Niezwykłe, choć prawdziwe, przygody kapitana Korkorana

Tłumaczenie: Janina Zielonko
Seria: Klasyka Młodych
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
7 (38 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Les aventures merveilleuses mais authentiques du Capitaine Corcoran
8320700418
przygodowa
Marek

Książka, wydana w 1867 r., jest opowieścią o wręcz nieprawdopodobnych perypetiach dzielnego bretońskiego kapitana i jego wiernej tygrysicy Luizy. Tło zdarzeń stanowią wypadki autentyczne: antybrytyjski bunt hinduskich żołnierzy na żołdzie Kompanii Wschodnioindyjskiej w Miracie i będące jego konsekwencją ogólnonarodowe powstanie. Było ono krwawe i dramatyczne. Zostało stłumione, lecz doprowadziło do przejęcia administracji Indiami przez Brytyjczyków, rozwiązania Kompanii Wschodnioindyjskiej, będącej strukturą handlową o dużych uprawnieniach politycznych.

Gosia | 2014-09-04
Przeczytana: 03 września 2014

Bardzo sympatyczna książka o dzielnym i nieustraszonym kapitanie Korkoranie i jego niesamowitej przyjaciółce Luizie. Bohaterowie przeżywają wiele przygód i radzą sobie w niejednym niebezpieczeństwie, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem.
Mnie osobiście najbardziej przypadła do gustu Luiza, ponieważ jest wierna, odważna, waleczna, nieprzekupna i zawsze czujna, a to wszystko dlatego że jest tygrysem :) pięknym dzikim kotem w którym każdy czytelnik się zakocha.

Karol | 2014-07-14

Czytałem dawno temu z wypiekami na twarzy. Ale chyba kibicowałem nie tym co trzeba. To jakbym trzymał kciuki za biednego kapitana wojsk inżynieryjnych z owczarkiem niemieckim i Ewą Braun, okrążonego przez AK.

Magdalena | 2016-10-11
Grzegorz | 2016-09-25