Zasypani

Justyna Dziura Wydawnictwo: Ridero IT Publishing literatura obyczajowa, romans
Ridero IT Publishing
2023-11-23
2023-11-23
Romans święta boże Narodzenie ona i on najlepsza książka

Okładka książki Lets fall in love Justyna Dziura, Patty Goodman, P.D. Hutton, Marta Kaczmarczyk, Anett Lievre, Emily May, Adriana Rak, Jolanta Sad, Darcy Trigovise
Lets fall in love Justyna Dziura, Pat...
Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...

Czy można przeczytać zimową historię w kwietniu? Oczywiście, że tak! Dla mnie jest to jedna z najlepszych historii jakie przeczytałam od tej autorki! Książkę pochłonęłam w jeden wieczór i nie mogłam się od niej oderwać. Płakałam, śmiałam się i bardzo byłam ciekawa co będzie dalej w kolejnych rozdziałach. Genialna historia znajomości dwojga spotkanych przypadkiem sobie osób. Myślę, że każdy z nas powinien wziąć tą książkę do ręki i z wielką przyjemnością ją przeczytać.
Polecam z czystym sumieniem a dla Autorki wielkie brawa!

Główna bohaterka to Leah
Mimo iż jest młodziutka to zdążyła zaznać już wielu nieprzyjemnych doświadczeń w swoim życiu
Choć według innych ma wszystko o czym inni mogą tylko pomarzyć - czyli pieniądze
Ona jest innego zdania
Odkąd pamięta poznawała ludzi którzy tylko i wyłącznie żerowali na jej majątku
Nie miałam bliskich przyjaciół
Bała się że każdy kto się chce z nią poznać ma w głowie tylko jedno
Pewnego dnia dziewczyna dostała od rodziców prezent
Jest to pobyt w małym hotelu w Zermatt
A to oznacza piękną zimę, widoki i klimat
Bilet jest jeden a ta ma mieszane uczucia co do wyjazdu
Nawet nie lubi zimy, ale czy wypada odmówić?
Po namysłach pakuje się i wsiada w pociąg
Tam utwierdza się w przekonaniu że dobrze postąpiła zgadzając się na wyjazd
Już patrząc przez okno na te nieziemskie widoki czuję że to będzie wspaniały wypoczynek
W tym momencie autorka podsuwa nam kolejnego bohatera Eliasa
Jest on ze Szwajcarii i oferuje dziewczynie pomoc przy poznawaniu nowych terenów
W głowie Leah dzieje się niesamowita walka
Czy spróbować zaufać obcemu facetowi?
Dlaczego do niej zagadał? Czy jest w tym jakiś podstęp?
A może jednak nie i chce tylko pomóc? W końcu się nie znają i stan jej konta jest mu nieznany
Ta gonitwa myśli zakończyła się tym, że bohaterka przystała na jego propozycję
Mijają godziny i dni a ta dwójka poznaje się coraz bardziej
I chcąc nie chcąc spędza ze sobą więcej czasu
Oboje mają jakąś tajemnicę
Jej już poznaliśmy
A jego?
To zostawię wam do doczytania
Książka jest bardzo ciekawa i zawiera piękne opisy miejsc co nadaje jej dodatkowego uroku
Czuć lekkość tej powieści.
Łatwo nam się w nią wczuć gdyż to historia dwojga zwykłych ludzi
Nie jest wyniosła czy nieprawdopodobna
Podobnie jak opisywane emocje bohaterów
Są prawdziwe, po prostu
Sprawiają że bohaterowie są nam bliżsi i łatwiej jest ich rozgryźć
To tak, jakby ktoś opowiedział nam historię swoich dwóch znajomych
To jest piękne!

Główna bohaterka to Leah
Ona jest innego zdania
Odkąd pamięta poznawała ludzi którzy tylko i wyłącznie żerowali na jej majątku
Nie miałam bliskich przyjaciół
Bała się że każdy kto się chce z nią...

Leah zostaje wysłana przez rodziców do Szwajcarii na odpoczynek. Dziewczyna nie jest z tego zadowolona bo nie znosi zimna i przecież nikogo tam nie zna. Jadąc tam zastanawia się co ma niby tam robić. Spacerować w zimnie? W pociągu do docelowej miejscowości spotyka faceta z którym znajomość wcale ciekawie się nie zaczęła. Okazuje się jednak, że zmierzają w to samo miejsce i w końcu udaje im się dojść do lepszego kontaktu. Mimo coraz bliższej znajomości nie zdradza do końca kim jest bo zwykle każdy przyjaźnił się z nią na to kim była, a nie dlatego jaka była. Tutaj chciała poniekąd zostać zwykłą dziewczyną.

Po stracie narzeczonej Elias nie spotykał się z żadną kobietą. Leah trafia powoli w jego serce bo chłopak nie może przestać o niej myśli. Nie może się skupić na pracy a przecież po to tutaj przyjechał. Nie chcąc żeby dziewczyna się nudziła organizuje różne wypady aby zapamiętała to miejsce na długo. Nie zdaje sobie sprawy jak pokocha to miejsce.

Między nimi ewidentnie coś iskrzy lecz zdają sobie sprawę, że Leah jest tu tylko na chwilę. Nawet gdyby było coś więcej jakby miało to wyglądać na dłuższą metę? Pytanie również jak to kim jest wpłynie na ich znajomość. Czy również zbyt duża odległość zniechęci naszych bohaterów do miłości?

Co prawda już po świętach i aura totalnie nie przypomina zimy a bardziej jesień to chciałabym wam przedstawić krótką historię idealna na wieczór z ciepłą herbatką. Rozdziały w książce są krótkie dzięki czemu kartki wręcz przelewają się w rękach. Powieść z opisami cudnych widoków, które bardzo łatwo sobie wyobrazić. Nie ma zbędnego ciągnięcia akcji, tylko wszystko jest spójne i przemyślane. Może nie ma tutaj zbytnich zwrotów akcji ale ma ona w sobie swój urok. Okładka idealnie wpasowuje się w klimat książki. Autorka uwielbia święta i wszystko co z nimi związane dlatego jej książki są szczególnie wyjątkowe bo idealnie oddaje cały ten klimat świąteczny. Znajdziecie tutaj kilka przepisów na świąteczne specjały oraz macie miejsce na wpisanie swoich własnych. Wykreowani bohaterowie nie są zbytnio przesłodzeni tylko tacy zwykli. Myślę, że każdy mógłby się odnaleźć się w tej historii. Zdecydowanie polecam.

Zima, Boże Narodzenie, magiczny klimat zimowego miasteczka - to wszystko znajdziecie w tej pozycji! Dodając do tego turystkę, która nie znosi zimna i mężczyznę, który szprzedaje choinki mamy przepis na idealną, wręcz filmową historię romantyczną! "Zasypani" to pierwszy tytuł zimowo-świąteczny, który w życiu przeczytałam i cieszę się, że zdecydowałam się na tą książkę! Pomogła mi w kryzysie czytelniczym!

Leah początkowo nie bierze pod uwagę tej opcji jednak samotny pobyt w obcym miejscu daje o sobie znać i już wkrótce wybiera się z nim na wycieczkę.
Uroki wsi jak i serdeczność mieszkańców powoli przekonuje dziewczynę , że samotny wyjazd nie był złym pomysłem zwłaszcza, że po dotychasowych doświadczeniach z ludźmi, którzy żerowali na niej chcąc korzystać z jej statusu majątkowego, nie miała zaufania do ludzi.
U Eliasa również nastaje przełom. Mężczyzna chociaż pomocny o serdeczny, kryje w sobie wielki ból straty. Dzięki pojawieniu się Leah coś się jednak zmienia. Zaczyna wierzyć, że czas żałoby może minąć na rzecz zupełnie innych uczuć.

Zwykle historie świąteczne średnio do mnie przemawiają,( taki ze mnie Grinch) jednak jest pewien wyjątek - to historie pisane przez Justynę. Potrafi ona w bardzo ciekawy sposób wciągnąć czytelnika w świat bohaterów. Klimat świąt i zimowej scenerii bije z każdej strony jej powieści a bohaterowie kradną nasze serca na wszystkie sposoby. Tak właśnie jak Elias i Leah. Polubiłam te dwójkę niemal od samego początku i wprost nie mogłam oderwać się od czytania do ostatniej strony. Jeśli miałabym wam polecić książkę idealną na święta to właśnie byliby to "Zasypani"

Leah w prezencie od rodziców otrzymuje pobyt w pięknym i urokliwym hotelu mieszczącym się w małej wiosce Zermatt. I chociaż pochodząca z Nowego Jorku dziewczyna nie za bardzo przepada za zimnem już w pociągu zachwyca się mijanymi widokami. W owej podróży poznaje mężczyznę pochodzącego właśnie z Szwajcarii, Eliasa, który ofiaruje jej swoją pomoc przy poznawaniu okolicy....

Leah nie przepada za zimnem, ale rodzice sprezentowali jej wyjazd do Szwajcarii. Wyrusza więc w podróż, która nie zapowiada się dobrze. Choć może Elias - mężczyzna poznany w pociągu zmieni jej nastawienie? Ich początek nie był najlepszy, ale gdy minie pierwsze wrażenie, a ta dwójka pozna się bliżej może się okazać, że dużo ich łączy. Jednak mieszka w małym miasteczku, ona niedługo wróci do domu. Czy jakiekolwiek uczucie ma szansę przetrwać taką próbę?
Mam przyjemność objąć patronatem świąteczną opowieść, która mam nadzieję wprowadzi was w świąteczno-zimowy klimat. Jak to w takich historiach, czasem będzie wydawać się wam, że wszystko dzieje się zbyt szybko. Dla mnie jednak jest to część tej świątecznej magii. Czytając świąteczną książkę czy oglądając świąteczną komedie jestem w stanie uwierzyć, że ludzie zakochują się w sobie nawet po jednej nocy. Podczas, gdy na co dzień życie nie jest kolorowe, miłość skomplikowana a ludzie popełniają mnóstwo błędów - święta to czas, gdy każdy stara się być dobry, otwiera serce i pozwala porwać się magii świąt.
Justyna stworzyła lekką, piękną i życiową historię. Mimo że akcja rozgrywa się w przeciągu parunastu dni to nie mamy wrażenia, że pędzi. Uczucia bohaterów rodzą się w naturalny sposób, dzięki temu łatwiej czytelnikowi uwierzyć w nie, ale też polubić bohaterów. Nie mamy tu napadu mafii, nikogo nie porwie nawet Mikołaj. Będą za to zwyczajni ludzie. Dwójka osób, która spotkała się przypadkiem i przeznaczenie, które ich do siebie ciągnie.
Polecam ją z całego serca na przedświąteczny czas. Mam nadzieję, że dacie się porwać jej magii i spędzicie miłe chwile.❤️🎄

Tak cudownej, przyjemnej i „kochanej”historii potrzebuję każdy z nas ❤️i to nie tylko z okazji świąt ☺️Polecam z całego serca🥰

❄️☃️ RECENZJA PATRONACKA ☃️❄️

"Nasze wargi łączą się w niespiesznym pocałunku,
który wcale nie jest tylko pocałunkiem. Jest aż pocałunkiem, który miesza w mojej głowie i sercu. Nie sądziłem, że coś takiego jest w ogóle możliwe, a jednak."
✨✨✨✨

Kochani dziś przychodzę do was z moim cudownym świątecznym patronatem, jakim jest „Zasypani”. Jest to nieszablonowa pełna ciepła i magii świątecznej historia dwóch przypadkowych sobie ludzi.
Pióro autorki znam z jej powieści „Miłość jak czekolada”.
Muszę przyznać, że okładka „Zasypani” sprawiła, że zakochałam się w niej od chwili spojrzenia, a wspaniała historia Leah i Eliasa przypadła mi do gustu już od pierwszego rozdziału. Uwielbiam takie świąteczne z klimatem powieści.
W tej fabule nie zabraknie wielu emocji, wzruszeń, klimatu świat, tajemnic, przypadkowego spotkania, miłości, przyjaźni oraz dobrego humoru.
Spędzony czas z tą książką był wyjątkowy, który na pewno przybliżył mnie do czasu, na który czekam najbardziej do Świąt Bożego Narodzenia.

Leah przed samymi Świętami Bożego Narodzenia przyjeżdża do malowniczego miasteczka w Szwajcarii, alby odpocząć od codziennego życia. Jednak nikogo tam nie zna, a jeszcze do tego nie cierpi zimna.
Na jej drodze staje Elias chłopak, który prócz sprzedawania choinek jest też jej przewodnikiem. Z każdym dniem ich relacja się rozwija, a chemia między nimi rośnie.
Czy zdecydują się na związek, kiedy wiedzą, że Leah czas pobytu jest ograniczony?
Czy dziewczyna potrafiłaby się odnaleźć w nowym miejscu?
Czy coś połączy większego Leah i Eliasa?
Czy to będzie tylko przyjaźń?

Postać ich obojgu już od pierwszego momentu wywarła na mnie dobre wrażenie. Elias skrywa pewną tajemnicę i ból w sercu, z którym wciąż nie może się pogodzić, ale mimo to jest uczynny i bardzo pomocny.
Czy zdoła otworzyć swoje serce na nowe uczucie?
Czy Leah zmieni jego życie?
Natomiast Leah jest pozytywną dziewczyną ze świetnym humorem, która daje się lubić. Już od pierwszej chwili ich przepychanki słowne miałam, wrażenie przyciągały ich ku sobie. Ciekawie rozwijała się ich relacja, dzięki czemu fajnie się czytało ich historię.
Jak myślicie, jak potoczy, się ich życie będzie happy end? Czy może nie?
Musicie, sami się przekonać nie chce wam dużo zdradzać. 🥰

Zakończenie emocjonalne pełne wzruszeń i magii, po którym będziecie mieć ochotę na więcej.
Gorąco z całego serduszka wam polecam. ❤️

Justynce bardzo dziękuję, za zaufanie i możliwość bycia patronką to była sama przyjemność. 🥰🥰
⭐ 10 /10

❄️☃️ RECENZJA PATRONACKA ☃️❄️

"Nasze wargi łączą się w niespiesznym pocałunku,
✨✨✨✨

❄️Poznając tą historie nie będziecie mogli się od niej oderwać.Otrzymacie nie tylko miejsca w którym ważna role odgrywa natura,ale również ludzie potrafiący cieszyć się z małych rzeczy.To sprawia,że oczekiwanie na święta są bardziej wartościowsze i cudowniejsze.
Dzięki naszych bohaterom poznajemy wiele cudownych tradycji celebrowanych przez mieszkańców szwajcarskiego miasteczka:sprzedaż i zakup drzewka świątecznego,jarmark bożonarodzeniowy czy spędzanie czasu z rodziną są gwarancja niezapomnianego czasu.

Zarówno Leah jak i Elias skrywają swoje tajemnice.Poznawanie ich bliżej wzbudza niepokój w możliwości bliższej relacji tej dwójki.Jednak nic nie dzieje się bez przeczyny.Warto czasem zamknąć rozdział z napisem przeszłość i znów żyć.Utracone uczucie czasem nie wróci a życie toczy się dalej.Warto zawalczyć o siebie i swoje szczęście.

Postać Leah bardzo przypadła mi do gustu.Jest dziewczyna potrafiąca się polubić.Cieszy się z małych rzeczy i to jest urocze.Chce być lubiana taką jak jest a nie tym kim jest.
Elias natomiast jest chłopakakiem z przeszłością,które zraniło go i zniszczyło.Dopiero spotkanie odpowiedniej osoby daje mu szanse na zmianę w życiu.

Autorka stworzyła przepiękną przedświąteczna historię bohaterów,którzy przypadkowo się spotykają.Dzięki temu maja szansę na coś prawdziwego i wyjątkowego.Spędziłam z nimi niezapomniany czas.Dzięki nim chciałabym już mieć święta ❄️

Nie możecie przejść obojętnie obok tej historii.Utuli was,rozśmieszy oraz wprowadzi w nastrój swiąteczny.Goraco wam ja polecam

• Chce mieć książka
  • Polscy autorzy