Noc nietoperzy

Okładka książki Noc nietoperzy Nick Eliopulos, Luck Flowers
Okładka książki Noc nietoperzy
Nick EliopulosLuck Flowers Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki Woodsword (tom 2) Seria: Minecraft literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Woodsword (tom 2)
Minecraft
Night od the Bats
Egmont Polska
2019-06-19
2019-06-19
2019-05-30
Anna Hikiert-Bereza
Minecraft gry komputerowe fantastyka literatura dziecięca

„Minecraft. Kroniki Woodsword. Noc nietoperzy” – zabiera nas do szkoły. Grupka przyjaciół lubiących grać w Minecrafta ma lekcje matematyki. Ash będąca nową uczennicą słyszy w klasie dziwne odgłosy i zastanawia się, czy one są tu normą. Dochodzi do wniosku, że pewnie szyb wentylacyjny działa tu zbyt głośno. Szybko okazuje się, że to nie z nim problem, ale ze znajdującymi się w nim zwierzętami. Do Sali wpada cała chmara nietoperzy. Uczniowie są ewakuowani. Doktor Culpepper i pani Minerva zabezpieczają zwierzęta.

Po lekcjach piątka uczniów spotyka się w sali komputerowej, aby z wykorzystaniem eksperymentalnych gogli pograć w Minecrafta. Okazuje się, że jednej pary brakuje, a w stworzonym przez uczniów świecie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Z tego powodu ruszają w drogę i stają się ofiarami wędrówek zombie. Dlaczego moby każdej nocy przemieszczają się? W jaki sposób ma to związek z nietoperzami? Jak pomóc zwierzakom, aby nie stały się ofiarami dezynsekcji? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w opowieści. Mogę Was zapewnić, że będzie to interesująca i pouczająca lektura z dużą czcionką, ciekawymi ilustracjami. Solidna oprawa i dobrze zszyte strony dopełniają całość.

Mój syn Oskar jest wielkim fanem Minecrafta. Od św. Mikołaja dostał tę książkę. Jest to drugi tom z serii #kronikiwoodsword.
Codziennie wieczorem czytałam mu po kilka rozdziałów tej książki. Bardzo go ciekawiły przygody bohaterów, mnie również. Razem zastanawialiśmy się nad dalszym przebiegiem wydarzeń i nad tym, co zrobilibyśmy na ich miejscu. Gdy dotarliśmy do końca, oboje byliśmy zachwyceni tą książką. Bardzo miło spędziliśmy z nią czas. Od razu zamówiłam pierwszy tom z serii i dziś ruszamy z czytaniem.
Bardzo polecamy!

Seria Kroniki Woodsword to cykl składający się obecnie z pięciu tomów oznaczonych jako oficjalna przygoda Minecrafta. Nad scenariuszem poszczególnych tomików czuwa Nick Eliopulos. Gdyby pisał swoje książki w grze, musiałby na jeden tomik zużyć trzy sztuki wyprodukowanej w świecie gry książki, trzy pióra i trzy torbiele z atramentem kałamarnicy.
Więcej na: https://konfabula.pl/propozycje-ksiazek-dla-fana-minecrafta/

Więcej na:...

Druga część Minecraftowej serii o piątce przyjaciół, którzy dzięki goglom VR przenoszą się w niezwykle realny sposób do świata swojej ulubionej gry, gdzie czekają na nich nowe wyzwania. Ale nie tylko w świecie gry napotykają trudności. W realu ich szkoła staje się siedliskiem nietoperzy. Skąd się wzięły? I czy ich obecność ma coś wspólnego z zaginionymi goglami i uniwersum Minecrafta?

O niebo ciekawsza niż część poprzednia. Więcej się dzieje, dostajemy też więcej szczegółów z gry, przez co całość jest bardziej interesująca i wciągająca. Przyjaźń między dziećmi się rozwija, widać jak sobie pomagają i uczą się polegać na sobie. Nie było w tej części jakiś większych przeciągnięć i ogólnie mówiąc bawiliśmy się bardzo dobrze.

Wiem już na pewno, że będziemy kontynuować przygodę z Ash, Jodi, Harper, Morganem i Po. Raz, że jesteśmy zainteresowani dalszymi losami dzieci, dwa - ponieważ historia znów się urywa i ciągle nie wiemy, kto ukradł gogle i w jakim celu.

Po przeczytaniu pierwszego tomu ucieszyłam się, gdy zobaczyłam drugi. Świetna kontynuacja. Zachwycił mnie ambitny pomysł na zakwaterowanie nietoperzy i poświęcenie Ash. Polecam tym, którzy przeczytali pierwszy tom i mają ochotę na więcej!

• & - Przeczytane w --- 2020 [56]
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Dla Franka

Dodaj cytat z książki Noc nietoperzy