Zgłosuj na książki roku 2017

Zosia z ulicy Kociej. Na zimę

Cykl: Zosia z ulicy Kociej (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Agata Raczyńska
joly_fh

To ja, Zosia. Ja o Was nie zapomniałam. I mam nadzieję, że Wy o mnie też nie. Lubicie zimę? Zimą to dopiero są niespodzianki! Na przykład szron na wszystkich gałązkach, badylach i kociej kuwecie. Taki szron zmienia ogród w baśniową krainę, naprawdę. Poza tym kto powiedział, że w grudniu nie da się wejść na ulubione drzewo i siedzieć tam sobie z zeszytem? Świat widziany z takiej zimowej jabłoni wygląda zupełnie inaczej.

"Zosia z ulicy Kociej" to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W czwartej części poznamy dziadka Dionizego i kociego arystokratę Diogenesa mieszkającego w beczce, spróbujemy barszczyku z pierniczkami o AMORACIE MYSZOWYM oraz odkryjemy, jak Buka stała się choinką i jakie wigilijne przesłanie dla świata ma Polikarp z akwarium.

Ponuraki, drżyjcie! Zosia nie pozwoli Wam się nudzić!

Ilustrowała Agata Raczyńska.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

kobietazasciankowa | 2013-12-13

Zaczytany św. Mikołaj
Po wielu latach kryzysu książki wracają do łask. Czytanie znów jest modne, nie tylko dzięki takim usprawnieniom jak czytniki książek elektronicznych, lecz przede wszystkim dzięki interesującym propozycjom wydawniczym. Rynek książki dziecięcej jest tego najlepszym przykładem.
Całość recenzji:

Agnieszka | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

"Kiedy dorośli tylko się ze sobą kłócą,
nic dookoła nie widzą.
A zwłaszcza dzieci"

Jak miło, że są kolejne tomy przygód Zosi i jej zwariowanej rodziny. Książka zabawna, lekka, przyjemna. Świetne ilustracje, duża dawka poczucia humoru i... jest super książka dla dzieci i nie tylko. Polecam!

HermionaGranger | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Zosia z ulicy kociej to piękna, wciągająca i śmieszna książka, o przygodach dziewczynki Zosi, jej rodziny oraz przyjaciół. Zosia prowadzi notatki o swoim życiu ukazane właśnie w tej książce, jednak nie ma tam zapisków w rodzaju:
21 grudnia, sobota.
Są za to rozdziały o śmiesznych nazwach takich jak np. Kotorarium (honorarium w postaci kota), Nogi Buki (w tym przypadku to akurat choinka, a nie postać z Muminków) lub Syrenka i wszy (przeczytajcie a sami się dowiecie:)
Oprócz tego w książce jest masa śmiesznych zdarzeń. Czytając ją prawie cały czas się śmiałam:)
Tak więc...
Ponuraki drżyjcie, Zosia nie pozwoli wam się nudzić!

PS. Ta książka będzie idealnym prezentem dla lubiących i nie lubiących czytać (może ci ostatni dzięki Zosi polubią czytać?) :)

Koperek | 2017-05-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Super książka tak samo jak inne części. Polecam

Alisk | 2018-02-01
Monika Adamczyk | 2018-01-04