O jeden diament za daleko

Okładka książki O jeden diament za daleko Marta Radomska
Okładka książki O jeden diament za daleko
Marta Radomska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Tego kwiatu jest pół światu (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tego kwiatu jest pół światu (tom 2)
Czwarta Strona
2019-07-03
2019-07-03
literatura polska

Szalona bohaterka i sposób w jaki autorka prowadzi opowieść przypomina mi książki Natalii 5. Nieźle się czyta, a jednocześnie bieg wydarzeń irytuje.

Dalsze losy przezabawnego duetu Majki i Michała oraz ich znajomych, bardzo dobrze się czyta. Książka rewelacyjna dla odprężenia, chociaż zawiera wątki kryminalne, to jednak sposób podany przez autorkę jest bardzo humorystyczny. No a na dodatek jeszcze rozrabiający kotek i czekoladki... Polecam

56/10/2019

"Zgnębiona kobieta rzadko jest w stanie myśleć racjonalnie."

Bo jak myśleć racjonalnie, kiedy głowę zaprzątają różne myśli? Ale my nie będziemy dziś mocno się zgłębiać nigdzie. Miejcie dobry dzień ❤️

Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Marty Radomskiej. A co w niej?
Majka jak zwykle wpada w tarapaty...
W żartach razem z przyjaciółmi planują napad na jubilera,o kórym kilka dni później piszą wszystkie gazety.
Czy któryś z przyjaciół ziścił tak absurdalny, ale nie niemożliwy plan? Wiele pytań, jeszcze więcej odpowiedzi.
Czy nowo poznany policjant spławi Steavena i zostanie nowym wybrankiem serca Kostrzewskiej?
Zapraszam do lektury!
Jedno jest pewne ♡ przy książkach Radomskiej nie da się nudzić.

56/10/2019

"Zgnębiona kobieta rzadko jest w stanie myśleć racjonalnie."

Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Marty Radomskiej. A co w niej?
Majka jak zwykle wpada w tarapaty...
W żartach razem z przyjaciółmi planują napad na...

Dalsze perypetie Majki. Zabójstwo jej byłego męża zostało wyjaśnione. Teraz wszystko kręci się wokół ślubu Michała - jej brata. Nagle ginie narzeczona brata. I znowu Majka jest podejrzana. Jak współpracować z policją nie mówiąc niczego Stevenowi? Na jaw wychodzi kradzież diamentów i tutaj znów Majka gra pierwsze skrzypce. Podpada Stevenowi tak bardzo, że on się wyprowadza. Ale wszystko dobrze się kończy. Prawdziwy morderca zostaje ujęty. Dalsze losy Majki w III części. Polecam.

Majka, główna bohaterka książki "O jeden diament za daleko" ma gromadkę kotów, które zajmują bardzo ważne miejsce w jej życiu i sercu. Ale książka nie traktuje tylko o kotach, opowiada w dość zabawny sposób perypetie Majki i jej talentu do wciskania nosa w nie swoje sprawy, co sprawia, że mocno angażuje się w rozwikłanie zagadki napadu na sklep jubilerski oraz śmierć jej niedoszłej bratowej.

Książka to drugi tom z serii, a pierwszy "Tego kwiatu jest pół światu", mówiąc szczerze, praktycznie w ogóle nie przypadł mi do gustu. Czemu więc zdecydowałam się na drugi tom? Ano potrzebowałam czegoś lekkiego, co nie będzie wymagało ode mnie nadmiernego pomyślunku czy też nie spowoduje huśtawki emocjonalnej. Poza tym, gdzieś z tyłu głowy kołatała się ciekawość, jak to się u głównej bohaterki poukładają sprawy. Padło zatem na w/w pozycję. I muszę przyznać, że zaskoczyłam się pozytywnie. Zupełnie nie spodziewałam się, że będę z przyjemnością (może poza początkiem, który był dla mnie sporym wyzwaniem do przebrnięcia) czytać o przygodach Majki.
Na koniec dodam, że teoretycznie nie trzeba czytać tomów po kolei, ja jednak jestem miłośnikiem czytania poszczególnych części serii w odpowiedniej kolejności, zatem zachęcam i Was do takiego podejścia.

Jeszcze bywało zabawnie.

Jeszcze bywało zabawnie.

Druga część serii "Tego kwiatu jest pół światu" urzekła mnie równie mocno jak pierwsza.

Zdolność do pakowania się w kłopoty Majeczki jest niezmiernie zabawna. Choć książka ma wątek kryminalny to styl pisania autorki jest bardzo dowcipny.

W tej części brat Majki bierze ślub. W związku z tym w wirze przygotowań nie może dogadać się z przyszłą żoną. W międzyczasie Majka podczas spotkania z przyjaciółmi i wypiciu trochę napojów wysokoprocentowych planuje napad na bank lub jubilera.

Oczywiście kilka dni później faktycznie ktoś napada na jubilera a narzeczona brata ginie. No i oczywiście przez zupełny przypadek Majka jest powiązana z tymi sytuacjami.

Książka jest świetna. Od pierwszych stron pokochałam główną bohaterkę i nie mogłam się oderwać od lektury.
Zdecydowanie polecam!

Książkę czyta się z uśmiechem na ustach. Zabawny zestaw przygód o zabarwieniu kryminalno-miłosnym.

Diamenty nie zawsze są najlepszym przyjacielem kobiety

„Niebo złote ci otworzę, jeno wyjmij mi z tych oczu widmo pustego portfela „

Deficyt finansowy, kto nie zna tego pojęcia. Myślę, że każdy, kto ma wiele marzeń, a portfel świeci pustkami i snuje rozważania jakby tu nagle się wzbogacić. Z pustego i Salomon nie naleje, kiedy pustki na koncie. Gdy nie ma perspektyw na spadek, a wygrana w totolotka, to tylko mrzonki, to można jak bohaterki książki wymyślić napad na bank, a jeszcze lepiej na jubilera. Oczywiście w sferze żartów i wyobraźni. A co jeśli napad na jubilera naprawdę ma miejsce kilka dni później i znika cenna kolia z diamentami. Majka zakręcona dziewczyna, znana z pierwszej części „ Tego kwiatu jest pół światu” pakuje się w nowe kłopoty, chociaż nie robi tego umyślnie. Nieszczęsne rozważania na temat napadu sprawiają, że staje się podejrzaną numer jeden. Jakby by miała mało kłopotów, dodatkowo pojawia się trup, który może zostać przypisany do listy przewinień Majki.

Nie ma obawy nie jest, to rasowy kryminał, ale niezwykła mieszanka obyczaju z kryminałem i szczyptą romansu, która zapewni mnóstwo dobrej zabawy i możliwość oderwania się od rzeczywistości. „ O jeden diament za daleko „ , to lekka zwariowana komedia pomyłek o zabarwieniu kryminalnym z groteskowymi bohaterami. Znakomita kontynuacja przygód niefrasobliwej Majki, która co krok wplątuje się w nowe kłopoty. Trzeba przyznać, że życie głównej bohaterki jest równie nieprzewidywalne tak cały wątek kryminalny. Poszukiwanie zbrodniarza śledziłam z zapartym tchem, cały czas zastanawiając się kto mógł tego dokonać. Znajdzie się tu także coś dla fanów kocich historii. Nie jest tajemnicą, że autorka jest wielbicielką kotów, sama ma w domu kilka, więc podobnie jak w poprzedniej części koty grają tu kluczowe role, a zwłaszcza szalony kocur Loki.

Radomska stworzyła świetną historię pełną niespodziewanych zwrotów akcji bazującą na humorze i dynamicznych dialogach o dość przewrotnym tytule, który skojarzył mi się z filmem „ O jeden most za daleko „ , ale daję słowo nie jest to dramat wojenny. Powinna raczej nosić tytuł „ O jedno marzenie za daleko „ , bo w życiu trzeba uważać o czym się marzy i nie wypowiadać głośno swoich myśli, aby się nie zmaterializowały.

Szczerze polecam i jeżeli jeszcze ktoś nie czytał poprzedniej części zachęcam gorąco, bo czas nadrobić zaległości, gdyż Majka wkrótce powraca z nowymi przygodami w kolejnej książce „ Przypadki chodzą parami „ Premiera już 29 stycznia.

„Zgnębiona kobieta rzadko jest w stanie myśleć racjonalnie. „

Diamenty nie zawsze są najlepszym przyjacielem kobiety

„Niebo złote ci otworzę, jeno wyjmij mi z tych oczu widmo pustego portfela „

Warto było doczekać do drugiego tomu, aby nacieszyć się stylem autorki i dalszymi losami Majki.