Nierozłączki. Lilka i Pestka

Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Cykl: Nierozłączki (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Ivy and Bean
LubimyCzytać

Lilka i Pestka to sąsiadki z naprzeciwka. Obie mają siedem lat, ale nigdy się razem nie bawią. Dlaczego? Uważają, że zbyt wiele ich różni. Pestka to mała kobieta rakieta. Wprost roznosi ją energia: wspina się po drzewach, skacze po kałużach, rozbija kamienie w poszukiwaniu złota. „Utrapienie i dopust boży” – mówi o Pestce jej starsza siostra. Lilka uchodzi za bardziej ułożoną dziewczynkę....

Lilka uchodzi za bardziej ułożoną dziewczynkę. Zawsze ładnie wygląda, nosi sukienki, zaczytuje się w książkach. Ale to tylko pozory. Pestka wkrótce odkrywa, że Lilka to niebanalna postać, która ratuje ją z opresji swoją czarodziejską różdżką. Między dziewczynkami rodzi się przyjaźń. Stają się nierozłączne.

„Nierozłączki. Lilka i Pestka” to pierwsza część z serii przygód o dwóch rezolutnych, pomysłowych dziewczynkach i ich przygodach. Ciepła, zabawna opowieść o przyjaźni i sile fantazji.

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

DomowyKlimacik | 2019-09-13
Przeczytana: 13 września 2019

Książka pełna humoru przy której żadna dziewczynka nie będzie się nudziła. Akcja dzieje się szybko, a rozdziały kończą tak, że chce się czytać następny. Duże litery idealne dla młodego czytelnika.
Sama przeczytałam z zaciekawieniem.
Polecam.

AnnaSikorska | 2019-07-15

Annie Barrows należy do tych pisarzy, których życie od dzieciństwa było związane z książkami. Spędzanie wiele godzin w tygodniu bibliotece dla dzieci, a w gimnazjum praca, jako osoba odpowiadająca za ład na półkach było wynikiem jej wielkiego zamiłowania do literatury i wiedzy, co później przełożyło się na studia. Pisarką stała się w 2008 roku, kiedy razem z ciotką wydała powieść historyczną. Kolejne publikacje pojawiały się jak grzyby po deszczu. Wśród nich jest również seria książek „Evy and Bean” (Bluszcz i Fasolka), którą spolszczono na „Nierozłączki”. Polski tytuł jest trafny, ponieważ bardzo dobrze oddaje relacje miedzy bohaterkami o całkowicie odmiennych charakterach. Ivy - czyli polska Lilka – to spokojna, pozornie nudna bohaterka. Bean (w polskim przekładzie Pesta) to prawdziwy wulkan energii. Dziewczynki mieszkają przy tym samym podmiejskim Naleśnikowym Zaułku (albo raczej okrągłym placu będącym ślepą uliczką w oryginale nazywaną Pancake Court). Jak widzicie nazwy pięknie...