Żona

Wydawnictwo Literackie
2022-06-15
2022-06-15
Dorota Malina

"Żona" to historia kobiety, która, wydawać by się mogło, ma wszystko - dom, cudowne dzieci, kochającego męża, wspaniałych teściów i pracę, którą naprawdę lubi.
Właśnie szykuje się do uczczenia 10 rocznicy ślubu. W dniu przyjęcia mąż wyznaje jej zaskakujące fakty z dnia ich ślubu. Zoe nie potrafi się pogodzić z tym co się stało, jednak niespodziewanie drastyczne wspomnienia z tego dnia zaczynają powracać. Kobieta przypomina sobie, co wydarzyło się naprawdę, jednak wtedy jest już za późno...

Fabuła "Żony" jest dość ciekawa i chociaż początek był średni, później jest o wiele lepiej. Brakowałoby mi jedynie wyjaśnienia wątku, któremu poświęcono sporo miejsca - kobiety, którą Zoe uważała za swoją zaginioną siostrę.
Epilog książki mógłby być dobrym początkiem dalszych losów Zoe, Tobiego i ich rodziny.

Pół książki minęło, a ja się zastanawiam, o co tu chodzi, przecież to nawet nie leżało obok thrillera. Czekam, aż coś się wydarzy, przez długi czas bezskutecznie. Wreszcie się doczekałam! coś się wydarzyło! - niemal na samym końcu.
To raczej obyczajówka z szokującym zakończeniem kryminalnym. Przez 3/4 książki nic się nie dzieje, po prostu poznajemy życie pewnej rodziny, zdawać by się mogło - idealnej.

Jak dla mnie -książka rewelacyjna. Fabuła świetna a utkana intryga i poziom niepokoju, który stworzyła autorka był więcej niż zadowalający.
Cała historia jest prowadzona w dwóch przestrzeniach czasowych, w których są przedstawiane wydarzenia dziejące się obecnie oraz te sprzed dekady.Czytelnik sukcesywnie otrzymuje nowe informacje, które budują coraz szerszą perspektywę, by ostatecznie ukazać pełen obraz dziejących się wydarzeń.
Narratorem jest Zoe,która w dniu ślubu mdleje, uderza głową o kant stołu i przez to cały ten uroczysty dzień rozmywa się jej w pamięci. Nie pamięta co wydarzyło się tamtego dnia, ale czuje, że było to coś złego.Od tego czasu mija dziesięć lat .Zoe i Toby tworzą szczęśliwą rodzinę, mają dwójkę uroczych dzieci, piękny dom i planują właśnie wielkie przyjęcie w tym samym hotelu, w którym odbywało się ich wesele, z okazji dziesiątej rocznicy ślubu.
Lecz im bliżej przyjęcia, tym bardziej źle Zoe czuje się w otoczeniu swojej rodziny.Jaki tego powód? To juz zapraszam do lektury.Ale uchyle wam rąbka tajemnicy i powiem ,że kulmulacja zdarzeń nastąpi w dniu przyjęcia rocznicowego.Oj ,będzie sie działo.
Ja jak najbardziej, Wam polecam. Świetnie się bawiłam podczas czytania i miło spędziłam czas przy tej powieści. Książkę czyta się szybko, fabuła przyciąga zainteresowanie, aż jesteś bardzo ciekawy zakończenia i chcesz je jak najszybciej poznać. Polecam z całego serca .

"Żona" to thriller, który zaskoczył mnie swoją przeciętnością. Przez pierwszą mało ciekawą połowę, właściwie nie wiadomo czego dotyczy fabuła. Główna bohaterka miota się, zachowuje irracjonalnie, a do tego dochodzi zupełny brak napięcia i nuda.
Gdy już wreszcie uchyla się rąbek tajemnicy, fabuła robi się niedorzeczna i dość przewidywalna.
Nie polecam. Szkoda czasu.

Nie polecam. Szkoda czasu.

Mimo tego, że główna bohaterka działała mi na nerwy. Tak troszkę mnie drażniła to książka bardzo mi się podobała I mogę polecić ją z czystym sumieniem. Lubię pióro autorki. Z tego co wiem to w Polsce zostały wydane dwie książki autorki I obie mogę wam polecić.
Rozdziały przeplatają się pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Przyjemnie jest napisana i te skoki w czasie nie przeszkadzają w czytaniu. W słuchaniu też nie powinny.

Zoe przed dziesięcioma laty wzięła ślub, którego tak na dobrą sprawę nie pamięta. Zemdlał i uderzyła się w głowę o kant stołu. Straciła przytomność. Pamięta wszystko tylko nie moment, który wydarzył się przed upadkiem. Zoe nie roztrząsała tego ponieważ chwilę po ślubie okazało się, że jest w ciąży. Znalazła przyczynę omdlenia. Niestety kiedy przypadkiem zauważa swoją zaginioną przed laty siostrę dziwne rzeczy zaczynają dziać się w około. Zaczyna sobie przypominać.

Zachęciłam ?

Lekka książka, potwierdzająca opinie o teściowych ;)

Lekka książka, potwierdzająca opinie o teściowych ;)

Książkę czyta się szybko i jest całkiem dobra mimo kilku minusów. Przede wszystkim bohaterka Zoe zachowuje się irytująco i momentami infantylnie. Wydaje mi się, że tłumaczenie książki trochę kuleje, dużo powtórzeń, szczególnie słowa - "uroiłam".
Fabuła dość przewidywalna, ale mimo tego książkę dobrze mi się czytało w autobusie.
Podsumowując czasem wciąga, po chwili jest nudna, później znów wciąga. Ot, taka książka do poczytania podczas jazdy transportem miejskim ;)

Podsumowując czasem wciąga, po chwili jest...

Zoe nie pamięta swojego ślubu. Wszyscy twierdzą, że z nadmiaru emocji straciła przytomność. Bohaterka jednak ma przeczucie, że wydarzyło się coś złego. Na dodatek, kilka miesięcy później okazuje się, że jej siostra zaginęła.

Mija dziesięć lat. Mimo wydarzeń z przeszłości, Zoe ułożyła sobie spokojne życie. Wraz z mężem i dwójką dzieci są szczęśliwi. I zbliża się wyczekiwana rocznica najważniejszej uroczystości w ich życiu. W przypływie geniuszu wpadają więc na pomysł, żeby zorganizować huczną fetę w tym samym hotelu, w którym się pobrali.

Fabuła jest pokiereszowana, przewidywalna, bezdennie beznadziejna i nie przynosi ani sekundy radości z czytania. Warsztat literacki pozostawia tak wiele do życzenia, że redaktor pewnie płakał, jak miał się pod tym czymś podpisać.

Pełną recenzję można przeczytać na blogu Redhead in Wonderland:

Fajny lekki thriller, dobrze i szybko się czyta, ciekawe zaskakujące zakończenie.

Super

Super