Niebiańska przepowiednia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The celestine prophecy
poradniki
Robert

W Peru odnaleziono starożytny manuskrypt. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, które ludzkość ma osiągnąć, wchodząc w erę nowej, duchowej świadomości.

książek: 1978
Piotr | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Najpierw obejrzałem film, a potem przeczytałem książkę. Niestety, książka jest o wiele lepsza, ale "niestety" jest tutaj na wyrost, gdyż sama powieść w sobie jest dziwna i nie wiem, czy wina leży po stronie tłumacza, czy raczej przekazu, ale czytało się drętwo. Opowieść dotyczy starodawnych rękopisów, które mają zrewolucjonizować świat. Od początku jest tutaj widoczny silny wpływ New Age. Wiele mi się w tej historii nie podoba, a całość dla mnie to taki kogel - mogel, z którego ostatecznie wychodzi historia nie do przetrawienia jak dla mnie. Całość składająca się z odkrywania kolejnych kart nie jest dla mnie wystarczająco przekonująca. Najbardziej śmieszyła mnie historia księży katolickich, zafascynowanych kolejnymi, tajemnymi przekazami. Całość jest mocno naciągana i według mnie, jest wiele lektur tego typu, po które warto sięgnąć.

Na początek od razu zaznaczę, że jeśli ktoś jest sceptycznie nastawiony do tego nad czym ciągle głowią się naukowcy, a mianowicie mowa o wszechogarniającej nas energii i odkryciach pokazujących jak możemy sami na nią wpływać, a co za tym idzie wpływać świadomie na swoje życie, to niech nie czyta tej książki.

Mimo tego, że gatunek ludzki już od tak dawna zamieszkuje glob ziemski, to świat nadal skrywa przed nami jeszcze wiele sekretów. Ogrom pewnych zjawisk powtarza się, jednak nadal są bliżej nieodgadnione. Nie wiadomo na jakiej podstawie zachodzą różne procesy, których nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć. Mamy z nimi styczność na co dzień, ale nie wiemy jak wyjaśnić istotę, czy schemat ich występowania.

Idąc dalej, chociaż czasem jesteśmy znudzeni powtarzalnością i przewidywalnością naszego życia, to i tak zawsze później coś nas zaskakuje, dowiadujemy się o nowych odkryciach naukowców i choć często nas to nie obchodzi, to i tak później, kiedy wspomniana nowinka staje się w końcu...

Magda_Lena_Anna | 2019-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: styczeń 2019

Jakie jest Twoje spojrzenie na świat i rządzące nim prawa?
Bo to, czy będziesz oczarowany lub rozczarowany lekturą w dużej mierze zależy właśnie od tego.
Jeśli zakładasz możliwość istnienia czegoś większego niż ludzka racjonalność – możesz się zachwycić. Jeśli stąpasz mocno po ziemi, a do tego oczekujesz górnolotnej i ambitnej literatury, możesz nie być wniebowzięty.

Co na pewno stanowi wartość tej książki to przekazanie konkretnego poglądu o oddziałaniu wszechobecnej energii na ludzkie życie oraz dogłębne wyjaśnienie mówiących o niej wtajemniczeń, które są odkrywane przez głównego bohatera podczas podróży po Peru. Temat przedstawiony jest lekko i prosto, bez filozofowania i przydługich opisów, dlatego książka „czyta się sama”.

Z drugiej jednak strony historia jest bardzo prostolinijna. Wszystko, absolutnie wszystko skupia się wokół tajemnicy manuskryptów – każde zdarzenie, każda konwersacja, każda decyzja głównego bohatera to krok ku poznaniu. Zero wątków pobocznych. Tak,...

książek: 1900
korcia | 2013-03-01

Uczta dla duszy. Jest to wspaniała opowieść, do której chętnie się wraca i bardzo mile się ją wspomina. Mam do niej duży sentyment.

julia | 2012-03-07
Przeczytana: 14 listopada 2006

Pierwsze wrażenie, jakie nasunęło mi się po przeczytaniu książki, Jemesa Redfielda to był szok zmiksowany z entuzjazmem.
„Niebiańska przepowiednia” bo o tym dziele mowa to połączenie „Alchemika”, „Kodu Leonarda da Vinci” z szczyptą magii Harry’ego Pottera.
To książka mówiąca o naszym świecie w sposób niezwykły; choć – jak twierdzi jej autor - wcale nie taki nowy.
Razem z bezimiennym bohaterem szukamy tajemniczego manuskryptu, który – według legendy – przepowiada przyszłe losy ludzkości. Rzeczywistość jednak okazuje się bardziej zdumiewająca manuskrypt to dokument zawierający 9 wtajemniczeń, które poznajemy wraz z bohaterem.
Nie jest to „poemat’ stricte filozoficzny, znajdziecie w nim bowiem również niespodziewane zwroty akcji, ucieczki, strzelaniny, a także szczyptę miłości i elementy obyczajowe.
W Ameryce książka stała się bestsellerem, przekazywano sobie ją z rąk do rąk. Krótko mówiąc w skali od 1 do 10; JEDYNAŚCIE.
PS. Powieść można znaleźć tylko w dobrych księgarniach w cenie...

fiona | 2012-08-26

Choć fabuła i styl w jakim została napisana "Niebiańska przepowiednia" nie są porywające to samą treść i przesłanie uważam za bardzo wartościowe.Autor w prosty sposób tłumaczy jakie prawa duchowe nami rządzą oraz w jaki sposób odbywa się przypływ energii na subtelnym poziomie.W dalszej części książki dowiadujemy się na jakich zasadach energia ta krąży między ludźmi, jak zmienia się nasza aura i energia pod wpływem innych ludzi.Kiedy ją tracimy a kiedy zyskujemy.Jak się chronić przed negatywnymi wibracjami innych osób i jak się dzielić z tymi, którzy potrzebują duchowego wsparcia.
Warta przeczytania gdyż poszerza nasze horyzonty i zmienia sposób postrzegania rzeczywistości.

Gosia_7 | 2016-05-31
Przeczytana: 15 maja 2016

Czytałam te wszystkie peany na cześć tej rzekomej uczty dla duszy, która ma zmienić życie czytelnika i zastanawiałam się, czy aby na pewno dotyczą tej samej książki. Jest to zdecydowanie ciekawa powieść, aczkolwiek nie porywa kunsztem literackim, ani specjalnie ekscytującą fabułą. Całość stanowi swojego rodzaju przypowieść duchową będącą jednocześnie powieścią przygodową. Otóż główny bohater i narrator zarazem przez pewien zbieg okoliczności wybiera się do Peru w poszukiwaniu tajemniczego, starożytnego rękopisu zawierającego ważne dla ludzkości wtajemniczenia. Jak tylko nasz bohater wsiada do samolotu, to spotyka wyłącznie ludzi w jakiś sposób związanych z tym rękopisem. Zupełnie jakby całe Peru i wszyscy przyjezdni żyli tylko tą jedną sprawą. Jedni poszukują kolejnych wtajemniczeń w nim zawartych, inni przeciwnie starają się go zniszczyć i zwalczyć wszelką wiedzę na ten temat. Stopniowo odkrywane są kolejne wtajemniczenia, a główny bohater zaczyna przechodzić ogromną...

Paula Dąbrowska | 2010-09-09
Przeczytana: 08 września 2010

Bardzo ciekawa,ucząca o dobrej energii, pozytwna.Gdyby tak choć część osób uwierzyła we wlasne mozliwości...Gdyby ludzie zaczeli wierzyć,że wszystkiego dla wszystkich wystraczy,że nie musimy żyć w stresie, w ciagłym biegu. Warto zacząc rozglądać się i dostrzegać piękno przyrody, lasów, parków, drzew,ptaków, zwierzat i ludzi. Warto wierzyć w piękno świata i w ludzi, w siebie samych i dzielić się tą pozytywną energią z innymi:)

hienka7 | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Pozycja dla tych co lubią tego typu książki. W skrócie opowiada o energii, o którą ludzkość od dawien dawna toczy bój. Autor pokazuje nam jak tą energię zobaczyć, napełnić się nią czy przekazać innej osobie lub roślinie. Jeżeli nauczymy się pozyskiwać i wykorzystywać w odpowiedni sposób tą energię to ludzkość przejdzie na wyższy stopień rozwoju i połączy się z mocą boską. Książka wciąga i bardzo szybko się ją czyta.

Gold_Fever | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Pełna inspiracji książka!

Trzeba przyznać, że forma książki nie zachwyca swoim polotem, jednak zawarte w tych wszystkich słowach treści są cudowne, wspaniałe. Nie da się nawet określić ich prostymi wyrazami.

Jedna z najlepszych książek tego typu z jakimi kiedykolwiek miałam styczność.

Książkę taką jak ,, Niebiańska przepowiednia'' powinien przeczytać każdy, dla przyjemności lub dla poszerzenia swojego własnego światopoglądu.