Cudowna moc roślin. Zielone uzdrowicielki ciała i duszy

Bailey Fran Wydawnictwo: Filo poradniki
The Healing Power of Plants: The Hero Houseplants That Will Love You Back by Fran Bailey
Anna Palmowska
Filo
rośliny domowa dżungla poradnik kwiaty doniczkowe plants home
poradniki
Anna Palmowska
rośliny domowa dżungla poradnik kwiaty doniczkowe plants home

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to naprawdę ciekawie wydana książka z kolorowymi zdjęciami prezentującymi różne piękne rośliny. Według mnie to wartościowa pozycja przede wszystkim dla początkujących wielbicieli roślin domowych.

Z drugiej strony przewracając kolejne strony, miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Nie wiem, być może jest to wina samej...

"Cudowna moc roślin" to ciekawa pozycja, dla wszystkich początkujących amatorów roślin. Książka jest przepięknie wydana, wprost nie da się oderwać wzroku od zamieszczonych w niej fotografii. Autorka Fran Bailey wykazała się niemałą kreatywnością, prezentując swój własny, subiektywny podział roślin. W niektórych miejscach klasyfikacja poszczególnych gatunków wydawała mi się...

Poradnik dla początkujących miłośników roślin w mieszkaniu. Lubię zieleń więc z przyjemnością przejrzałam i ten poradnik.

Ładnie wydana książka, ale raczej jest zachętą dla początkujących opiekunów roślin niż fachową lekturą. W rzeczywistości te same informacje można było zmieścić w o połowę cieńszym wydaniu... Podział na dobroczynne działanie w moim odczuciu miejscami naciągany. Szkoda, że nie wszystkie opisywane gatunki mają załączone zdjęcie rośliny.

Odkąd rośliny to mój mały „bzik” poświęcam im coraz więcej czasu. Co więcej do mojego domu trafia coraz więcej zielonych piękności. Nie kupuję jednak roślin jak popadnie. Podchodzę do tego dosyć rozsądnie i szukam roślin do różnych kątów mieszkania pamiętając jednocześnie o ich potrzebach. Mojej uwadze umknął fakt, że rosliny mogą spełniać wiele różnych funkcji, o których...

• 2020
  • Rośliny