Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach
Marcin BrykczyńskiArtur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2019-11-13
2019-11-13
28 min.
edukacja obrazki poznawanie świata

Okładka książki Czy już wiesz kim zostać chcesz? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Czy już wiesz ... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...

Ta część "Opowiem Ci mamo" oprowadza nas po świecie pojazdów dwukołowych. I tak poznajemy celeryf, podziwiamy motory, dowiadujemy się z jakich części składa się rower, a to wszystko w towarzystwie Romka. Na każdej stronie czeka na nas zabawa, a nawet gra planszowa.

Naszymi przewodnikami po kolejnej części serii „Opowiem Ci, mamo”będą: Romek, Jednokółko i Motorynka.
Odpoczniemy na pikniku, zjemy pizzę w słonecznej Italii, odwiedzimy Muzeum Rowerów (wiedzieliście, że ten popularny jednoślad swymi korzeniami sięga do epoki Odrodzenia i Leonarda da Vinci, a pierwszy rower dziecięcy pojawł się w XIX wieku? ). Mówiąc o rowerach nie sposób nie pojawić się w Amsterdamie, gdzie „(…) mówiąc szczerze,/mamy rower przy rowerze.” Taka podróż jest wyczerpująca i wystarczy chwila nieuwagi, by potrzebna była interwencja lekarza. Na szczęście jest z nami Romek – mechanik. Odwiedziny w jego warsztacie to gratka dla miłośników majsterkowania. Na ścianach wiszą kolorowe siodełka, kółka i opony, ramy, łańcuchy, zębatki i oczywiście mnóstwo narzędzi – większość znamy z „Opowiem Ci,mamo, co robią narzędzia”. Wydawać by się mogło, że książka jest tylko o rowerach. Nie. Trzy ostatnie rozkładówki przenoszą nas w świat motocykli - w tym między innymi na wystawę motocykli.
Podobnie jak w „Narzędziach” treść zamknięta została w krótkich czterowersowych wierszykach. Bardziej encyklopedyczne informacje przemycono tutaj w tablicach informacyjnych zamieszczonych w muzeum oraz tablicy przedstawiającej budowę motocykla żużlowego. To, co łączy tę część z innymi, to zabawa w wyszukiwanie różnic. Pojawia się też nowość – gra planszowa! :) Żeby grać potrzebujesz: kartkę i coś do pisania, pionki i monetę. :)
Podróże, piknik, wyścigi i odwiedziny w muzeum – to wszystko idealnie wpasowuje się w wakacyjny klimat. :) A może Twój Maluch nie lubi rowerów albo boi się hulajnogi i dzięki tej książce przekona się, jaka świetnie się można z nimi bawić? :) Czytajcie! :)

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2019
Oprawa: twarda
Format: 20x28cm

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Co jeździ na dwóch kołach to wycieczka w świat rowerów, skuterów i motocykli. Wybierzemy się w podróż w czasie do muzeum rowerów, gdzie poznamy welocypedy i bicykle. Oraz podróż po Holandii – królestwie rowerów miejskich i Włoszech - królestwie skuterów. Odwiedzimy tor kolarski, stadion żużlowy, przewieziemy ładunek rowerem cargo i zrobimy akrobacje na hulajnodze. A w podróż po i z dwoma kółkami zabiorą nas Składak Romek, Jednokółko i Motorynka.

Ciekawa i interesująca - to doskonałe przymiotniki by nazwać całą serię "Opowiem Ci mamo" ten tom jest dowodem na to że przy czytaniu książeczki twój maluch może również się doskonale przy tym bawić i poznawać otaczający go świat.

"Opowiem Ci mamo, co jeździ na dwóch kółkach" zabiera młodego czytelnika w podróż po świecie. W podróż na dwóch kółkach: rowerem, skuterem, motocyklem i innymi pojazdami, o których może nawet sami nie słyszeliśmy. Dodatkowo historię dwukołowców poznajemy rozwiązując zadania i zagadki napisane wierszem. A same zadania typu znajdź różnicę czy niepasujące elementy rozwija spostrzegawczość młodego czytelnika.

Ciekawa, pouczająca książka dla małych cyklistów dzięki której lepiej poznają świat rowerów. Szczerze polecam.!

Najnowsza książka z serii “Opowiem Ci mamo”. W zabawny i ciekawy sposób, przedstawia, jak można zobaczyć wybrane miejsca na świecie, nie tylko zza okna samochodu czy przemieszczając się na nogach. Osobiście, jestem bardzo zadowolony z całej serii dla dzieci i po zakupie tej książki, nie zawiodłem się. Dalej trzyma dobry poziom i potrafi zaciekawić. Dzieciaki są zachwycone ilustracjami i z każdą kolejną stroną ich zapał nie słabnie. Polecam każdemu rodzicowi.

Spora dawka dobrej zabawy. Rowery, hulajnogi, motocykle zachęcają do oglądania i czytania.

Bardzo fajna, ładnie zilustrowana, dobrze wprowadzi malucha w świat dwukołowców, polecam!

W tej książce poznamy wszystkie dwokołowe środki transportu. W tym celu odwiedzimy Holandię w której rower to obowiązkowy środek transportu, Włochy które kojarzą nam się z wycieczkami na skutrzerze i wiele więcej

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Książki
  • Wyd. Nasza Księgarnia
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach