Proste wydanie

27pixeli
2019-01-01
2019-01-01
self-publishing poligrafia druk

Poległam na 14 stronie. Skład jest bardzo, bardzo zły. Gdy widzę, że ktoś chce mnie uczyć o wydawaniu książki i jeszcze sam się reklamuje jako projektant z licznymi certyfikatami, a zostawia wdowy, brak porządnych odstępów, za szeroki justunek, to czuję żE ktoś mnie grubo robi w balona. Taki obraz dzisiejszych samozwańczych specjalistów. Co do treści - po 14 stronie tylko przekartkowałam tą pozycję. Widziałam wytłumaczone terminy związane z poligrafią, i pompowanie książki stronami do wypełnienia. Generalnie warto jeśli Twoje pojęcie o projektowaniu i poligrafii wynosi zero i nigdy nie miałeś styczności z procesem wydawniczym. Dla praktyka - szkoda zachodu.

Zacznę od treści. Jeśli kogoś temat interesuje to istnieje duża szansa, że większość informacji zawartych w tejże książce zdążył już przeczytać w internecie. To pozycja raczej dla osób, którym nie chce się szperać w sieci co i tak najpewniej będą musieli zrobić jeśli biorą na poważnie temat wydania czegoś swojego. Druga sprawa to wygląd. Książka jest brzydka, wydana w sposób typowo poradnikowo-gazetowy. Dzieje się w niej dużo i źle. Są też błędy w składzie tekstu (zawsze się jakieś zdarzają, jednak w tym wypadku jest ich sporo). Zwracam na to szczególną uwagę ponieważ z zasady książka ma pomóc osobom, które chcą wydać coś swojego, a niestety powiela wzorzec wydawania paskudnych pozycji, które zasypują księgarnie. Szkoda, sądzę, że warto zwiększać świadomość wydawców, a w tym wypadku dołożona została tylko kolejna cegiełka do paskudnego procederu źle wydanych książek. Przypominam, książka jest wizytówką przede wszystkim autora, jeśli komuś szkoda pieniędzy, brakuje czasu etc. (proszę wpisać wszelkie inne powody),to może nie warto w ogóle marnować środków na tego typu działania.

Wydałam już 1 książkę z wydawnictwem i chciałam przejść na rynek self-publisherow. Kupiłam kiedyś „Biblię ...” na ten temat i w połowie czytania sie poddałam. A ta ksiazka Proste wydanie jest zwyczajnie konkretna. Prosta, na temat, nie ślęczy sie godzinami nad nią próbując zrozumieć. Tylko masz tu wyłuskiwanie wszystkie sprawy związane z wydawaniem książki. Bardzo na + dla początkujących pisarzy.

Po wzięciu książki do ręki narzuca się jedna rzecz - książka ta jest bardzo ładna. Ciekawostka wydawnicza, która zachęca nas do self-publishingu, krótka ale zdecydowanie warta przeczytania. Zawiera bardzo wiele praktycznych porad.

Zdecydowałam sie na selfpublishing, do końca roku wychodzi moja ksiazka. A ta ksiazka faktycznie zawiera wszystkie informacje dla początkującego autora. Poradnik do przeczytania w jeden wieczór. Szybko i na temat.

• Moje książki
  • 🙵 Projektowanie książek

Dodaj cytat z książki Proste wydanie