Niebiańskie proroctwo

Okładka książki Niebiańskie proroctwo James Redfield
Okładka książki Niebiańskie proroctwo
James Redfield Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Niebiańska przepowiednia (tom 1) Ekranizacje: Niebiańska przepowiednia (2006) literatura piękna
Niebiańska przepowiednia (tom 1)
The Celestine Prophecy
Świat Książki
1994-01-01
1994-01-01
Krystyna Chmiel
Ekranizacje:
Niebiańska przepowiednia (2006)
ezoteryka Rękopis przygoda wtajemniczenie fantastyka mistyka

Każdy, kto pojawia się na twojej drodze, ma dla ciebie przesłanie.

Każdy, kto pojawia się na twojej drodze, ma dla ciebie przesłanie.

"NIEBIAŃSKA PRZEPOWIEDNIA" JAMES REDFIELD

Zapraszam Was do odbycia bardzo magicznej podróży.

Genialna lektura o poszukiwaniu sensu życia, tego co ważne, ale nade wszystko o poszukiwaniu siebie.
Jest to głęboka duchowa przypowieść. Została doceniona przez bardzo wielu i wcale się nie dziwię dlaczego.

Lekturę czytałam jak zahipnotyzowana, historia mnie wciągnęła i trzymała w zaciekawieniu do samego końca.
Piękny i bardzo plastyczny język oraz styl spowodował, że wskoczyłam w wykreowany świat z ogromną radością i łatwością.
Razem z naszymi bohaterami odkrywałam poszczególne tajemnice zapisane w starożytnej księdze.
Miałam też dużo tematów do refleksji, zastanowienia się.

Peru, to właśnie tutaj odnaleziono stary manuskrypt, który, jak się szacuje pochodzi z roku sześćsetnego przed naszą erą.
Przepowiada całkowitą transformację ludzkości.
Został on podzielony na części i rozdziały, z których każdy jest poświęcony jednemu wtajemniczeniu.
Manuskrypt ten przepowiada, że jeszcze za naszych czasów ludzie zaczną rozumieć te wtajemniczenia, jedno po drugim i stopniowo wszyscy będziemy się zmieniać, aby przejść do zupełnie nowej , duchowej kultury.
Zawiera on dziewięć tajemnic, które pomogą ludzkości wejść w erę duchowej świadomości.

Autor nakreślił nam cudowny, magiczny sposób pojmowania świata i tego co się w nim dzieje.

Zdradzę Wam, iż pierwsze wtajemniczenie wydarza się wtedy, kiedy zaczynamy być świadomi zbiegów okoliczności w naszym życiu.
Będzie więc o przypadkowych spotkaniach, zaskakujących i zupełnie nieprzewidywalnych wydarzeniach, które mogą wskazać nam drogę do tego, aby odkryć zaskakującą prawdę.
Będzie też o przeznaczeniu, zrozumieniu, nowym sposobie pojmowania świata fizycznego, postrzeganiu takiego rodzaju energii, której wcześniej nie widzieliśmy.

Wszystko to, pokaże nam jak możemy zmienić swoje życie duchowe, jak możemy żyć lepiej, pełniej, prawdziwiej.

Jestem pewna, że po przeczytaniu tejże lektury zmieni się Wasze widzenie świata i Wasz światopogląd.

Polecam każdemu, kto interesuje się rozwojem duchowym, pogłębianiem swojej świadomości.

"NIEBIAŃSKA PRZEPOWIEDNIA" JAMES REDFIELD

Zapraszam Was do odbycia bardzo magicznej podróży.

Lekturę czytałam jak zahipnotyzowana, historia mnie wciągnęła i trzymała...

#1218 - „Niebiańska przepowiednia” - James Redfield - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#63/2023

Książka ma 344 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 11.04.2023 roku.

Jest to poradnik o duchowości, który czyta sie jak powieść.

"Lekko się skrzywiłem, ale jednak zdecydowałem, że spróbuję mu to opisać.
- Trudno to opowiedzieć słowami - zacząłem. - Czułem niezwykłą jedność ze wszystkimi i mialem absolutne poczucie bezpieczeństwa i pewność. - I nie byem ani trochę zmęczony."

Bardzo dziękuję za ta książkę Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#1218 - „Niebiańska przepowiednia” - James Redfield - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#63/2023

Książka ma 344 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 11.04.2023 roku.

Jest to poradnik o duchowości, który czyta sie jak powieść.

Jest to idealna pozycja dla osób, kore chcą wznosić swoja świadomość na coraz wyższy poziom i zdobywać nowe doświadczenia w swoim życiu....

"Niebiańska przepowiednia" przede wszystkim zainteresowała mnie swoim opisem na okładce. Czy wchodzimy w nową erę duchowej świadomości?
Czy po wielkim dążeniu do wynalazków, nasyciliśmy się nimi i w końcu dojrzeliśmy do tego, aby dowiedzieć się po co tak naprawdę żyjemy? Jaki mamy cel?

Duchowość i świadomość to jeden z tematów, który uwielbiam i pokładałam ogromne nadzieje na odkrycie czegoś nowego. Na fakty, które budują nowe doświadczenia i pozwalają odkryć głębię ludzkich umysłów.

Choć książka ma już parę dobrych lat, to usłyszałam o niej po raz pierwszy. To nowe wydanie, właśnie z 2023r. przykuło mój wzrok. Jakie są moje wrażenia? Przeczytaj poniżej.

Rzadko sięgam po powieści przygodowe. Zbyt długie opisy nie wciągają mnie dostatecznie. Realizm wygrywa, a historie z nierealnymi wydarzeniami nie są dla mnie. "Niebiańska przepowiednia" stara się wciągnąć fikcyjny świat w realną formę. Jak się to udało?

W Peru odnaleziono manuskrypt, który zawiera 9 wtajemniczeń, które mają nauczyć ludzkość świadomości. Krok po kroku ludzkość będzie je odkrywać i nauczy się żyć na nowo. W życiu nie ma przypadków i wszystko dzieje się po coś i to właśnie od pierwszego rozdziału jest. I tutaj ja zauważyłam już zgrzyt, bo spotkania między bohaterami książki były mocno naciągane. Relacje między obcymi sobie ludźmi były nawiązywane bardzo szybko i ściśle chronione tajemnice przy pierwszym spotkaniu były zdradzane. Oczywiście "w zaufaniu". Niestety to było według mnie zbyt proste i zbyt banalne. Chyba jestem zbyt dużą realistką i fabuła mnie nie wciągnęła. Nie dałam się "wkręcić" w losy bohaterów. Takie sytuacje po prostu nie mogły się wydarzyć. Czy czytelnicy są aż tak naiwni?

Niestety, ale oczekiwałam od tej książki więcej głębi, przemyśleń. To typowo powieść przygodowa, więc bardziej mogłabym ją polecić pod tym kątem. Jak dla mnie wielkiej miłości nie ma. Małej też nie. Dziwi mnie trochę opis na okładce: "Najpopularniejsza na świecie książka o duchowej podróży, która odmieniła życie milionów osób". Naprawdę? Bardzo ciekawi mnie, co ona mogła odmienić. Z przyjemnością odnajdę takie opinie. Być może te plusy książki gdzieś mi umknęły.

James Redfield
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wiara, duchowość - Niebiańska przepowiednia
Czy ty też czasem zastanawiasz się nad sensem swojego życia a nawet więcej nad sensem swojego istnienia? Jaką rolę pełnisz na tej planecie i czy twoje życie ma głębszy sens ?
Książka Niebiańska Przepowiednia zapewni nam duchową podróż do źródła i sensu życia. Książka opowiada o odnalezionym w Peru starożytnym manuskrypcie, który o dziwo mówi o obecnych czasach które mają być wielkim przełomem, gdyż właśnie teraz ludzie zacząć osiągać nowe świadomości i duchowe przeżycia. Tajemniczy manuskrypt zawiera dziewięć wtajemniczeń. Odnaleziono osiem i trwają poszukiwania ostatniego. Niestety władze Peru bardzo agresywnie zaczęły walczyć z każdym kto popiera i rozpowszechnia wiedzę o wtajemniczeniach. Zaczyna się walka o życie, walka o odnalezienie ostatniego wtajemniczenia i walka o prawdę...
Historie poznajemy z perspektywy mężczyzny, który sam krok po kroku poznaje manuskrypt i doznaje kolejnych wtajemniczeni. Dzięki jego przeżyciom dotykają nas one równie mocno jak jego. Duchowa i emocjonalna podróż w głąb tajemniczego świata i tego jaką częścią jego jesteśmy dostarczy nam niesamowitych doznań. Dla mnie to była wyśmienita duchowa uczta ! Po przeczytaniu książki sami czujemy się bardziej świadomi i otwarci... lepiej zobaczymy otaczający nas świat, z innej perspektywy... Polecam

James Redfield
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wiara, duchowość - Niebiańska przepowiednia

Oj nie będzie zachwytu... ale od początku. NIEBIAŃSKA PRZEPOWIEDNIA James'a Redfield'a, to książka, która mnie zaskoczyła, bo sięgając po nią miałam diametralnie inne wyobrażenie. Myślałam, że to będzie opowieść o podróży w głąb siebie, może trochę o medytacji, a dostałam czystą fikcję, fabułę, którą nazwałabym obyczajowo-sensacyjną. Jednak to jeszcze żaden zarzut, bo ta pomyłka byłam moją winą, a książka przecież nadal mogła być świetna... ale nie była.
Nie lubię pisać o rozczarowaniach, bo wiąże się to z faktem, że zmarnowałam czas i że się oczywiście zawiodłam. Myślę, że ta pozycja odniosła wielki sukces, bo trafiła na odpowiedni czas, pierwsze wydanie ukazało się w 1993 roku i wtedy najwyraźniej zrobiło furorę (choć i tak bardzo mnie to dziwi).
NIEBIAŃSKA PRZEPOWIEDNIA łączy w sobie style i tematykę takich autorów jak Paulo Coelho i Dan Brown. Coelho, ze względu na "filozoficzne" podejście do życia, a Brown ze względu na sensacyjno-kościelny charakter i głównego bohatera.
Nie wiem dlaczego ta książka jest tak absurdalna. Opowiada o jakimś manuskrypcie, który zawiera osiem, w porywach do dziewięciu wtajemniczeń, które ujawnione mają zmienić świat. Akcja dzieje się w Peru, a główny bohater bez mrugnięcia okiem łyka tę historyjkę i za nią ślepo podąża. Żeby jeszcze te wtajemniczenia były ciekawe, ale to takie bzdury, że aż oczy bolą, totalne fantasmagoria, jakieś filozoficzne, przeintelektualizowane monologi. Mało tego, cały czas za naszym bohaterem i jego "niespodziewanymi" przyjaciółmi gonią ludzie z bronią, strzelają do nich i są powiązani z rządem i kościołem - yyyyyyyyyyy? że co???????? Głowa paruje.
Niestety, ale tak papierowej fabuły, z tak absolutnie niedorzecznymi i powtarzalnymi dialogami i pozbawianymi głębi postaciami, to dawno nie czytałam. Jedyne, co mi się w tej książce podoba, to wydanie - kojarzy mi się z Tolkienem i jego autorskimi ilustracjami. Mamy też piękne wnętrze okładki... lecz nie szata zdobi... książkę (choć też, ale nie ona jest najważniejsza).

podróż pełna bezdennych głupot
Wydawnictwo Zysk i S-ka
egzemplarz recenzencki

Niebiańska przepowiednia

„… Kiedy rozważałem wszystkie za i przeciw, zrozumiałem, że nie mam wyboru. Drugie wtajemniczenie zamknęło mi drogę powrotu do dawnego życia. A jeśli mam coś zmienić, muszę iść naprzód …”

Przed Wami najpopularniejsza na świecie książka o duchowej podróży, która odmieniła życie milionów osób. Moim zdaniem jest idealna dla wszystkich, którzy interesują się kwestią życia, duchowości i wewnętrznego spokoju. Poznamy etykę międzyludzką, walkę i dowiemy się, co tak naprawdę rozumiemy pod pojęciem nurt.

Autorem publikacji jest James Redfield to amerykański pisarz, wykładowca, scenarzysta i producent filmowy.

W Peru odnaleziono starożytny manuskrypt. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, które ludzkość ma osiągnąć, wchodząc w erę tej nowej, duchowej świadomości. Pierwsza prawda mówi, że w życiu każdego z Nas pojawiają się tajemnicze zbiegi okoliczności, nagłe, niewytłumaczalne zdarzenia, które – prawidłowo zinterpretowane – mogą wskazać właściwą drogę. To duchowa podróż wzbogaca czytelnika.

Charlene rzuciła pracę w gazecie, zatrudniła się w firmie, która dla ONZ zbiera dane na temat zmian kulturowych i demograficznych w różnych krajach. Została oddelegowana do Peru. Gdy pracowała w Limie, dowiedziała się o manuskrypcie. Podobno władze robiły wszystko, by ten dokument ukryć. Od księdza dowiedziała się, że manuskrypt pochodzi z 600 r. p.n.e. Przepowiada całkowitą transformację ludzkości.

Działanie przeznaczenia doprowadza do stwierdzenia, że naszym życiem kieruje jakaś nieznana siła. To właśnie pierwsze wtajemniczenie. Drugie wtajemniczenie, to rodzaj poprawnej interpretacji historii świata. Badania i cała akcja książki związane są również z podróżą, poznaniem kogoś, a nawet strzelaniną. Nasze postaci są śledzone. Zostają im tylko pieniądze i karta kredytowa. Ksiądz zostaje zamordowany. Wiedział zbyt wiele o manuskrypcie.

Później wybieramy się na północ Peru, by odszukać kolejne wtajemniczenie. Trzecie opisuje nowy sposób pojmowania świata fizycznego. My ludzie, nauczymy się postrzegać taki rodzaj energii, który do tej pory był dla Nas niewidzialny. Strategia władz Peru polega z kolei na metodycznym wyszukiwaniu i niszczeniu wszelkich kopii manuskryptu.

James Redfield przekonuje, że warto przeżyć tę przygodę i pozwolić się poprowadzić na poszukiwanie pozostałych wtajemniczeń. Każde z nich odnajdzie się we właściwym czasie i wyjaśni, w jaki sposób połączenie ze światem duchowym przemienia ludzkie życie.

„Niebiańska przepowiednia”, którą czyta się, jak powieść przygodową, ma równocześnie głębię duchowej przypowieści. Zabiera czytelnika w podróż, która rozjaśni duszę i da wgląd w wizję i doświadczenia, które tak naprawdę już zmieniają świat. Ktoś zapłaci za nie ogromną cenę. Zostaje odwieziony na lotnisko i dostaje pewną wskazówkę, żeby już tu nigdy nie wracać.

Gorąco polecam

Wydanie I w tej edycji
Liczba stron: 344
(nowość wydawnicza)

Niebiańska przepowiednia

Książka polecana przez osobę którą obserwuję na YT, nie jest to zła pozycja jednak kompletnie nie pasował mi styl. Dłużyło mi się czytanie , choć nie umiałam odłożyć książki nie przeczytanej - raz bo chciałam poznać każde z 9 wtajemniczeń, dwa bo książka z polecenia. Książka mądra jednak można było dać nieco więcej życia i tempa....

Mam z "Niebiańską przepowiednią" wielki problem. Z jednej strony jest literackim gniotem o naiwnej, wręcz głupiej fabule, przez którą brnęłam w męczarniach przez miesiąc, mimo że to cienka książka. Z drugiej - kiedy autor zagłębia się w kolejne wtajemniczenia, nabiera nagle wiatru w żagle i okazuje się, że potrafi pisać przekonująco i z sensem. Jego koncepcja duchowej ewolucji ludzkości w pewnym stopniu nawet do mnie przemawia. Ale jak ocenić całość? Daję cztery gwiazdki jako średnią z 1 gwiazdki za fabułę i 7 za warstwę - nazwijmy to - filozoficzną.

Fascynująca lektura! Na pewno pozostanie ze mną jeszcze na długo 😊 Tę książkę czyta się jak scenariusz dobrego przygodowego filmu! Coś na kształt połączenia przygód Indiany Jones z Avatarem 😊 Według mnie nie da się przejść obok niej bezrefleksyjnie, choć do zrozumienia jej treści z pewnością trzeba dojrzeć. Z chęcią też sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

• Ezoteryka