Złość piękności szkodzi

Okładka książki Złość piękności szkodzi Joanna Szarańska
Okładka książki Złość piękności szkodzi
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kronika pechowych wypadków (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Kronika pechowych wypadków (tom 4)
Czwarta Strona
2019-07-31
2019-07-31
literatura polska

Rewelacyjna cała seria. Polecam

Rewelacyjna cała seria. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Czwarta część o Zojce mnie rozbawiła i pozwoliła mi zamknąć pewien rozdział o Lipówce. Babunia Łuczakowa pojawia się w innej serii (ze zwierzątkami w tle) i teraz już wiem skąd ta siekierka. Polecam całą serię. Mnie poprawiała nastrój przed snem :D

Jeśli szukacie przerywnika między thrillerami, kryminałami,a romansami i macie ochotę się zrelaksować i lekko uśmiechnąć pod nosem to będę Was zachęcać do sięgnięcia po serię "Kronika pechowych wypadków".
Gwarantuję Wam świetną zabawę, w której prym wiedzie niezastąpiona Zojka w asyście Babuni Łyczakowej i nieodstepujących jej na krok rycerzy w składzie: redaktor Kordecki i aspirant Chochołek 🤭
Według mnie była to najlepsza część, chociaż przy wszystkich bawiłam się dobrze ,to ta wciągnęła mnie swoją fabułą i zagadką bardziej niż pozostałe. Dzięki lekkiemu stylowi autorki pochłaniałam każdą kolejną stronę z coraz większą ciekawością.
Jeśli znacie twórczość autorki to dobrze wiecie, że Asia potrafi zaskoczyć w swoich książkach swoją pomysłowością, wciągającą historią i doprowadzeniem nas czytelników do łez 🤭🥰🌷

Nie koniecznie moja bajka, ale przeczytałam . Podsumowując ,jak ktoś lubi bezkrwawe ,coś tak jakby kryminały z humorem, lekkiego na poprawę humoru, to ta seria jest OK

Po prostu lekka pozycja obyczjowa na wieczór. Szybko się czyta.

Po prostu lekka pozycja obyczjowa na wieczór. Szybko się czyta.

Bohaterki cyklu występują gościnnie w "Alpka czułości"

1. Wyszczekana miłość
2. Wymruczane szczęście
3. Alpaka czułości

Bohaterki cyklu występują gościnnie w "Alpka czułości"

1. Wyszczekana miłość
2. Wymruczane szczęście
3. Alpaka czułości

Czwarta część przygód Zojki i rezolutnej babuni. Kordecki dostaje zaproszenie na otwarcie luksusowego hotelu z osobą towarzyszącą, ale jego asystentka Aneta w tajemnicy zmienia rezerwację nadzieją, że może coś zaiskrzy. Takie samo zaproszenie dostaje szefowa Zojki, ale... wypadki chodzą po ludziach, więc ostatecznie korzysta z niego Zojka z babunią i... psem Kordeckiego. Na miejscu czeka na nich gra terenowa. Młoda dziennikarka znowu przyciąga kłopoty. W końcu jest specjalistką. Dodatkowego humoru dostarcza proces przedślubnego odchudzania się Chochołka. Jaka afera wybuchnie tym razem?
Świetne żarty sytuacyjne, cała seria jest zabawna - dla rozluźnienia polecam.

Bohaterką serii Kronika pechowych wypadków Joanny Szarańskiej jest Zojka a oficjalnie Zofia Tuszyńska. Jednakże nie ona jedna nosi w rodzinie to imię i dlatego pragnie się odróżnić. Jest to dziennikarka, która przyjechała do domku babci w Lipówce na chwilę a została rok. W tym czasie zdążyła się wplątać w trzy afery kryminalne, ale też zadomowić. Tylko z redaktorem Marcinem Kordeckim wciąż bardziej się czubią zamiast porozmawiać o uczuciach.

Obie wadowickie redakcje otrzymują zaproszenia na otwarcie nowego hotelu pod miastem. Zazdrosna o zainteresowanie swojego szefa (Kordeckiego) osobą Zojki, Arleta Kulik zmienia ustalenia, by móc z nim pojechać i rozkochać w sobie. Nie spodziewa się jednak, że los będzie jej przeciwny i Zojka również pojawi się na miejscu.

Można się zatem spodziewać wielu zabawnych sytuacji oraz afery kryminalnej, w której środku znajdzie się Zojka. Czy to prawda? Gwarantuję Wam, że zniknięcie żony szefa, tajemnicze rozmowy podsłuchane w nocy, cudzy pies pod opieką, babcia z niezwykłą zawartością walizki oraz obecność aspiranta Chochołka sprawią, że będziecie świetnie bawić się podczas lektury. Zwłaszcza, że bardzo szybko można odkryć, że w hotelu coś śmierdzi a właściciel zachowuje się podejrzanie. To nic, że zaproponował swoim gościom zabawę terenową...

Czwarty tom z Zojką w roli głównej pełen jest humoru słownego i sytuacyjnego oraz ironicznych tekstów bohaterki, która wplątując się w coraz to nowe afery i przygody stara się - chociaż część - ukryć przed światem. Tym razem musi stawić czoła zazdrości o faceta i znosić humorki Arlety, walczyć w terenie o wygraną swojej drużyny, pocieszać odchudzającego się policjanta oraz działać na innych frontach. Jak zakończy się pobyt w hotelu?

Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z lektury. Zapewniam zwroty akcji podczas weekendu, który z zamierzenia miał być romantyczny, jednak żadna z postaci nie może tego potwierdzić. Sprawdzicie dlaczego nie było bajecznie?

Joanna Szarańska podarowała nam nie tylko masę śmiechu, ale też wątek z dreszczykiem, rywalizację, tajemnice i niecne plany. Postacie przez nią wykreowane są realistyczne, z krwi i kości, z planami, marzeniami, zazdrością i zemstą. Autorka "straszy", że to chyba ostatni tom z tej serii, ale ja liczę na powrót do Lipówki czy Wadowic, choćby po latach, by podejrzeć co zmieniło się u bohaterów.

Podsumowując - "Złość piękności szkodzi" to doskonała komediowa propozycja na rozweselenie, na chandrę. Zojka i babcia Łyczakowa prześcigają się w aferach, sama nie wiem, która dała więcej czadu :) To miła, lekka, przyjemna i szybko czytająca się książka, w której poznajemy smak zdrady, zemsty, nienawiści, obsesji, kłamstwa czy konsekwencji czynów. Polecam!

Bardzo podobały mi się książki z tej serii ❤️ bałam się że zojka nie dorówna Kalinie, ale przy pomocy babuni udało jej się skraść moje serce. Liczę na kontynuację Pani Asiu. Może w kolejnej części Zojka spotka się z Kaliną w Kamionkach? Dziękuję za Pani książki, dzięki którym uśmiech nie schodzi mi z twarzy 😊

Dodaj cytat z książki Złość piękności szkodzi