Szalona, ale wolna

Bardzo mocno polecam każdemu. Książka niesamowicie zmienia perspektywę a autorka piszę w przystępnym do zrozumienia języku 🙂 Jeśli trochę z tą książką podziałasz możesz bardzo dużo zrozumieć i odkryć prawdę jaką masz w sobie, a o której nie myślisz bądź ją zagłuszasz. Zdecydowanie mogę stwierdzić że jestem wolna!! ❤ Myślę że ty też możesz się uwolnić po przeczytaniu tej książki, chętnie mogę ją komuś pożyczyć. Zapraszam zainteresowanych 🙂

Kiedy pierwszy raz czytałam Szaloną... byłam uzależniona od myśli. Czytałam, ale nie czytałam=nie rozumiałam i tak naprawdę po pierwszym razie, odłożyłam ją na niemal rok. Rok, w którym zmieniło się bardzo dużo i czytając ją dziś czuję całość bezsprzecznie, rozumiejąc ją w pełni. Z perspektywy dzisiaj to retrospekcja tego co działo się na drodze do mojej własnej wolności. Każdy mechanizm rozpoznałam u siebie i dokładnie to wszystko musiałam porzucić by stać się prawdziwą sobą.

To nie książka na przeczytanie ją tzw. hurtem. To pozycja, z którą warto od razu siebie przy czytaniu badać. Zauważać kiedy gubimy wątek i dlaczego, kiedy czujemy się wkurzeni na to co napisane, odkrywać mechanizmy, w których sami tkwimy itd. Badanie pozwoli na uchwycenie dokładnie tego o czym jest w niej napisane. Na pewnym etapie życia każdego człowieka dotyczy to o czym pisze autorka.

Książka o naturze (w tym i głównie człowieka),która jest zakopana pod kopcem wielorakich uwarunkowań, a w tym i myśli, do której odkopania wnikliwa jej lektura napewno zbliży, jeśli nie doprowadzi całkowicie.

Mój roboczy tytuł dla tej pozycji to "droga do przebudzenia/wolności czyli krok po kroku o tym jak uwolnić się z cierpienia". Książka o Życiu. Prawdziwa, pełna Miłości.

Polecam!

Sama nie wiem co by tu napisać. To po prostu trzeba przeczytać! Czytam naprawdę sporo książek dotykających podobnych tematów, ale ta dość mocno się na ich tle wyróżnia. W prostych słowach ujęta jest olbrzymia treść. Bez zbędnego 'pudrowania' formy autorka prowadzi nas za rękę, krok po kroku. Bardzo dokładnie, wręcz łopatologicznie tłumaczy pewne schematy, odruchy, sposoby postrzegania, które - sami nie wiemy dlaczego - kierują naszym życiem. Podważa społeczne, kulturowe dogmaty, których nigdy nie przyszło nam na myśl podważyć. Co więcej, często nawet nie myśleliśmy o nich jako o dogmatach, odgórnych założeniach, tylko jako o czymś zupełnie naturalnym, tak oczywistym i powszechnym, że wręcz jedynym możliwym. Nie przyszło by nam do głowy szukać jakiejkolwiek alternatywy... wszak dużo chętniej szukamy błędów w sobie, niż w świecie, który nas otacza. Dużo łatwiej nam założyć, że to z nami jest coś nie tak, że to my nie umiemy się dopasować do 'normalnego' świata niż w ogóle pomyśleć, że błąd może tkwić w tym świecie. Świecie wykreowanym przez ludzi, w którym przecież ci wszyscy ludzie doskonale się odnajdują... poza nami. Przeczytałam książkę w jeden dzień, choć po każdym rozdziale musiałam robić przerwy, bo moja głowa niemal eksplodowała od myśli. Na pewno na jednym czytaniu się nie skończy i do tej treści będę z chęcią wracać. Kocham!

Książka "Szalona, ale wolna" to doskonały poradnik rozwoju osobistego, napisany przez wykwalifikowaną psychoterapeutkę - Dominikę Radwańską. Ta pozycja to jej książkowy debiut.
W tym roku osobiście poznałam tę wyjątkową osobę i mogę zaświadczyć, że wszystko o czym pisze Dominika, jest szczere i poparte jej osobistym doświadczeniem. Myślę, że to najlepsza rekomendacja.
Przeczytałam wiele poradników rozwoju duchowego, ale ten jest napisany najbardziej przystępnie. Jak PRAWDA, która jest widziana tylko w świetle.
Książka zaczyna się od opisu pojawienia się na świecie małego człowieka. Jego pierwszego płaczu, który trwa nieraz (w ukryciu) przez całe życie.
A skąd ten płacz i za czym? Odpowiedź znajdziecie w tekście...
W dalszej części poznajemy prawdę o sobie, o głosie, który wciąż do nas przemawia, o projekcji rzeczywistości i naszych ciemnych stronach. Autorka porusza też problem realizacji wartości społecznych, związków, miłości, pieniędzy, a nawet wyglądu zewnętrznego i starzenia.
Wszystko to w odniesieniu do koni, bo jako doświadczona trenerka sesji rozwojowych wśród tych zwierząt, wie o nich najwięcej. Konie są więc naszymi nauczycielami i wzorami postępowania w życiu. 🐎
Książka, napisana jest przystępnym językiem, a do tego świetnie zredagowana, co ułatwia przyswajanie treści i daje czas na przemyślenia.
A zapewniam Was, że po każdym rozdziale na pewno się zatrzymacie. Ja w każdym razie tak miałam. :)
Zachwyciłam się też grafiką, która jest dodatkowym atutem tej lektury.
Jednak oczywiście to treść robi największe wrażenie, bo tak naprawdę jest... prosta.
Tak jakie mogłoby być życie każdego człowieka, który przyjąłby PRAWDĘ, która jest odpowiedzią na nasze wszystkie problemy.
Książka spodoba się ludziom o otwartych umysłach, szczególnie tym, którzy interesują się swoim rozwojem i duchowością.
Dziękuję autorce za tę pozycję i mam nadzieję, że nie jest ostatnia.

Ciekawostki i fragmenty: https://www.facebook.com/bookijoany/photos/pcb.1453126714837714/1453699654780420/?type=3&theater

• Nauka o człowieku (człowiek; społeczeństwo; ewolucja)
  • Zinteresowany
  • Chcę mieć
  • Z polecenia
  • * KONIECZNIE przeczytać!

Dominika Radwańska Szalona, ale wolna Zobacz więcej
Dominika Radwańska Szalona, ale wolna Zobacz więcej