Nie igraj z ogniem

Okładka książki Nie igraj z ogniem Amanda Searcy
Okładka książki Nie igraj z ogniem
Amanda Searcy Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Young
Watch You Burn
Wydawnictwo Kobiece
2019-08-28
2019-08-28
Grzegorz Gołębski

Fenomenalna powieść! Trzymająca do ostatniej strony w napięciu.

Z początku myślałam, że będzie to zwykła powieść o walce z swoim uzależnieniem, Jenny zmieniająca otoczenie, chcąca zacząć wszystko od nowa. Jednak jej tajemnica ciągnie się za nią niczym dym.
Myliłam się. Pełna zwrotów akcji, tajemnic, barwnych i ciekawych postaci (które są tajemnicze i intrygujące, a odkrywanie kolejnych elementów układanki sprawia wiele przyjemności).
Wciągająca może nie od pierwszej strony, jednak z kolejnymi rozdziałami nie możemy oderwać się od rogrywającej się akcji.
Czytając nigdy nie podejrzałam postaci, która ostatecznie okazała się morderca.

Polecam z czystym sumieniem. :D

Fenomenalna powieść! Trzymająca do ostatniej strony w napięciu.

Na początku w ogóle nie wiedziałam o czym jest ta książka i ciężko mi było się do niej przekonać, robiłam kilka podejść w czytaniu. Akcja tak naprawdę zaczyna się bardziej przy końcu historii, więc myślę, że nie jest to książka dla osób które nie lubią powolnej narracji. Jak już ta akcja się zacznie to nawet wciąga :)

Wciągający thriller, dla którego zarwiesz noc! 🤯

Jenny po przeprowadzce z Ohio do swojego biologicznego ojca do Las Piedras w Nowym Meksyku stara się zacząć nowe życie. Tutaj nikt nie wie, co przeżyła i kim się stała.
Każdy ma jakiś mroczny sekret i każdy chce, aby pozostał on tajemnicą. Jednak, jak długo można ukrywać prawdę?

W mieście dziewczyna poznaje Ro, z którą szybko się zaprzyjaźnia, Karę, która ukrywa coś, czego Jenny za wszelką cenę pragnie się dowiedzieć, Cama i Bena, którzy wiedzą coś o przeszłości Kary.

Nagłe morderstwo, groźby, coraz większe ryzyko odkrycia przez gliny mrocznej przeszłości Jenny.
Bohaterka wciąż, jednak czuję ogromne pragnienie, które spala ją od środka.
„Chce widzieć jak wszystko płonie…”.

Wciągający thriller, dla którego zarwiesz noc! 🤯

W mieście dziewczyna poznaje Ro, z którą...

Nie da się od niej oderwać!!!

Nie da się od niej oderwać!!!

Książka opowiada historię nastoletniej Jenny, która przenosi się do innego miasta, by zamieszkać z ojcem w motelu, który właśnie jest remontowany przez jego firmę. Dziewczyna ucieka tak na prawdę od śledztwa, które dotyczy podpaleń, których jest sprawczynią. Blizna, która powstała wiele lat temu w wyniku pożaru ciągle domaga się od niej ognia. W nowym miejscu poznaje dużo nowych ludzi i stara się odkryć ich tajemnice. Jednocześnie boi się, że ktoś pozna jej sekrety.
Jest to książka, po której nie spodziewałam się tego, co w niej znalazłam. Nie skupia się ona jedynie na uzależnieniu Jenny, ale również na tajemnicach innych mieszkańców tego miasteczka. Książka dobrze trzyma w napięciu jeśli chodzi o ujawnianie sekretów i różnych takich (naprawdę trudno to jakoś wyjaśnić bez spoilerów). Jeśli chodzi o koniec to zupełnie nie tak sobie go wyobrażałam i w sumie dalej nie wiem, czy się nim zawiodłam czy wręcz przeciwnie.

Książkę zaliczyłabym do kategorii thrillerów młodzieżowych i wypada ona całkiem nieźle. Pozytywnie mnie zaskoczyła, wciągnęłam się w sekrety mieszkańców miasta, z przyjemnością przerzucałam kolejne strony i odkrywałam kolejne zawiłe historie bohaterów. Mimo tego, że już nieco wcześniej domyśliłam się kto jest antagonistą w tej opowieści, to i tak całe wytłumaczenie, dlaczego ta osoba to robiła bardzo mnie zaskoczyło, ale też spodobało mi się. Książka nie jest z tych, które pamięta się całe życie, ale jest miłą formą rozrywki, przyjemnie się z nią spędza czas i cieszę się, że ją przeczytałam. Mogę polecić wszystkim, lubiącym młodzieżówki i thrillery

Bardzo dobry thiller! Polecam

Bardzo dobry thiller! Polecam

Moim zdaniem jest to taki dobry thriller młodzieżowy, którego rozwiązanie akcji bardzo mi się podobało. Nie wywołał on jednak na mnie takiego efektu "wow". Może ze względu na ostatnie sceny, które były strasznie nielogiczne. Podobał mi się za to motyw podpaleń i tego, że bohaterka była wiecznie pod presją. Podsumowując, ksiązka mi się podobała, ale nie aż tak jak myślałam.

Bardzo ciekawa i przyjemna książka.
Główna bohaterka mierzy się z własną przeszłością i słabościami. To tego dochodzi zbrodnia, morderstwo, no i oczywiście ogień pożary. Historia pełna jest tajemnic, zagadek i mylnych tropów, a każdy bohater jest intrygujący. Sprawca do końca książki nie był dla mnie oczywisty.
Jest to młodzieżówka godna polecenia i naprawdę dobry debiut autorki.

Bardzo ciekawa i przyjemna książka.
Jest to młodzieżówka godna polecenia i naprawdę dobry debiut...

„Nie igraj z ogniem” zamknęło mój czytelniczy marzec. I muszę przyznać, że było to dosyć fajne zakończenie miesiąca ale... No właśnie coś tam nie zagrało.
Jednak zacznijmy od plusów, bo przecież one są ważniejsze. Pomysł na fabułę i na główny wątek jak najbardziej przypadł mi do gustu. Jeszcze nie miałam okazji czytać powieści, w której nałóg podpalania odgrywałby główną rolę. Zakończenie też mogę zaliczyć do plusów, bo chociaż po części czegoś tam się domyśliłam to jednak nie spodziewałam się, że potoczy się to w tę stronę. I co najważniejsze książka nie była nudna. Akcja była fajnie rozłożona na całą historię. Nie było żadnych fragmentów wciskanych na siłę żeby może było ciekawej, a to bardzo doceniam.
A co mi w niej nie pasowało? Niestety Jenny, czyli główna bohaterka. Często mam z nimi problem, a ta pozostawia wiele do życzenia. Jej niezdecydowanie i sceny typu „domyśl się o co mi chodzi” to była normalka. Na jednej stornie coś mówi, a dwie strony dalej robi zupełnie na odwrót. Ro, przyjaciółka głównej bohaterki wcale nie była lepsza. Jak się tak zastanowić to może nawet ona bardziej mnie irytowała niż Jenny.
Podsumowując, książka była przyjemna w czytaniu i miło spędziłam z nią czas ale wydaje mi się, że gdybym miała te 5 lat mniej to podobałaby mi się o wiele bardziej.

• Przeczytane w 2020
  • Recenzenckie