Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant236
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant67
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać453
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Luck Flowers
6
8,2/10
Pisze książki: literatura dziecięca
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,2/10średnia ocena książek autora
51 przeczytało książki autora
31 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Noc nietoperzy Nick Eliopulos
8,4
„Minecraft. Kroniki Woodsword. Noc nietoperzy” – zabiera nas do szkoły. Grupka przyjaciół lubiących grać w Minecrafta ma lekcje matematyki. Ash będąca nową uczennicą słyszy w klasie dziwne odgłosy i zastanawia się, czy one są tu normą. Dochodzi do wniosku, że pewnie szyb wentylacyjny działa tu zbyt głośno. Szybko okazuje się, że to nie z nim problem, ale ze znajdującymi się w nim zwierzętami. Do Sali wpada cała chmara nietoperzy. Uczniowie są ewakuowani. Doktor Culpepper i pani Minerva zabezpieczają zwierzęta.
Po lekcjach piątka uczniów spotyka się w sali komputerowej, aby z wykorzystaniem eksperymentalnych gogli pograć w Minecrafta. Okazuje się, że jednej pary brakuje, a w stworzonym przez uczniów świecie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Z tego powodu ruszają w drogę i stają się ofiarami wędrówek zombie. Dlaczego moby każdej nocy przemieszczają się? W jaki sposób ma to związek z nietoperzami? Jak pomóc zwierzakom, aby nie stały się ofiarami dezynsekcji? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w opowieści. Mogę Was zapewnić, że będzie to interesująca i pouczająca lektura z dużą czcionką, ciekawymi ilustracjami. Solidna oprawa i dobrze zszyte strony dopełniają całość.
W świecie gry Nick Eliopulos
8,1
Z jednej strony mamy tu opowieść o przygodach w grze. Z drugiej kroniki opisują zwyczajną codzienność dzieciaków, które lubią pakować się w kłopoty. Każde doświadczenie jednak uczy ich czegoś nowego i pozwala nieco inaczej spojrzeć na wyznaczane przez siebie cele. Ważny jest tu motyw odpowiedzialności, konkurencji, rywalizacji, pracowitości oraz dbania o słabszych, wrażliwości. Autor snuje prostą opowieść dziejącą się na dwóch poziomach: wirtualnym i realnym. Oba mają tu duże znaczenie i są pouczające dla bohaterów.