Summer

Okładka książki Summer Justyna Dziura
Okładka książki Summer
Justyna Dziura Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-01-14
2020-01-14
miłość romans

Summer to młoda dziewczyna, która nie czuje się bezpiecznie we własnym mieście. Wszystko za sprawą Deamona, jej byłego chłopaka, który skrzywdził ją do tego stopnia, że dziewczyna musi chodzić na terapię. Jej poczucie bezpieczeństwa wzrasta, kiedy do jej rodzinnego miasta wraca Dean – przyjaciel z dzieciństwa. Wszystko układa się świetnie do momentu, kiedy do życia Summer wraca Deamon proszący o kolejną szansę? Czy to, co zrobił da się wybaczyć? Przecież nie wszystkie rany się goją…
Jest to jedna z niewielu książek, przy której przepadłam. Wczoraj zaczęłam, dzisiaj rano. Porusza trudny temat przemocy, którego etiologię pozwala zrozumieć trudna sztuka retrospekcji tak świetnie zastosowana w książce. Dzięki niej wiadomo, co zaszło między Summer i Deamonem, dlaczego dziewczyna się go ta boi i dlaczego widzi swoje życie w ciemnych barwach. Czytając tę książkę nieraz miałam ciarki na plecach nie wiedząc, co za chwilę może przyjść do chorej głowy Deamona.
Akcja fabuły toczy się powoli, ale to dobrze, bo dzięki temu można poznać tę historię od środka. I choć główna bohaterka czasami mnie irytowała, to wiedziałam, że jej wybory i decyzje są spowodowane miłością do człowieka, który tej miłości nie był wart. I nigdy przenigdy miłość nie powinna wszystkiego wybaczać i wszystkiego zwyciężać, bo to, co tam było, na pewno miłością nie było.
Polecam każdemu. Uwaga – nie odłożycie, póki nie poznacie zakończenia.

,, Summer" Justyna Dziura.
Ocena 9/10
Książka opowiada o Summer dziewczynie, która przeżyła wyjazd najlepszego przyjaciela i jest po tragicznych przeżyciach ze swoim byłym chłopakiem. Przestała chodzić do szkoły i żyje z dnia na dzień, aby po prostu żyć. Ze wszystkim stara się jej pomóc pogodna i wesoła Ashley mimo, że sama posiada swoje własne demony przeszłości.
Wszystko się zmienia gdy jej przyjaciel wraca do domu-do niej i spotyka swojego byłego chłopaka.
~
Przyznam się wam, że jak tylko pierwszy raz trzymałam tą perełkę w ręce zastanawiałam się strasznie pewną kwestią bardzo długo. Jak w tak niewielu stronach można napisać dobrą książkę i wszytko opowiedzieć. Jakże ja się myliłam, aż wstyd 🙈🙈.
~
Książka jest naprawdę dojrzałym debiutem. Opowiada o ważnych życiowych problemach. Jednak jakich, zachecam żebyście zapoznali się sami. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Całym sercem pokochałam Ashley,Annie i Deana. Tacy ludzie to skarb w życiu. Oczywiście Summer też uwielbiam.
Dodatek Happiego to dla mnie idealny pomysł. Jest on wiatełkiem w ciemnym tunelu głównej bohaterki.
Przyznam, że sama nie przepadam za retrospekcjami, ale tutaj były one cudowne i niezbędne. Pomagały zrozumieć bohaterkę i dawały obraz całej sytuacji bardzo klarownie.
Bardzo udany debiut.

,, Summer" Justyna Dziura.
Ocena 9/10
Wszystko...

Wspaniała książka, którą powinni przeczytać wszyscy!!!
Tu każda strona aż kipi od emocji, gdyż Summer została skrzywdzona przez bliską dla niej osobę, z czym ciężko jej i najbliższej rodzinie się pogodzić. Bardzo przeżywałam myśli i zachowania bohaterki oraz jej powrót do normalności, w którym na szczęście pomagał przyjaciel z dzieciństwa, taki Anioł Stróż;)
Cudo!!! 10/10

Wspaniała książka, którą powinni przeczytać wszyscy!!!
Cudo!!! 10/10

„Summer” Justyny Dziury to powieść obyczajowa. Akcja dzieje się w Ameryce, ostatnio często czytam ksiązki, których akcja dzieje się za oceanem. Summer, główna bohaterka to młoda dziewczyna, która po związku ze swoim chłopakiem Damonem, ma depresję, uczęszcza na zajęcia terapeutyczne. Boi się zaufać komukolwiek. Po czasie do miasta, wraca przyjaciel Dean i ją pociesza. Dziewczyna dzięki niemu poczuła radość w sercu. Sielanka nie trwa długo, wracają kłopoty związane z byłym chłopakiem.
Czy Damon dalej będzie próbował wrócić do Summer?
Co na to jej rodzice i przyjaciele?

Książka to debiut młodej dziewczyny, która jest moją rówieśniczką. Justyna poradziła sobie bardzo dobrze. Powieść o przyjaźni, miłości, ale także przemocy fizycznej i przede wszystkim psychicznej. Ostatnio bardzo często spotykam się z tym tematem. Przypominała mi książkę Colleen Hoover „It ends with us”, którą czytałam jakiś czas temu. Zauważyłam, że dużo autorek polskich zagłębia się w tą problematykę. Styl autorki jest bez zarzutów. Przeczytałam tak naprawdę w jeden dzień, bez tchu. Historia mnie urzekła i spodobała mi się od samego początku, wciąga niesamowicie. Wkurzał mnie Damon niemiłosiernie i jego zachowanie względem dziewczyny i jej znajomych. Zazdrość zazdrością, ale wszystko jest dla ludzi. Związek nie oznacza ciągłego zwierzania się ze wszystkiego drugiej osobie, czasem warto mieć małe sekrety i tajemnice. Dziewczyna była bardzo naiwna i długo pozwalała sobie na złe traktowanie, tłumaczyła sobie to złym humorem chłopaka, dobrze, że oprzytomniała. Bardzo polubiłam Deana, który troszczył się o bohaterkę i był jej prawdziwym przyjacielem, przy nim nie czuła się samotna. Zauważyłam, że w książce jest mało bohaterów, ale to nie szkodzi fabule, doskonale autorka to przemyślała i wykreowała. Zakończenie trochę przewidywalne, ale i też zaskakujące. Polecam. Godna przeczytania! Gratuluje Justynie debiutu, jesteś stworzona do tego, pisz dalej. Życzę ci więcej wydanych powieści.

Summer poznała Damona w kawiarni, kiedy koleżanki zbyt głośno oceniały jego pupę. Dość szybko zrodziło się między nimi uczucie, dziewczyna czuła się kochana, była szczęśliwa. Niestety sielanka nie trwała długo, a Damon z ukochanego zmienił się w kata.
Dziewczynie udało się od niego uwolnić. Zaczyna wychodzić na prostą, choć strach w niej pozostał. Powrót przyjaciela – Deana, opieka bliskich sprawia, że zaczyna sobie radzić z przeszłością, zaczyna żyć na nowo. Niestety jej były wychodzi z więzienia, a z zakazu zbliżania nic sobie nie robi. Czy Summer poradzi sobie z przeszłością? Czy uwolni się od Damona? Czy Dean będzie tylko jej przyjacielem?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/03/wydawnictwo-waspos-ksiazka-pt-summer.html

Wspaniały przemyślany debiut. Emocje które zostają w nas na wiele dni po skończeniu lektury. Polecam z całego serca

Ta historia porusza gruby problem, który nieczęsto zdarza się zaraz obok nas.
Mocno do mnie trafiła, długo też o niej myślałam po przeczytaniu.
Dojrzale, poruszająco - czapki z głów.

Ta historia porusza gruby problem, który nieczęsto zdarza się zaraz obok nas.
Mocno do mnie trafiła, długo też o niej myślałam po przeczytaniu.
Dojrzale, poruszająco - czapki z głów.

Nie jestem wprawiona w pisaniu recenzji, dlatego napiszę krótkie POLECAM !! Świetna książka. Czekam na więcej :*

Świetna książka, dostarcza wielu emocji !!! Polecam !!!!

Świetna książka, dostarcza wielu emocji !!! Polecam !!!!

Taka książka w sam raz dla młodzieży. Temat ciekawy, przemoc w związku. Nadal nie umiem zrozumieć kobiet, które w tym tkwią. Wykonanie mniej mnie zachęciło, drugi raz na pewno bym nie zajrzała.

• Polscy autorzy
  • Przeczytane/2023