Odcienie grzechu

Okładka książki Odcienie grzechu Jeaniene Frost
Okładka książki Odcienie grzechu
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Night Rebel (tom 1) fantasy, science fiction
Night Rebel (tom 1)
Shades of Wicked
Avon
2018-10-30
2018-10-30

Kolejna seria tej pisarki. W tej części poznajemy bardziej wampira Ian'a (stwórcę Bones'a z serii Nocna Łowczyni) oraz wampirzycę Veratis Strażniczkę Praw.
Ian jest niebezpiecznie, inteligentny, skomplikowany, lojalny, potężny, zabójczy, seksowny, arogancki oraz bardzo dumny. Dla swoich bliskich przyjaciół jest w stanie zrobić bardzo dużo i dlatego zaprzedaje duszę demonowi Dagon ( w serii Nocny Książę).
Veritas jest nie tylko potężną wampirzycą ale też córka legendarnego stworzenia przez co jest też czarownicą. W młodości natknęła się ona na demona Dagon którego chce zabić.
Te dwie postacie muszą ze sobą współpracować aby razem pokonać demona Dagon.
W tej książce jest bardzo dużo zabawnych momentów. Naprawdę czyta się ją bardo dobrze.

Oh, tak. Mam wrażenie, że autorka przeszła samą siebie.
Iana znamy już jako wampira z Ego wielkim na milę, drania, egoistę, który "przeleci" wszystko co się rusza😂😂.
Jednak w serii Night Rebel poznajemy Iana z zupełnie innej, niespodziewanej strony - i muszę przyznać, że po przeczytaniu tej części wszystkie jego działania zaczynają mieć sens.
Dodatkowo Veritas - Strażniczka Prawa, która ma więcej sekretów niż mogłoby się wydawać.
Każde z nich ma tajemnice, które mogą ich zniszczyć. I każde musi spróbować zaufać drugiemu. Genialne hate-love pomiędzy tymi bohaterami.
Niejeden raz otwierałam usta ze zdumienia i muszę przyznać, że jak już zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać.
Walka z demonem o imieniu Dagon rozpoczęła się. Kto wygra to starcie? Przeczytajcie. Polecam.

Oh, tak. Mam wrażenie, że autorka przeszła samą siebie.
Dodatkowo Veritas - Strażniczka...

Na półkach: , , , , , ,

Wielbicielki Cat i Bones'a, Vlada i Leili, Spade'a I Denise - pokochacie Iana i Veritas.

Czytałam dwa razy w odstępie ponad roku i nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o moją ocenę. Nadal uważam, że jest to genialny paranormal romance i genialne urban fantasy. W serii "Nocna Łowczyni" Ian czasami mnie denerwował, choć częściej jako drugoplanowa postać kradł całe show. No to już nigdy więcej nie powiem na niego złego słowa! Teraz to mój ulubiony bohater ze wszystkich serii Jeaniene Frost! Żałuję, że cykl Night Rebel jest mało znany i nie jest tłumaczony na polski, bo przez to nie ma za bardzo z kim o nim pogadać, nawet na grupach o takiej tematyce.

W pierwszym tomie mamy wszystko, co ja osobiście kocham: relację hate-love, fajną historię z demonami w tle, napięcie między głównymi bohaterami i wzruszającą końcówkę.
A już wypowiedziane przez Iana "Could have loved you" pod koniec książki jest moim osobistym wyciskaczem łez. Jedno zdanie, a taki ładunek emocjonalny.

Polecam gorąco i zabieram się za drugi tom, który właśnie wyszedł.

PS. Nie zrażajcie się okładką!
PS2. W książce mamy polski akcent - przygoda Iana i Veritas rozpoczyna się w warszawskim… burdelu :D

Rewelacyjna w swoim gatunku.
Ian jest głównym bohaterem, ale spotykamy też wielu znajomych z serii o Cat i Bonesie. W zasadzie pośrednia kontynuacja tamtej serii. Równie dobra jak poprzednie książki J. Frost.
Ian, nieznoszący zasad, słodki łajdak. Veritas, Strażniczka Praw... Oboje pełni sekretów, łączy ich jedno - nienawiść do Dagona, demona, który zniszczył im życie...
Powieść obowiązkowa dla fanów autorki.

Rewelacyjna w swoim gatunku.

Rewelacja! Ian wymiata....Veritas jest obłędna. Psiak że skrzydłami Silver rozczula! A wszystko zaczyna się w burdelu w Polsce....czytajcie!

• Po angielsku
  • Koffam