Cudowna moc roślin. Zielone uzdrowicielki ciała i duszy

Okładka książki Cudowna moc roślin. Zielone uzdrowicielki ciała i duszy Bailey Fran
Okładka książki Cudowna moc roślin. Zielone uzdrowicielki ciała i duszy
Bailey Fran Wydawnictwo: Filo poradniki
poradniki
The Healing Power of Plants: The Hero Houseplants That Will Love You Back by Fran Bailey
Filo
2019-10-16
2019-10-16
Anna Palmowska
rośliny domowa dżungla poradnik kwiaty doniczkowe plants home

Kompletnie nie znam się na roślinach. Mogę się z nimi zaprzyjaźnić "do grobowej deski" gdyż większość kończy z życiem na moich oczach.... Książka zachęca mnie do dalszej edukacji, a to duży plus. Pozycja ładnie wydana choć nie każda roślinka była zaopatrzona zdjęciem, myślę że zawiera najważniejsze informacje idealna dla laików takich jak ja , bardzo dobry podział na różne funkcje roślin. polecam laikom w temacie nie polecam roślino-filom. Książka maks na godzinkę / dwie.

Krótko, zwięźle i na temat. Świetne zestawienie najważniejszych informacji dla początkujących właściwości kwiatów podzielone tematycznie na te rośliny które uspokajają, dają pozytywną energię, pozwalają zasnąć, itp. W każdym podrozdziale ramka z najważniejszymi informacjami pielęgnacyjnymi, ładne wydanie.

Króciutki poradnik o podstawach pielęgnacji kwiatów doniczkowych i najpopularniejszych gatunkach.
Polecam dla kompletnie "zielonych" w temacie, bo jeśli ktoś zna się choć trochę, to raczej niewiele nowego się dowie z tej książki.

Przepięknie wydana książka. Cudowne zdjęcia. Super opisy. Na roślinach się nie znam, więc jej treść, przeznaczona w moim odczuciu raczej dla początkujących, w pełni mnie zadowoliła.
Jedyny minus, to to, że nie wszystkie rośliny są opatrzone zdjęciem. Musiałam odrywać się od książki, żeby sprawdzić wygląd rośliny o której czytam w Internecie.
Polecam! To książka na jeden wieczór, za to bardzo mile spędzony!

Polecam! To książka na jeden...

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to naprawdę ciekawie wydana książka z kolorowymi zdjęciami prezentującymi różne piękne rośliny. Według mnie to wartościowa pozycja przede wszystkim dla początkujących wielbicieli roślin domowych.

Z drugiej strony przewracając kolejne strony, miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Nie wiem, być może jest to wina samej konstrukcji tej książki. W sumie opisy poszczególnych roślin są do siebie podobne. Ciężko powiedzieć, ale po prostu nie wszystko mi w "Cudownej mocy roślin" zagrało. Tak czy siak, warto po nią sięgnąć, jeśli jesteście zieloni w te sprawy i chcecie znaleźć coś na początek swojej roślinnej przygody ;)

"Cudowna moc roślin" to ciekawa pozycja, dla wszystkich początkujących amatorów roślin. Książka jest przepięknie wydana, wprost nie da się oderwać wzroku od zamieszczonych w niej fotografii. Autorka Fran Bailey wykazała się niemałą kreatywnością, prezentując swój własny, subiektywny podział roślin. W niektórych miejscach klasyfikacja poszczególnych gatunków wydawała mi się co najmniej zaskakująca, ale nie ujmuje to książce ani wartości merytorycznych, ani wartości estetycznych.

Poradnik dla początkujących miłośników roślin w mieszkaniu. Lubię zieleń więc z przyjemnością przejrzałam i ten poradnik.

Ładnie wydana książka, ale raczej jest zachętą dla początkujących opiekunów roślin niż fachową lekturą. W rzeczywistości te same informacje można było zmieścić w o połowę cieńszym wydaniu... Podział na dobroczynne działanie w moim odczuciu miejscami naciągany. Szkoda, że nie wszystkie opisywane gatunki mają załączone zdjęcie rośliny.

Odkąd rośliny to mój mały „bzik” poświęcam im coraz więcej czasu. Co więcej do mojego domu trafia coraz więcej zielonych piękności. Nie kupuję jednak roślin jak popadnie. Podchodzę do tego dosyć rozsądnie i szukam roślin do różnych kątów mieszkania pamiętając jednocześnie o ich potrzebach. Mojej uwadze umknął fakt, że rosliny mogą spełniać wiele różnych funkcji, o których możemy się przekonać dzięki lekturze książki Fran Bailey „Cudowna moc roślin”

POMYSŁ I KONSTRUKCJA
Bardzo podoba mi się koncept „Cudownej mocy roślin” jako przewodnika po roślinach ze względu na ich dobroczynne funkcje. Przyznaję, że obawiałam się „zbyt uduchowionej” treści. Na szczęście w swojej publikacji autorka jest bardzo konkretna.

Książka Fran Bailey została podzielona na kilkanaście rozdziałów. Dziesięć z nich zawiera zbiór roślin, które spełniają konkretne i dobroczynne funkcje. Jest rozdział o roślinach: zapewniających spokój i relaks, na dobry sen, do miejsca pracy czy zmniejszających stres, zapewniających świeże powietrze. Kilka rozdziałów autorka poświęciła pielęgnacji roślin i ich wyborowi. Fran Bailey zachęca również do dzielenia się roślinami i radzi jak to robić oraz poleca rozstawianie ich w każdym pomieszczeniu. W ostatniej części prezentuje dziesięć roślin dla początkujących. Jest to bardzo fajny rozdział o roślinach, które wytrzymają dosłownie wszystko. Na końcu książki autorka zamieściła przydatny alfabetyczny indeks wszystkich roślin, o których jest mowa w książce.

Konstrukcja książki bardzo mi odpowiada i jest niezwykle praktyczna. W czasach kiedy wszystko ma czemuś służyć funkcjonalność roślin jest jak najbardziej mile widziana. Przy niemal każdej roślinie zostało zamieszczone jej zdjęcie – co jest bardzo pomocne. Zdarza się, że jedna roślina ma kilka funkcji, wtedy jej fotografia jest tylko w jednym z rozdziałów w których jest o niej notka. Notatki o roślinach są dosyć krótkie, ale bardzo konkretne. Autorka zawarła maksimum najważniejszych informacji i niuansów, które mają znaczenie. Na początek w sam raz.

PODSUMOWANIE
„Cudowna moc roślin” to zacna publikacja o roślinach, którą warto mieć na swojej półce. Myślę, że przyda się początkującym miłośnikom roślin jak i tym bardziej zaawansowanym w ich pielęgnacji. Choć trochę już w roślinach „siedzę” dzięki Fran Bailey poznałam kilka ciekawych gatunków, których będę szukać. I coś czuję, że bez wizyty na giełdzie kwiatowej się nie obędzie.

Książka została pięknie wydana, a jej minimalistyczna szata graficzna nadaje całości harmonii, a rośliny wybijają się na pierwszy plan. Ta publikacja została również bardzo dobrze przemyślana, a jej konstrukcja jest praktyczna i pomocna.

„Cudowna moc roślin” to również idealna propozycja prezentowa. Osobiście bardzo ucieszyłabym się z takiej publikacji.

• Poradniki
  • Rośliny
  • PRZECZYTANE - Rośliny
  • Rozwój/poradniki

Dodaj cytat z książki Cudowna moc roślin. Zielone uzdrowicielki ciała i duszy