Pogoń. Wszystko albo nic

Okładka książki Pogoń. Wszystko albo nic Agnieszka Frątczak
Okładka książki Pogoń. Wszystko albo nic
Agnieszka Frątczak Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2019-05-16
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-16
Język:
polski
ISBN:
9788381474269
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1616
1470

Na półkach:

Przedstawiony obraz stosunków panujących w firmach korporacyjnych, na przykładzie Ewy Mirskiej - typowej młodej bizneswoman, która poprzez morderczą pracę przed trzydziestką zostaje prezesem międzynarodowej firmy marketingowej, co przypłaca problemami zdrowotnymi.
Czy kłopoty zdrowotne i intrygi zawodowe wpłyną na przewartościowanie priorytetów życiowych głównej bohaterki? - to trzeba przeczytać. Polecam.

Przedstawiony obraz stosunków panujących w firmach korporacyjnych, na przykładzie Ewy Mirskiej - typowej młodej bizneswoman, która poprzez morderczą pracę przed trzydziestką zostaje prezesem międzynarodowej firmy marketingowej, co przypłaca problemami zdrowotnymi.
Czy kłopoty zdrowotne i intrygi zawodowe wpłyną na przewartościowanie priorytetów życiowych głównej bohaterki?...

więcej Pokaż mimo to

avatar
731
621

Na półkach: , ,

Pewnie już niejednokrotnie słyszeliście określenie- wypalenie zawodowe.

Jest to stan, w którym wykonywana do tej pory z wielkim uczuciem i zaangażowaniem praca przestaje przynosić satysfakcję. Nie sprawia już przyjemności, coraz bardziej męczy, zniechęca i przynosi wyczerpanie psychiczne i fizyczne. Po dłuższym czasie pojawią się objawy fizyczne, których nie zniweluje weekendowy odpoczynek za miastem.

Właśnie w takim momencie spotykamy naszą główną bohaterkę Ewę.

Autorka w sposób perfekcyjny pokazała nam, jak wygląda machina korporacji, która weźmie z człowieka co najlepsze, przemieli i wypluje. Wszędobylski pęd, walka o karierę i lepsze posady sprawia, że nie zwracamy uwagi na drugiego człowieka i tylko czekamy, by powinęła mu się noga na zawodowej karierze, by wskoczyć na jego miejsce. Niestety tak zwany wyścig szczurów jest widoczny już od najmłodszych lat. Młodzi ludzie gonią przez życie niczym huragan, chcąc osiągnąć wszystko, bo jeśli teraz ma się niewiele, jest się po prostu nikim. Liczy się tylko prestiż i pieniądze.

„Pogoń. Wszystko albo nic” jest właśnie taką analizą ludzkich zachowań, jest niezwykle szczera i prawdziwa. Pokazuje wartości, które są tak naprawdę w życiu najważniejsze, a jest to miłość, przyjaźń i szczęście. Pamiętajcie, praca to nie jest wszystko.



Książkę Pani Agnieszki mimo trudnego tematu, czyta się bardzo szybko, mi osobiście zajęło to nie cały dzień. Powieść bardzo wciąga.

Kreacje bohaterów są bardzo prawdziwe i naturalne, pomimo kontrowersji jakie zbudzają, można ich polubić i utożsamić się z nimi. Brakowało mi głębi w relacji między Ewą a Adamem, wydawała mi się bardzo spłycona. Odnosiłam wrażenie, że gdyby jej nie było, to w sumie nic by się nie stało. Może w drugiej części będzie inaczej. Relacje z matką, również pod koniec się gubią i przestają być istotne, choć zapowiadało się inaczej.

Uwielbiam czytać opisy miejsc, w których dzieje się akcja, tutaj moje zachcianki zostały spełnione. Spokojna i cicha wieś na Podkarpaciu- tak to moje klimaty, jestem jak najbardziej za.



Czy mogę polecić książkę?

Myślę, że tak, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.Jest i romans i sprawa kryminalna, dla każdego coś.

Pewnie już niejednokrotnie słyszeliście określenie- wypalenie zawodowe.

Jest to stan, w którym wykonywana do tej pory z wielkim uczuciem i zaangażowaniem praca przestaje przynosić satysfakcję. Nie sprawia już przyjemności, coraz bardziej męczy, zniechęca i przynosi wyczerpanie psychiczne i fizyczne. Po dłuższym czasie pojawią się objawy fizyczne, których nie zniweluje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
115
85

Na półkach:

Jeśli na co dzień czytacie dużo kryminałów i macie ochotę oderwać się na chwilę od nich, jako dobry przerywnik polecam tę książkę. Jest to literatura obyczajowa z romansem w tle, ale to nie romans jest tu najważniejszy.
Najważniejsza jest sama wymowa książki i bardzo bliski nam temat robienia kariery za wszelką cenę. Taką karierę robi Ewa. Z uporem maniaka niejako realizuje swoje zawodowe plany i wspina się po kolejnych jej szczeblach. Kobieta bizneswoman, kobieta sukcesu. Wydawało by się, że ma wszystko. Ma motywację, ma satysfakcję. Dysponuje przepięknym mieszkaniem w centrum Warszawy, ubiera się u najlepszych projektantów i stołuje w wykwintnych restauracjach. Nie ma czasu na odpoczynek, nie ma czasu na budowanie relacji z ludźmi. Jest z tym wszystkim sama dla siebie. Ale co nam po karierze i choćby nawet największych osiągnięciach, jeśli nie mamy z kim się nimi dzielić? Czy zawsze będziemy niezniszczalni, czy nasz organizm kiedyś zaprotestuje i zacznie domagać się odpoczynku?
Dobra praca, prestiż i poczucie satysfakcji to marzenie wielu z nas. Każdy chciałby pokazać się jak z najlepszej strony. Każdy chciałby w tym swoim życiu coś osiągnąć, móc się czymś pochwalić. A ta książka to żywy i prawdziwy obraz wyścigu korposzczurów wraz z wieloma intrygami i niecnymi praktykami po drodze. Jak nisko może upaść człowiek w drodze na szczyt. Jak łatwo można wpaść w sidła machiny robienia kariery. I wreszcie – jakie są przyczyny chorobliwej wręcz ambicji, by piąć się po kolejnych szczeblach do celu. Jakie znaczenie może mieć w tym wszystkim własne dzieciństwo. I w końcu - co Ty sam z tym zrobisz. Czy dalej będziesz ślepo wierzyć w niezniszczalność i to, że sam/a sobie poradzisz. Czy Twoja chora ambicja i Twój chory perfekcjonizm wreszcie pozwoli przejrzeć Ci na oczy, jeszcze raz przeanalizujesz swoje wartości i stawisz czoła swoim lękom w walce o swoją przyszłość?
Książkę czyta się szybko, historia Ewy wciąga, a nam łatwo się z nią utożsamić. Poznajemy różne oblicza sukcesu i możemy sami zadać sobie pytanie: czego my chcemy dla siebie? Co jest ważne w życiu? Czy warto piąć się do celu po przysłowiowych trupach? Po co nam to, i wreszcie – dlaczego to robimy? Lekko napisana książka o poważnym zagadnieniu, taka do przeczytania na jeden wieczór.

Jeśli na co dzień czytacie dużo kryminałów i macie ochotę oderwać się na chwilę od nich, jako dobry przerywnik polecam tę książkę. Jest to literatura obyczajowa z romansem w tle, ale to nie romans jest tu najważniejszy.
Najważniejsza jest sama wymowa książki i bardzo bliski nam temat robienia kariery za wszelką cenę. Taką karierę robi Ewa. Z uporem maniaka niejako...

więcej Pokaż mimo to

avatar
873
870

Na półkach: ,

Życie często pokazuje, że przekonanie o własnej nieomylności i przeświadczenie, że jesteśmy centrum całego świata, może doprowadzić do zguby. Może nas zniszczyć. Poprzez takie zachowanie możemy wszystko stracić, pracę, znajomych, szacunek. I zostaniemy sami, bez szans na otrzymanie jakiejkolwiek pomocy. Warto w tej sytuacji zadać sobie pytanie: czy warto? Czy bycie najlepszym pod każdym względem jest warte ceny, jaką przyjdzie za to zapłacić ...
Ewa Mirska od zawsze dążyła do doskonałości. Chciała mieć najlepsze wykształcenie, dobrą pracę, i osiągać wielkie profity. Słowem świat miał leżeć u jej stóp. Bardzo szybko zdobywała kolejne szczeble korporacyjnej struktury, aż do fotela prezesa firmy włącznie. Nikt i nic nie było w stanie jej zatrzymać w zdobyciu sławy i pieniędzy. Gardziła współpracownikami, nie szanowała ludzi, upokarzała ich na każdym kroku. Niezdrowy tryb życia zaczął mieć wpływ na jej stan zdrowia. Z przepracowania kilka razy straciła przytomność. Na przyjaciół i znajomych szkoda jej było czasu, odcięła się od rodziny. O rodzicach zapomniała. Liczyła się tylko ona. Ale jak długo może trwać sielanka? Wiadomo, wszystko kiedyś się kończy. Nie można wiecznie być na piedestale. Współpracownicy mieli jej dość, i zaczęli się zastanawiać, jak się jej pozbyć ...
Pewnego dnia w skrzynce pocztowej znalazła list od matki z informacją, że ojciec nie żyje. Ta informacja nią wstrząsnęła. I chyba stanowiła punkt kulminacyjny w jej życiu. Czy Ewa dalej odda się bezgranicznie pracy czy też będzie próbowała przewartościować swoje życie? Ciekawe, którą drogę obierze. Przekonajcie się sami …
Pogoń. Wszystko albo nic to niesamowicie prawdziwa i realistyczna historia, jakich wiele dzisiaj ma miejsce. Młodzi ludzi, pochłonięci karierą zawodową, gubią się, nieodwracalnie tracą najpiękniejsze chwile w życiu w pogoni za prestiżem, sławą i pieniędzmi. Wychodzą z założenia, że albo zdobędą wszystko albo nic. Nie dopuszczają do sytuacji pośrednich. Oni są centrum świata, wyznają zasadę, patrzcie na mnie i podziwiajcie, przecież wszystko mam najlepsze i najdroższe. Ale czy to jest tak istotne w życiu? Dla nich tak. Nikt i nic się dla nich nie liczy. Tak naprawdę to są bardzo biedni. Mają bogactwa materialne i nic poza tym. Są bardzo samotni, nie mają znajomych ani przyjaciół, wyrzekają się rodziny. Nie potrafią kochać.
„Wyrosła w przeświadczeniu, że ludziom nie można ufać – lepiej nie ryzykować i nie otwierać się przed nikim, nigdy. Do tej pora ta strategia jej nie zawodziła. Osiągała to, co sobie zamierzyła, i nie potrzebowała niczyjej pomocy. Zawsze potrafiła poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami losu, nie przejmując się napotykanymi po drodze problemami”.
Pogoń. Wszystko albo nic to książka o poszukiwaniu prawdziwej i szczęśliwej drogi życiowej, o pokonywaniu własnych słabości, ale też o niezrealizowanych marzeniach. Skłania do głębokiej i szczerej refleksji. Zadaje pytanie, gdzie jest granica szczęścia? To również ukryte i niewypowiedziane pragnienie miłości, kochania i bycia kochanym. Uzmysławia, że warto czasami przewartościować swoje życie, porzucić to dotychczasowe dla tego nowego, niewiadomego ...
„Pamiętaj moje dziecko, że miłość jest w życiu najważniejsza. Możesz nie mieć wielu rzeczy, ale jeśli masz miłość, to masz wszystko. Nic bez niej nie ma znaczenia”.
Postawę bohaterki można śmiało określić cytatem z Kazań ks. Twardowskiego:
„Ubogim jest nie tylko ten, kto nie ma pieniędzy. Biedakiem jest ten, kto ma samochód, dolary, domek na lepsze czasy, a brak mu serca, przyjaźni, wiary”.
Cieszę się, że ta książka się ukazała. Takie lektury są potrzebne w dzisiejszych czasach, wiecznej pogoni za czymś. One powinny otworzyć oczy ludziom młodym i śmiało i zdecydowanie pokazać, że jest inna, alternatywna droga w życiu. Nie tylko droga pogoni i pośpiechu, ale życia w szerszym gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Można nie mieć bogactw, ale już posiadanie wokół siebie bliskich i przychylnych osób czyni nas szczęśliwymi. Ta lektura sprowadza zagubione dusze na ziemię, i odważnie pokazuje, co jest w życiu ważne i wartościowe, wskazuje hierarchię wartości i celów.
Polecam, odważna i głęboka, pełna emocji i mądrych życiowych lekcji. Wstrząsa czytelnikiem i wyzwala burzę mózgów. Obok niej nie można przejść obojętnie. Być może nie każdy ją zrozumie i do końca zaakceptuje, ale gwarantuję, że ziarnko niepokoju i refleksji zasieje w każdym, nawet najbardziej niewzruszonym czytelniku.
A na końcu pojawi się pytanie: czy ja też jestem w ciągłej pogoni, czy mnie to też dotyczy? Odpowiedzi każdy powinien udzielić sam ...

Życie często pokazuje, że przekonanie o własnej nieomylności i przeświadczenie, że jesteśmy centrum całego świata, może doprowadzić do zguby. Może nas zniszczyć. Poprzez takie zachowanie możemy wszystko stracić, pracę, znajomych, szacunek. I zostaniemy sami, bez szans na otrzymanie jakiejkolwiek pomocy. Warto w tej sytuacji zadać sobie pytanie: czy warto? Czy bycie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
175
22

Na półkach:

Bardzo wciągająca powieść. Pełna emocji, które udzielają się czytelnikowi. Szybko się czyta i można się przy tym zrelaksować. Jednocześnie autorka delikatnie przypomina, co jest w życiu najważniejsze. Często o tym zapominamy w codziennej pogoni… Polecam!

Bardzo wciągająca powieść. Pełna emocji, które udzielają się czytelnikowi. Szybko się czyta i można się przy tym zrelaksować. Jednocześnie autorka delikatnie przypomina, co jest w życiu najważniejsze. Często o tym zapominamy w codziennej pogoni… Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
358
357

Na półkach: ,

Jestem właśnie po lekturze załączonej książki, którą postaram się wam przedstawić. Przede wszystkim uwagę moją przyciągnęła okładka. Uwielbiam szpilki więc nie mogło być inaczej by przejść obok obojętnie. I muszę wam powiedzieć że było warto. Szybko i płynnie przechodziłam między stronicami zagłębiając się w świat ambitnej pani prezes. Podobnie jak główna bohaterka, ja również wiele poświęcam pracy i momentami łapie się na tym, że jestem jak robocop. Nietrudno więc było mi się z nią utożsamić. I chyba dzięki niej otworzyły mi się oczy na inne ważne aspekty naszego życia. Nie tylko pracą żyje człowiek i nie powinna ona być naszym epicentrum. Życie ludzkie składa się z tak wielu elementów, które razem dają człowiekowi szczęście.


Zdrowie bez którego nawet najbogatszy człowiek nie da sobie rady.

Przyjaciele bez których życie człowieka nabiera odpowiednich barw.

Rodzina bez której w każdym sercu panować będzie pustka.

Miłość która stanowi główny czynnik odpowiadający za nasze szczęście i spokój.


To tylko kilka ważnych elementów z którymi boryka się nie tylko nasza bohaterka ale i każdy z nas. Po tej lekturze nasuwa się pytanie na ile pieniądze są człowiekowi potrzebne i co za nie możemy dostać, poza rzeczami materialnymi. Czy one tak naprawdę dają nam szczęście, czy tylko sprawiają że życie jest łatwiejsze? Czy możemy się bez nich obejść?


Autorka dość fajnie opisała tzw. wycig szczurów który panuje w międzynarodowej korporacji. Tutaj nikt z nikim się nie liczy. W jednej chwili przyjaciel może stać się największym wrogiem, jeżeli ułatwi to przeskok na wyższy szczebel kadrowej drabiny. Nieszczerość, obłuda i zakłamanie króluje na korytarzach takiej firmy. Pod sztucznym uśmiechem większość ostrzy sobie pazury na potencjalną konkurencję. Dość dobitnie przekonała się właśnie o tym nasza główna bohaterka. Została poddana dość nikczemnej próbie wyeliminowania z zajmowanego stanowiska. W jaki sposób i z jakim skutkiem, o tym same będziecie musiały przeczytać. Nie odbiorę wam tej przyjemności poznawania zarówno bohatera jak i całej histori od podszewki.


Według mnie tak po macoszemu został potraktowany wątek pani prezes z występującym w książce lekarzem. Zabrakło mi w nim iskry i bardziej otwartych wyznań uczuć. Samo zakończenie nijak się ma do relacji panujących w książce przez co osłabia to mój całościowy odbiór. Według mnie aż się on prosił o rozwinięcie. Mam nadzieję że w drugiej części autorka to poprawi i relacja ta nabierze żywszych kolorów.


Przyjemna, polska lektura obyczajowa dla szerokiego grona odbiorców. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na rynku można spotkać i lepsze i gorsze pozycje osadzone w podobnym klimacie więc same musicie zdecydować czy dać jej szanse. Ja nie żałuję i chciałabym w tym miejscu podziękować wydawnictwu Novae Res za możliwość zapoznania się z nią. Życzę wam udanej lektury i liczę że dla tej znajdziecie miejsce w swojej biblioteczce... Do zobaczenia niedługo...


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : NA PIĘCIOLINI SŁÓW

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : BEZ POŻEGNANIA

12. P O L E C A N E K O B I E T O M : PIĘKNI, bOGACI, PERFIDNI

Jestem właśnie po lekturze załączonej książki, którą postaram się wam przedstawić. Przede wszystkim uwagę moją przyciągnęła okładka. Uwielbiam szpilki więc nie mogło być inaczej by przejść obok obojętnie. I muszę wam powiedzieć że było warto. Szybko i płynnie przechodziłam między stronicami zagłębiając się w świat ambitnej pani prezes. Podobnie jak główna bohaterka, ja...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    27
  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    3
  • 2019
    2
  • Brak w Biblo
    1
  • POLSKIE
    1
  • Biblioteka!
    1
  • Brak
    1
  • Posiadam :)
    1
  • Empik Go
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pogoń. Wszystko albo nic


Podobne książki

Przeczytaj także