Okładka książki Ajurweda – kompletna recepta na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie z radością i witalnością Shunya Acharya
Shunya Acharya Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Ayurveda Lifestyle Wisdom: A Complete Prescription to Optimize Your Health, Prevent Disease, and Live with Vitality and Joy
Vital
2019-01-01
2019-01-01
Barbara Mińska
ajurweda

To była moja pierwsza książka o ajurwedzie. Oczywiście ciekawa i pełna informacji na początek, natomiast zdecydowanie miałam trudność z językiem tej książki (myślę, że język był już specyficzny w oryginale, a tłumaczenie nie polepszyło sprawy). Myślę również, że zalecenia z tej książki nie są do końca dopasowane do polskiego klimatu, z tego względu np. zalecenia odnośnie pożywienia nie wydają mi się zbyt użyteczne (a nie ukrywam, że był to dla mnie jeden z obszarów, w których spodziewałam się uzyskać dużo nowej wiedzy).

Podręcznik wskazujący najważniejsze zasady ajurwedy; napisana w sposób czytelny dla laika.

Bardzo dobra lektura na temat ajurwedy - zasad jej stosowania. Zwięźle, na temat. Największą wartością były dla mnie informacje odnośnie odżywiania wg. danej pory roku oraz prawidłowej diety dopasowanej do odpowiedniej doszy. Po wprowadzeniu zasad zawartych w tej książce, moje samopoczucie poprawiło się na lepsze. Książka była pierwszym zetknięciem z ajurwedą dla mnie i sprawiła, że nabrałam ochotę na więcej. Mogę przyznać, że jest dla mnie inspiracją do zmiany swojego życia na lepsze, a przede wszystkim na podejmowanie bardziej świadomych decyzji.

W książce znaleźć można informacje dotyczące dbania o siebie na poziomie duchowym, fizycznym i mentalnym. Czytelnik znajdzie tutaj wartościowe porady odnośnie gotowania i używania przypraw, przepisy na ajurwedyjskie kosmetyki, plany żywienia dot. dosz oraz pór roku i wiele więcej. Polecam.

Świetna książka dla początkujących, napisana bardzo klarownie i jasno, wszystko porządnie usystematyzowane, wyjaśnione. Autorka krok po kroku przedstawia czym jest ajurweda, proponuje w jaki sposób zmienić tryb życia, aby był zgodny z ajurwedą. Nie zmusza, nie narzuca siłą swoich pomysłów, za to w bardzo ciekawy sposób opowiada o swojej drodze, o tym, jak sama uczyła się ajurwedy. Ta książka jest zdecydowanie warta uwagi dla osób chcących zacząć swoją przygodę z Ajurwedą. Zdecydowanie wyróżnia się spośród innych przedstawiających ten temat. Polecam! 🙂

• Zdrowie
  • Ajurweda