, czego naprawdę chcę, mogę znaleźć we własnym mieście”.

Wielu z nas może podpisać się pod słowami Zandera, który poszukiwał cząstki siebie z dala od ukochanej osoby. Dopiero po powrocie zrozumiał, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

“Minęło pięćset jedenaście dni, odkąd widział ją po raz ostatni. Pięćset jedenaście pustych i monotonnych, a czasami okrutnie samotnych dni, w których nie było Britt Bradford. Pięćset jedenaście dni będących pasmem udręki dobiegającej wreszcie końca, ponieważ Zander Kingston Ford wrócił do domu.”

Nie ma, co ukrywać, że właśnie na tę część najbardziej czekałam. Byłam bardzo ciekawa historii najmłodszej z sióstr Bradford - Britt oraz jej najlepszego przyjaciela Zandera. Ich relacja nie była łatwa, ponieważ skrycie darzyli się uczuciami, ale bali się mówić o nich głośno, ponieważ nie chcieli, żeby przez to rozpadła się ich przyjaźń. Zander wyjeżdża na półtora roku w podróż po świecie, ale non stop mu czegoś brakuje, a raczej kogoś. Swojej ukochanej. Pewna sytuacja zmusza chłopaka do powrotu i to właśnie Britt będzie pomagała mu rozwiązać pewną rodzinną zagadkę.
Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła i przedstawiła świetną historię miłosną owianą rodzinnymi tajemnicami. Przy tej lekturze bawiłam się naprawdę świetnie i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to właśnie opowieść Britt najbardziej mnie zauroczyła. Becky Wade przeniosła mnie do świata, który wykreowała na kartkach papieru i nie pozwoliła mi tak łatwo się z niego wyrwać. Na każdej stronie zaskakiwała mnie czymś nowym, że nie byłam w stanie odłożyć książki na bok. Uwielbiam tę lekkość, z jaką została napisana ta pozycja, przez co całość czytało mi się naprawdę bardzo dobrze. Polubiłam głównych bohaterów, bo nie byli sztuczni i tacy z prawdziwego zdarzenia. Fajnie, że autorka do tej opowieści wplotła wątek kryminalny, bo wtedy nie dostajemy typowego romansidła, tylko poza tym jest jakaś akcja. Zander jest pisarzem, który uwielbia to, co robi i jest bezgranicznie zakochany w swojej najlepszej przyjaciółce. Dosłownie można było poczuć na własnej skórze, jak ogromną miłością darzył Britt. Szczerze mówiąc, ja go już polubiłam w pierwszej części, kiedy się tam tylko pojawił. Czułam z nim więź, a to najważniejsze :)
Natomiast Britt tak jak już wspomniałam wcześniej, to młodsza siostra Nory i Willow. Prowadzi własną cukiernię i jest mistrzynią w robieniu czekoladek. Z Zanderem przyjaźni się od bardzo dawna. Czuje coś do niego, ale boi się, że jakikolwiek romans z nim może zagrozić ich przyjaźni, ale czy na pewno? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, to musicie koniecznie sięgnąć po tę pozycję :)
Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to narracja w trzeciej osobie, za którą niestety nie przepadam, ale to jedyna rzecz.
Ja już więcej nic nie piszę, bo nie mam zamiaru Wam nic więcej zdradzać i tym samym odbierać Wam przyjemności z czytania.

Reasumując “Urocza dla Ciebie” to pozycja długo przeze mnie wyczekiwana, ale w pełni mnie usatysfakcjonowała. Dostaliśmy romans z wątkiem kryminalnym, który się idealnie tutaj sprawdza, przez co fabuła stała się naprawdę bardzo ciekawa. Ja jestem zdecydowanie na tak :)
Polecam.

Kasia

Ostatnia z trzech część przygód sióstr. Uwielbiam takie lekkie pióro.

Ostatnia z trzech część przygód sióstr. Uwielbiam takie lekkie pióro.

Tak jakoś bez większych wrażeń. Słaby wątek kryminalny, kiepski wątek miłosny. Dobrze, że chociaż w miarę dobrze się czytało, bo treści znaczących było mało. Nie sięgnę po wcześniejsze części.

Jak dla mnie to najlepsza część tej całej trylogii. Historia najbardziej mnie wciągnęła i ciekawa byłam co będzie dalej. Autorka ma lekki styl pisania.

• Moi mali książęta :)

Becky Wade Urocza dla Ciebie Zobacz więcej