Zapomnij o mnie

Roma Nowicz Wydawnictwo: Videograf literatura obyczajowa, romans
Videograf
2019-06-18
2019-06-18

Okładka książki Miłość w prezencie Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Joanna Jax, Ewelina Nawara, Roma Nowicz, Kennedy Walker, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Miłość w preze... Małgorzata Falkowsk...

Książka warta przeczytania bo oprócz żądzy i cielesnego uzależnienia, które nie pozwala bohaterom o sobie zapomnieć, jest też o miłości. Ta miłość przelewa się między żądzą i tym uzależnieniem, dlatego te uczucia są wręcz namacalne dla czytelnika. Wodzimy tu dwoje ludzi, ich dojrzewanie zarówno fizyczne jak i psychiczne od młodzieńczych lat do dorosłości. I ta tajemnica, która ciągnie się od pierwszych stron do samego końca - to ona jest tym co przykleja cię do tej książki i nie pozwala jej odłożyć.
Jeśli otworzysz tą książkę to zamkniesz dopiero jak przeczytasz ostatnią kartkę.
Czytałam z zapartym tchem....

Może książka nie przyprawiła mnie o pąsy na policzkach, ale czytałam z ciekawością jak potoczą się losy Marco. Dobrze przemyślana historia, dobrze zbudowane postaci, "smaczne" sceny erotyczne sprawiają, że był to przyjemnie spędzony czas. Polecam.

W tej książce czytelnik znajdzie wszystkiego po trochę; miłość i seks z mocnymi akcentami erotycznymi, rodzinne tajemnice, zabójstwo, zdrada, zemsta. Czyta się w miarę przyjemnie, choć fabuła nie należy do jakiś wyjątkowo wyrafinowanych i czasem wydaje się być przewidywalna.

Gina Serano i Marco Antonelli, oboje przed dwudziestką, nie widzą poza sobą świata, a do tego łączy ich wyjątkowy seks, któremu nie potrafią się oprzeć. On jedynak, wychowywany przez ojca w dostatku, ona niezbyt majętna, po śmierci ojca zajmująca się młodszym bratem Fabiem. Kiedy bankrutuje fabryka konserw, wspólnie prowadzona przez ojca Marco - Gabriela i rodzinę Luki Davici'ego, a wkrótce ona sam ginie w nieznanych okolicznościach, Gina odchodzi od ukochanego, twierdząc, że kocha innego i zamierza wyjść za niego za mąż. W dwójnasób zrozpaczony i nic nie rozumiejący Marco postanawia opuścić Montobello i wyjechać jak najdalej, aby zapomnieć.

Po ponad piętnastu latach Marco wraca w swoje dawne strony z zamiarem odegrania się na Ginie, która przez te wszystkie lata nie opuszczała jego serca i myśli oraz z zamiarem dokonania zemsty na rodzinie Davicich. Stanął na nogi, zdobył majątek, jest teraz kimś; ma pieniądze, zainwestował w remont starego budynku, z przeznaczeniem na hotel, a do tego zostaje współwłaścicielem prowadzonej przez Davicich firmy, w której posiadł większość udziałów. Powoli zaczyna odkrywać tajemnice przeszłości, choć czuje, że grozi mu niebezpieczeństwo, przed którym zresztą ostrzega go Gina. Ich uczucia nie zgasły przez te lata, choć kobieta wciąż nie chce wyjawić prawdy sprzed lat.

Zakończenie jak w każdej dobrej bajce - winni zostali ukarani, a niezniszczalna miłość Giny i Marco połączyła ich na dobre i złe, a zatem żyli długo i szczęśliwie.

"Zapomnij o mnie" @roma_nowicz_autor jestem pełna podziwu i cieszę się, że tak genialną książkę napisałaś. Rzadko mi się zdarza wpadać w taki zachwyt, ale nie mam słów by to opisać, co czuję po jej przeczytaniu , więc po prostu Ci gratuluję i chylę czoła 🤩🤩
°
"Zapomnij o mnie" to książka mocno erotyczna, dotyka trudnej przeszłości i jeszcze trudniejszej teraźniejszości bohaterów . Bohaterami są Marco i Gina. On z bogatego domu, ona biedna dziewczyna. Jako nastolatków łączyła ich wielka miłość, jednak w niewyjaśnionych okolicznościach śmierć ojca Marco i bankructwo firmy ojca spowodowało, że dziewczyna odeszła i wyszła za mąż za dawnego przyjaciela i wroga Marco - Alberta. A podobno na pieniądzach jej nie zależało, tylko na miłości do Marco. Jednak okazało się inaczej. Bohaterowie spotykają się po 15 latach. On jako bogaty mężczyzna, staje się prezesem firmy męża Giny. To właśnie przez te 15 lat Marco kochał, nienawidził, myślał i szykował zemstę na Ginie. Czy z dawnej miłości coś będzie? Co było powodem odejścia dziewczyny? Jak naprawdę zginął ojciec Marco i co z tym wszystkim ma wspólnego brat Giny - Fabio?... Musicie sami się przekonać 🙈🙈
°
Książka napisana prostym językiem, rozdział po rozdziale, aż chciało się czytać. Człowiek nawet nie wiedział, że tak dużo przeczytał, bo czytało się naprawdę szybko. .

°

Marco Antonelli ma wszystko, czego tylko zabraknie. Również jego przyjaciele i dziewczyna są idealni. Jednak pewnego dnia, na głowę spada mu prawdziwy ciężar - samobójstwo popełnia jego ojciec. Marco zostaje sam, a w dodatku bez pieniędzy. Potem następuje kolejna tragedia w jego życiu. Przyjaciele odsuwają się od niego, a ukochana odchodzi do jego najlepszego przyjaciela. Po upływie kilku lat Marco znów jest zamożnym człowiekiem i wraca do rodzinnego miasta. Kiedy ponownie spotyka Ginę, jest przekonany, że ich namiętność i uczucia nie wygasły. Teraz to jednak on chce być tym, którzy porzuci.

Kiedy zaczęłam lekturę tej powieści, byłam tak naprawdę gotowa na wszystko. Z tyłu głowy miałam jednak myśli, że to musi być dobra powieść - a przynajmniej to zasugerował mi opis.

Głównym bohaterem jest Marco, który od pierwszego momentu wzbudził we mnie sprzeczne uczucia. Z jednej strony odczuwałam strach w stosunku do jego osoby. Jego obsesja na punkcie byłej dziewczyny i żądza zemsty mogłaby złamać niejednego czytelnika. Z drugiej strony jednak gołym okiem widać jego cierpienie i złamane serce, które nadal nie chce się zagoić. Przykre jest to, jak duże cierpienie może sprawić nam jedna osoba, którą kochamy.

Gina to była partnerka Marca. Tej bohaterki nie polubiłam i nie zamierzam się z tym kryć. Wzbudzała moje negatywne uczucia, a jej irytujące zachowanie tylko podsycało ten fakt. Jest to kobieta, która sama nie ma pojęcia, czego chce. Najpierw zostawia Marca dla jego przyjaciela. Potem zaczyna uwodzić byłego chłopaka, choć jest już mężatką. Ma czelność wściekać się, że nie jest w stanie przyciągnąć do siebie swojego eks, więc sama go odpycha - tak w kółko.

No nie ma chyba osoby, której by to pasowało. Oczywiście, mogłabym ją wytłumaczyć strachem przed konsekwencjami ponownego związania się z Markiem, jednak dla mnie jest to i tak irytująca i okrutnie toksyczna bohaterka.

Podziwiam Romę Nowicz za to, jak umiejętnie poprowadziła akcję powieści i jak zgrabnie udało jej się zakręcić relacjami między bohaterami. Na plus zasługuje również wprowadzeni do powieści wątku kryminalnego. Sprawiło to, że Zapomnij o mnie nie jest kolejnym schematycznym erotykiem, ale powieścią szalenie wciągającą i wzbudzającą w czytelniku napięcie.

Jest to opowieść pełna smutku, odrzucenia obsesji na punkcie danej osoby, toksycznych relacji, a także miłości ponad wszystko i gorącej namiętności. Takiej drugiej książki nie znajdziecie, a już szczególnie nie na polskim rynku wydawniczym.

Zapomnij o mnie polecam czytelniczkom o mocnych nerwach, pragnących poznać zupełnie nową i inną powieść erotyczną, w której będą mogły się zanurzyć na długie godziny.

Niesamowicie zmysłowy, nietuzinkowy erotyk, z nutką tajemnicy w tle. Autorka pisze w bardzo ciekawy sposób, wciąga czytelnika w świat swoich bohaterów tak szybko, że zanim się człowiek zorientuje, już wstrzymuje dech bo akcja jest niezwykle frapująca. Sceny seksu bardzo sugestywne, podniecające i świetnie napisane. Prawdziwy erotyk, a nie jakieś farmazony. Autorka nie wstydzi się pisać o seksie, jest bardzo bezpośrednia i o to chodzi! Polecam, gorąco ;)

"Zapomnij o mnie" to nieobliczalna, hipnotyzująca opowieść o niebezpiecznej, uzależniającej fascynacji, która staje się wyniszczającą obsesją, lecz także o miłości i płomieniach pożądania, których nawet czas nie jest w stanie ugasić. I choć zdrada i kłamstwa przemieniły te piękne uczucie w nienawiść i chęć zemsty, to jednak w kluczowym momencie, mimo dojrzewania i rośnięcia w siłę przez lata, mogą okazać się słabsze niż przypuszczał sam pokrzywdzony. Sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy na scenę wkraczają demony przeszłości, niebezpieczeństwo i poważne niedomówienia. Czy zakochany do szaleństwa Marco będzie w stanie dokonać upragnionej zemsty? Czy namiętna i obłędna miłość może zamienić się w prawdziwą nienawiść? A może łatwiej byłoby po prostu zapomnieć o przeszłości i żyć dalej?

"Był pewny miłości Giny Sorento i był pewny uczuć małej Edith. A jednak obie pokazały mu, gdzie jest jego miejsce, gdy tylko poczuły, że jest biedny."

Ogromne brawa należą się pisarce za wykreowanie doskonałych, nietuzinkowych kreacji bohaterów. Każdy z nich wzbudza całą paletę emocji, zwłaszcza Marco zajmuje w czytelniczym sercu szczególne miejsce. Kibicowałam mu intensywnie i zaangażowałam się w opowiadaną historię całą sobą. Nie rozumiałam zachowania Giny, współczułam mężczyźnie i mimo że urzekła mnie jego fascynacja kobietą, to wraz z zgłębieniem jego rozpaczy, rozbudzały się we mnie negatywne uczucia wymierzone w jego byłą. I choć od początku lektury wyczuwa się nutę tajemniczości i czytelnik domyśla się, że przez poważne niedomówienia nie otrzymuje całościowego opisu sytuacji, to jednak niełatwo zrozumieć bezduszne zachowanie kobiety, która brutalnie poturbowała serce oddanego Marco.

"Nie lubił patrzeć, gdy była smutna. Mimo całego żalu do niej, jaki w sobie nosił."

Książka napisana jest niesłychanie lekkim i sugestywnym piórem, dlatego kartki niemal same przelatują przez palce. Całość dopełniają namiętne, rozbudzające wyobraźnię i rozpalające do czerwoności, odważne sceny erotyczne, a także emocjonujące, przemawiające dialogi. Fabuła naszpikowana została licznymi zwrotami akcji, nie zabrakło też wątków kryminalnych, dlatego po przekroczeniu pierwszych stron czytelnik całkowicie przepada w lekturze, zapomina o otaczającym go świecie i z wypiekami na twarzy wyczekuje kolejnych przejmujących wydarzeń. Historia Marco i Giny angażuje na tyle mocno, że nawet przymusowa przerwa w czytaniu nie pozwala do końca ochłonąć i kieruje nasze myśli ku bohaterom.

"Nigdy nie sądził, że pierwsza miłość, jaką obdarzy kobietę, załatwi go na całe lata. Uwięzi, zniewoli, zabierze oddech i pół życia."

"Zapomnij o mnie" jest odważną, obezwładniającą, rozpalającą, ale i nadzwyczaj przejmującą historią, która fascynuje swą świeżością i zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku czytelniczym. To dynamiczna, naszpikowana tajemnicami i niepohamowanymi, gwałtownymi emocjami opowieść o ponadczasowej młodzieńczej miłości, która jest w stanie przetrwać wiele lat rozłąki i rozpaczy, lecz także o niebezpiecznej fascynacji, jaka zamiast gwarantować szczęście, stopniowo przemienia się w niebezpieczną obsesję. Tylko czy gdy mowa o prawdziwej miłości, znajdzie się miejsce na racjonalność i rozwagę? Czy tak silne uczucie automatycznie nie oznacza szalonej skrajności? Przekonajcie się sami i poznajcie tę hipnotyzującą, oszałamiającą powieść! Polecam całym sercem!

“Wyjeżdżałem stąd pokonany i sponiewierany. Już czas, by ci, którzy się do tego przyczynili zapłacili mi za to”.
Marco ma wszystko. Bogatego ojca, przyjaciół i wspaniałą dziewczynę, Ginę. Pewnego dnia jego ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo, a przyjaciele Marco odwracają się od niego. Narzeczona porzuca go, aby związać się z jego kolegą. Po latach Marco staje się znów zamożnym człowiekiem i powraca do rodzinnego miasteczka, żeby rozliczyć się z przeszłością.
Niestety, “Zapomnij o mnie” nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jakbym chciała. Powiem więcej, od pierwszych stron trochę się przestraszyłam, że to będzie erotyk, bez fabuły. Jednak nie było tak źle. “Zapomnij o mnie” to historia Marco, zakochanego chłopaka, który w jednym momencie stracił wszystko narzeczoną, ojca i pieniądze. Przez wiele lat uważał, że Gina zostawiła go tylko dlatego, że został bankrutem. Ale czy to prawda? Mężczyzna przyjeżdżając do rodzinnej miejscowości pragnie odkryć, co się tak naprawdę stało i jaka tajemnica kryje się za śmiercią ojca i odejściem Giny. Podsumowując, nie było bardzo źle. “Zapomnij o mnie” to romans z elementami erotyku i z porywającą tajemnicą. Jeśli lubicie ten gatunek to na pewno wam się spodoba.
“Związek z nią był jedynym, na czym mu zależało w życiu, które tak nagle przewróciło mu się do góry nogami”.

Niesamowity i prawdziwy erotyk. Książke genialnie mi się czytało, przeczytałam ją w parę godzin oderwać się od niej nie mogłam. Polecam książka jest fantastyczna rozpala i pobudza zmysły jest fantastyczna.

Po pierwsze - to nie jest erotyk! Po drugie - autorka ma niesamowitą lekkość pisania! Po trzecie - serdecznie polecam każdemu! Rewelacyjna książka!

• Egzemplarz recenzencki
  • Romantyczne/obyczajowe