Zagadka kapsuły czasu. Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Tom 6

Seria: Ignacy i Mela na tropie złodzieja
Wydawnictwo: Debit

Szósty tom przygód dociekliwych detektywów. Podczas remontu Centrum Sportu i Zabawy zostaje odkryta kapsuła czasu – zespawana mosiężna tuba, na której wyryto napis "Nie otwierać przed rokiem 2019". Gdy kapsuła ginie, do akcji wkracza jak zwykle niezawodna podkomisarz Klara i para detektywów: Mela i Ignacy. Podejrzani to: joginka, tancerka, trener z siłowni, baletmistrz, instruktorka nauki...

Szósty tom przygód dociekliwych detektywów.

Podczas remontu Centrum Sportu i Zabawy zostaje odkryta kapsuła czasu – zespawana mosiężna tuba, na której wyryto napis "Nie otwierać przed rokiem 2019". Gdy kapsuła ginie, do akcji wkracza jak zwykle niezawodna podkomisarz Klara i para detektywów: Mela i Ignacy. Podejrzani to: joginka, tancerka, trener z siłowni, baletmistrz, instruktorka nauki pływania i pracownik techniczny, czyli złota rączka. Co skrywała kapsuła czasu? Z którego roku pochodziła i kto ją zamurował?

Wciel się w rolę detektywa – wybierz zakończenie!

źródło opisu: https://www.empik.com/zagadka-kapsuly-czasu-ignacy...(?)

źródło okładki: https://www.empik.com/zagadka-kapsuly-czasu-ignacy...»

BarbaraAndHerBooks | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

„Zagadka kapsuły czasu” to szósta część przygód bliźniaków – Ignacego i Meli i jest to nasze pierwsze spotkanie z tą dwójką.
W tej części dzieci poszukują zaginionej w Centrum Sportu i Zabawy bransoletki Meli i przypadkowo trafiają na kapsułę czasu z 1925 r., która … niespodziewanie znika. Rodzeństwo rusza więc na poszukiwania zguby. Podejrzanymi są wszyscy pracownicy Centrum. Czy bliźniakom uda się znaleźć złodzieja? Co zawiera tajemnicza kapsuła?
Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na dwa alternatywne zakończenia tej książki, dzięki czemu czytelnik ma okazję samodzielnie zdecydować, którym tropem podążyć. Podczas lektury dziecko ma okazję wcielić się w rolę detektywa, co zapewnia świetną zabawę. Do tej pory nie spotkałam się z czymś takim, ale bardzo spodobał mi się ten pomysł.
Poza tym dzieci mogą dowiedzieć się co to jest kapsuła czasu, w jaki sposób powstaje i w jakim celu. W książce pojawiają się również ciekawostki dotyczące najsłynniejszej polskiej uczonej.
Jest to...

biblioteczka_justyny | 2019-06-12
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Mela gubi ulubioną bransoletkę na basenie. Co się z nią stało? Jej poszukiwania doprowadzają jednak ją i brata do jeszcze innej zagadki... zagadki kapsuły czasu, którą znaleźli w trakcie poszukiwań. Co w niej jest? Kto ją wbudował w basenowej kotłowni, a przede wszystkim kto ją ukradł zanim Ignacy i Mela zdążyli do niej zajrzeć? Mali detektywi mają kilku podejrzanych, tylko który z nich to złodziej i co chciał uzyskać zabierając kapsułę?
Co ciekawe ta książka nie ma tylko jednego zakończenia, bo zakończenie można wybrać samemu wedle własnych podejrzeń co do bohaterów.