Skuteczna reklama na Facebooku

Grupa Marketer Sp.j.
2019-10-29
2019-10-29
marketing Facebook reklama biznes artur jabłoński marketer +

Bardzo dużo teorii, niemal nic praktyki. To książka dla osób, które jeszcze nie widziały na oczy Menedżera reklam. Jeśli w swoim życiu zrobiłeś/aś choć 2 kampanie, nie nauczysz się niczego. Dla osób na najbardziej podstawowym poziomie jak się da - ok. Czytałam ją dobrych kilka mies. temu i już wtedy nie była w kilku ważnych miejscach zaktualizowana, mimo nowego wydania.

Świetna pozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jak działają, a nawet jak zoptymalizować reklamy na portalu Facebook. Niestety, przez fakt iż ... "wszystko płynie" z czasem ta pozycja staje się niektórymi fragmentami mniej aktualna. Ponadto trudno zgodzić się z tezą autora, iż wszystko co jest w niej zamieszczone pomoże stworzyć "skuteczną reklamę". Od tego zależne jest wiele czynników.

Jednakże, dla wszystkich młodych adeptów sztuki marketingu internetowego, jak i dla przedsiębiorców chcących wejść w odchłań Facebook Ads, to pozycja obowiązkowa :)

Dobre wprowadzenie w temat reklamy na Facebooku - szczególnie dla tych najbardziej początkujących - ale zawiodą się ci, którzy poszukują bardziej szczegółowego omówienia zagadnienia bądź omówienia konkretnych "patentów".

Lektura tej książki sprawia, że jedyne co mi zostało to praktyka. Wydaje mi się, że dalsze czytanie o reklamach na Facebooku nie ma sensu, jest tu wszystko, teraz wystarczy ćwiczyć.

Dodam, że moim zdaniem nie jest to książka "jednorazowa". Warto podczas czytania mieć zakreślacz i jakieś przekładki. Jestem przekonany, że tworząc swoje pierwsze reklamy, podobnie jak ja będziesz do "Skuteczna reklama na Facebooku" wracał(a).

Cześć, dawno mnie tu nie było, znów zbliża się „sezon ogórkowy” jeśli chodzi o czytanie. Dziś książka z księgarni @księgibarneja „skuteczna reklama na facebooku” autorstwa Artura Jabłońskiego. Księgarni serdecznie dziękuję za książkę, a was zapraszam do recenzji.
Artur Jabłoński jeden z najlepszych ekspertów Social Media. Prowadzi najpopularniejszego bloga dotyczącego mediów społecznościowych.
Jeśli nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz. Choć znam kilka osób, które z tego portalu nie korzystają, niesie on za sobą wiele korzyści, co i można na nim stracić mnóstwo czasu bezpowrotnie. Jeśli świadczysz usługi lub sprzedajesz produkty, prowadząc fanpejdż spotkałeś się pewnie z powiadomieniem od Facebooka, które mówiło o tym, że „już za 2 zł dziennie możesz dotrzeć do większego grona odbiorców” Ta książka to zbiór porad o tym jak dokładnie krok po kroku spersonalizować swoją kampanię reklamową tak, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Czy to z naszej okolicy, jeśli działamy lokalnie. Facebook umożliwia nam taką funkcję, która może pokazywać reklamę wszystkim tym, którzy znajdują się w określonym promieniu od naszej lokalizacji.
Pytanie, które argumentuje autor jedną tabelą jest następujące. „Czy Facebook sprzedaje?” Jako dowód autor załącza tabelę, która pokazuje, że klient Jabłońskiego wydał na kampanię reklamową milion zł, która dała mu 16 milionów zł zysku. Czyli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Nie powiem, zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie. Natomiast jak radzi autor ta kwota z powiadomienia nie ma najmniejszego sensu, żeby za 2zł dziennie nie warto robić kampanii. Idealną kwotą na start jest między 10 a 20 zł dziennie. Taka kwota powinna wystarczyć na początek.
Oczywiście, poza ustaleniem budżetu co jest kwestią kluczową, potrzebne jest również zdjęcie i rzetelny opis produktu lub usługi.
Do podsumowania. Książka w prosty i rzeczowy sposób pokazuje, jak skonfigurować sukcesywnie swoją kampanię reklamową na facebooku. Dobrze zrobiona reklama pomoże nam zwiększyć sprzedaż produktów i usług w naszej firmie. Książkę jak najbardziej polecam.

"Skuteczna reklama na Facebooku" jest raczej przekrojowym wprowadzeniem do systemu reklamowego Facebooka, niż kompletnym poradnikiem dotyczącym reklamy na Facebooku dla zaawansowanych.

Zabrakło mi większej ilości przykładów różnego rodzaju reklam (dopasowanych do różnych celów reklamowych) oraz "patentów", które pozwoliły autorowi i jego agencji osiągnąć najlepsze wyniki.

Jeżeli ktoś poszukuje podstawowego poradnika na temat FB Ads, to jest to odpowiednie źródło takiej wiedzy.

Bardziej zaawansowanych użytkowników systemu reklamowego Facebooka raczej nie usatysfakcjonuje wiedza zawarta w tej książce.

Jest to książka przedstawiająca w sposób usystematyzowany podstawy tworzenia reklam na Facebooku. Tytuł jest więc trochę mylący. Rozczarowałem się:-(

Najlepsza książka o fb. Konkretna i bez ściemy. Można nauczyć się z niej wszystkiego co potrzebne, aby prowadzić własne kampanie. Książka bardzo praktyczna :)

Kupiłam bez wahania, chociaż mam już kurs online Artura Jabłońskiego. W końcu książka to książka. :) Dostałam to, czego się spodziewałam, czyli kompleksowy poradnik krok po kroku, napisany przystępnym językiem, plus wiele przykładów i nieznanych trików. Niewielu specjalistów dzieli się obecnie tak zaawansowaną wiedzą. Dzięki tej książce nauczycie się prowadzić skuteczne kampanie na Facebooku (od podstaw) oraz analizować ich wyniki.

Konkretna, napisana jasnym językiem, dobrze skonstruowana. Proces tworzenia reklamy od A do Z. Bardzo dużo wiedzy popartej przykładami. Mimo, że na co dzień pracuję na FB, lektura mnie nie nudziła ani przez moment. Polecam każdemu - zarówno początkującym, jak i doświadczonym reklamodawcom.

• Marketing
  • Posiadam Książkę