Uparte serce

Okładka książki Uparte serce Becky Wade
Okładka książki Uparte serce
Becky Wade Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Smaki Życia literatura obyczajowa, romans
Smaki Życia
My Stubborn Heart
Wydawnictwo Święty Wojciech
2014-02-10
2014-02-10
Tłumaczenie zbiorowe
przeszłość tajemnice miłość literatura chrześcijańska literatura kobieca literatura amerykańska

35 / 2021

35 / 2021

Bardzo przyjemna opowieść o dwojgu młodych ludzi próbujących trafić do siebie nawzajem. Czytało się świetnie, płynnie , nie było nudno. Polecam na deszczowe wieczory :)

Wyjątkowa i piękna historia dwojga ludzi opowiedziana wspaniale,w świetnym stylu,dobrej akcji,a także w trzymającym napięciu.
Przepiękna,mądra książka chwytająca za serce.

Przepiękna,mądra książka chwytająca za serce.

Nie jest to co prawda zaskakująca historia, ale spodobała mi się bardzo. O miłości, drugiej szansie, nowym życiu, wierze w Boga i prawdziwym szczęściu na które każdy z nas bez względu na przeszłość zasługuje. Lubię zatopić się w takie kobiece powieści. Pozwalają wierzyć w dobro, szczęście i spełnione marzenia.
Kate jest głeboko wierzącą, silną kobietą o wielkim sercu, na codzień zmagającą się z pracą w ośrodku opieki społecznej. Razem z Babcią przyjeżdżają do rodzinnej posiadłości Chapel Bluff by ją odnowić. Kobietom pomaga w tym meżczyzna o imieniu Matt. Jest specyficznym człowiekiem, zamkniętym w sobie na innych ludzi i jakiekolwiek zmiany w życiu. Między Kate a Mattem baaaaardzo powoli tworzy się więź... Ta przygoda wiele zmieni w życiu obojga. Czy oboje zostawią za sobą przeszłość i rozpoczną nowe, szczęśliwe życie? Czas pokaże...

Kate jest głeboko wierzącą, silną kobietą o wielkim sercu, na...

Dla mnie trochę za dużo Boga w tej książce ale samo przesłanie akcja opis miejsc uczuć osób rewelacyjna. Przeczytana jednym tchem :)

Niestety nic wartego zapamiętania. Poprawna książka ale strasznie nudna. Wyobrażałam sobie co by mogła zrobić z taką fabułą np. Colleen Hoover. :)

Książka wciągająca i bardzo szybko się czyta.
Czy prawdziwe jest to, że gdzieś tam na świecie każdy ma swoją drugą połówkę, dla której jest stworzony? Czy spotkać ją jest naszym przeznaczeniem?
Kate jedzie razem z babcią do rodzinnej posiadłości, którą zamierzają wyremontować.
Ich pomocnikiem jest Matt, dawniej gwiazda hokeja, który po śmierci żony zrezygnował ze sportu i odsunął się od rodziny.
Kate od chwili, gdy po raz pierwszy widzi Matta ma pewność, że pojawiła się w jego życiu, żeby mu pomóc. Czy będzie na tyle uparta i wytrwała, żeby nie dać się przegonić Mattowi?

Książka wciągająca i bardzo szybko się czyta.

Czy dwoje ludzi po przejściach ma szansę ułożyć sobie życie?

Czy traumy z przeszłości można pokonać dzięki wierze i miłości?

Zmęczona samotnym życiem, przybita tragedią, do której doszło w miejscu jej pracy, Kate podejmuje nowe wyzwanie: odnowienie rodzinnej posiadłości.

Spotyka tam Matta, mężczyznę z tajemniczą przeszłością, który pomaga jej w tym przedsięwzięciu.

To powieść o uwolnieniu z głębokiego smutku i pozostawieniu za sobą trudnego bagażu doświadczeń życiowych oraz o dążeniu ku pełni i szczęściu.

Czy dwoje ludzi po przejściach ma szansę ułożyć sobie życie?

Czy traumy z przeszłości można pokonać dzięki wierze i miłości?

To...

Bardzo trudno jest napisać książkę, w której pojawi się odniesienie do wiary i nie będzie ona przy tym naiwna. W związku z tym z wielką obawą sięgałam po "Uparte serce". Okazało się, że zupełnie niesłusznie!

Książka opowiada historię Kate i Matta - "wiecznej" singielki i mężczyzny po naprawdę bolesnych przejściach. Akcja rozwija się dość schematycznie, bohaterowie oczywiście się w sobie zakochują, a potem mają spory problem, żeby zacząć ze sobą być. Co więc ujęło mnie w tej powieści?

1. Język - plastyczny, książka naprawdę jest dobrze napisana, świetnie się ją czyta.
2. Humor - Kate jest postacią trochę lukrowaną, wyidealizowaną, ALE ma do siebie dystans i sposób, w jaki komentuje swoje zachowanie, dodaje barw jej kreacji.
3. Pomysłowość - z jednej strony powieść oparta jest na dobrze znanym schemacie, z drugiej autorka naprawdę włożyła w nią sporo kreatywności i często zaskakuje.
4. Przesłanie i problematyka - książka w bardzo realny sposób pokazuje, jak człowiek mierzy się z cierpieniem. Bardzo dobrze udało się autorce pokazać też rozterki osób wierzących.
5. Romantyzm - książka chwyta za serce i momentami zapiera dech w piersiach, genialnie oddaje uczucia i emocje towarzyszące zakochanym. Przy tym nie pojawia się w niej ani jedna scena seksu!

Powieść ma oczywiście swoje wady - przede wszystkim jest schematyczna, od początku wiadomo, jak się skończy. Ale naprawdę jest warta uwagi i poświęcenia jej kilku godzin czytelniczego czasu :)

Literacko oczywiście, że pozostawia wiele do życzenia, ale daje dużo przyjemności z czytania, poznawanie uroczych bohaterów i z przenoszenia się do ich świata. Dobry relaks.

• 2017
  • 52 książki (2014)