Jest tylko rozczarowanie

Self Publishing
2019-09-30
2019-09-30
Karolina Ponzo

Moja opinia: jest tylko rozczarowanie.

Moja opinia: jest tylko rozczarowanie.

Lubię twórczość Karoliny. Lubię jej opisy, lubię sposób, w jaki przedstawia emocje. Na te dwie godziny przeniosłam się do francuskiej wioski, oczyma wyobraźni widziałam tę zieleń, stary dom i wszechobecny spokój. Czas z tą książką był przyjemny, nie bardzo wymagający. Zdecydowanym minusem jest dla mnie wydanie książki. Trochę takie na "odwal się". Czcionka kosmicznej wielkości, przez co blisko 280 stron to tak naprawdę zajęcie na max. 2h. Puste strony, mnóstwo brakujących słów. Mam wrażenie jakbym czytała wersję próbną, jakby jednak ktoś jej nie dopracował. A przecież wiem ile pracy Autorka w nią włożyła. Książka warta przeczytania (jak każda, według mnie :)),ale ostrzegam, że jej wygląd i błędy kłują w oczy.

Było to moje trzecie spotkanie z twórczością Karoliny Ponzo - znanej blogerki, podróżniczki, matki i kobiety, której losy śledzę już od bardzo dawna. Jej dwie poprzednie książki wywołały we mnie mnóstwo emocji. Wracałam do nich, przeglądałam je za każdym razem, gdy zaglądałam na półkę z książkami. Polecałam je znajomym i nieznajomym. Tym razem mam mieszane uczucia i jest mi z tym po prostu źle.

Czuję się rozczarowana. Może nie tyle prostą historią zawartą w tej pozycji a samym sposobem wydania. Odniosłam wrażenie, że autorka nie dopracowała tej książki do końca a ja otrzymałam do ręki coś, co nie jest jej ostateczną wersją. Do czego konkretnie mam jakieś zarzuty? Do wielkości i stylu czcionki. Do pustych stron i szerokości marginesów. Można powiedzieć, że się czepiam, ale gdybyście mieli ten tytuł w dłoni, to sami byście to zobaczyli.

Jeśli chodzi o historię, to przyznaję, że Karolina Ponzo nadal potrafi oczarować klimatem. Uwielbiam to, co robi z czytelnikiem, kiedy opisuje otaczający bohaterów krajobraz i emocje, jakie im towarzyszą w danej chwili. Może cała akcja jest nieco przewidywalna i naciągana, ale ja ją w pewnym stopniu kupuję. Polubiłam starszego sąsiada i jego życiowe mądrości oraz żywiołową, szaloną koleżankę naszej głównej bohaterki. Dałam się porwać chwili, francuskiej kuchni i atmosferze małego miasteczka.

Ostatecznie myślę, że nie wrócę do tej książki. Nie jest ona zła, ale nie trafiła do mnie tak, jak poprzednie tytuły Karoliny Ponzo.

Komu mogłabym ją polecić? Osobom, które lubią obyczajowe pozycje, z buzującymi uczuciami, mądrymi cytatami o życiu i uroczymi opisami, w których można poczuć atmosferę danego miejsca.

• Polacy nie gęsi

Dodaj cytat z książki Jest tylko rozczarowanie