Zezia, miłość i bunt na statku

Okładka książki Zezia, miłość i bunt na statku Agnieszka Chylińska
Okładka książki Zezia, miłość i bunt na statku
Agnieszka Chylińska Wydawnictwo: Pascal literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pascal
2019-05-27
2019-05-27

Widać postęp w umiejętnościach pisarskich autorki. Nie ma już tyle powtórzeń, a zdania są coraz to bardziej rozbudowane. Nie mogę powiedzieć, że poziom jest bardzo wysoki, ale na pewno lepszy niż w poprzednich tomach.
Jak na razie jest to mój ulubiony tom.

Jak na razie jest to mój ulubiony tom.

Przygodowo o życiu.

Przygodowo o życiu.

Po skończeniu dowiedziałam się że jest to któryś z kolei tom. Mimo wszystko nie przeszkodziło mi to w odbiorze. Czytało mi się ją bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Myślę że porusza kilka ważnych tematów młodzieńczego dorastania itd. Książka nie tylko dla nastolatków ale też dla rodziców.

Książka przeczytana bardzo szybko. Świetnie opisane życie młodej kobietki Zuzanny którą wchodzi w dorosłość i sprawy rodzinne które są rozumiane tylko przez nią. Bardzo dobre tematy poruszone w książce. Polecam

Bardzo mi się nie podobała, ponieważ była bardzo nudna i nie sądzę, że pisała to Agnieszka Chylińska.

Czwartą część przygód Zuzi Zezik przeczytałam w jeden wieczór. Bardzo czekałam na ten tom, w którym Zuzanna dojrzewa i do problemów, z którymi przychodziło jej się mierzyć dotychczas dochodzi burza hormonów, pierwsza miłość powodująca motyle w brzuchu oraz poszukiwanie własnego JA.

Dojrzałość jaka w mojej ocenie wyziera z tej historii jest niesamowita. "Zezię, miłość i bunt na statku" dałabym przeczytać moim córkom, gdy będą w fazie dojrzewania. Również mi jako mamie pomogło to w przypomnieniu sobie jak to wół cielęciem był ;) Wiele zdań w tej książce to swoiste "ku przestrodze" - za błędy i nieporozumienia rodziców bardzo często obwiniają się dzieci, przyjmując postawę i rolę bohatera, chcącego - często ponad swoje siły - ratować związek mamy i taty.

W mojej ocenie książka jest genialna. Napisana prostym językiem, nie za długa, dotykająca bardzo ważnych aspektów nastoletniego życia. Cykl o Zezi Zezik stał się moim remedium na otaczającą nas za oknem rzeczywistość.

Agnieszko, dziękuję! :-)

#411 - Zezia, miłość i bunt na statku - Agnieszka Chylińska - FanPage. - PASCAL

#164/52/2020

Książka ma 138 stron, swoją premierę miała dnia 27.05.2020 roku, Jest to czwarty tom przygód Zezi, a szósta książka autorki, którą czytałyśmy razem z Ewą.

Podobnie jak przy poprzednich twarda okładka i ciekawe grafiki, to dodatkowy atut tej książki.

Zuzanna ma już 14 lat i nie chce być już Zezią. Zakochuje się i coraz trudniej jest jej skupić się na nauce. Jej najlepszą przyjaciółką jest Basia, natomiast Ala pomaga jej w sprawach miłosnych i ubraniowych.

Zdecydowanie pozostajemy fankami tych książek, a już jutro pojawi się recenzja kolejnej części, czyli Dzielny Oczak.

#411 - Zezia, miłość i bunt na statku - Agnieszka Chylińska - FanPage. - PASCAL

#164/52/2020

Zuzanna ma już 14 lat i nie...

Recenzja ,,Zezia: Świat według dzieci oczami Agnieszki Chylińskiej"

,,Czwarta część książki jest ogromnym zaskoczeniem, ponieważ pojawia się dokładnie w 25-lecie artystyczne Agnieszki Chylińskiej! Kolejna część serii jest niespodzianką dla fanów.

Zuzanna przestaje być Zezią. Zauważa zmiany w swoim ciele, poznaje chłopaka i jest coraz bardziej rozkojarzona. Targają nią emocje, a przy tym czuje, że nie jest najważniejsza dla swojego chłopaka.

Przestaje radzić sobie w szkole, nie rozumie obecnego samopoczucie i szczerze mówiąc, nie ma z kim o tym porozmawiać. Pewnego dnia w szkole dochodzi do zamieszek, a zwykle grzeczna Zuzanna, robi coś, co wszystko zmienia.

Pojawia się chłopak, który bierze udział w bójce, a nasza bohaterka pomaga uciec mu przed policją. Myślenie o tajemniczym chłopaku nie daje jej spokoju, a czternastoletnia dziewczyna zaczyna stawać się kobietą.

Jeśli miałbym coś powiedzieć w tym kontekście, bardzo nie lubię, gdy w książkach dla dzieci porusza się tego rodzaju tematykę. Uważam, że na wszystko przyjdzie czas i nie powinno odbierać się maluchom dzieciństwa.

Agnieszka Chylińska w czwartej części, stanowczo, ale subtelnie wprowadza najmłodszych w świat seksualności, opowiadając o zmianach w ciele. Bardzo niewinna seria dojrzewa razem z naszą bohaterką. Przestaje być „tylko książką dla dzieci”, zaczynając przeobrażać się w miniporadnik po dojrzewaniu.

Dla rodziców czwarta część książki jest mocnym przygotowaniem do okresu dojrzewania ich maluchów. Zezia zaczyna być pokazywana na ilustracjach jako kobieta, a jej koleżanki jako mniej lub bardziej dojrzałe osoby."

Więcej: https://patryktarachon.pl/zezia-ksiazki-dla-dzieci-agnieszka-chylinska/

Recenzja ,,Zezia: Świat według dzieci oczami Agnieszki Chylińskiej"

Opowieść o dziewczynce która marzy o chłopaku ale nie takim zwykłym tylko takim super ładnym,miłym. Pewnego razu w szkole w czasie lekcji matematyki na boisku szkolnym dochodzi do bijatyki Zezia pomaga uciec jednemu z chłopaków. Zezia zakochuje się w nim. Jak każdy wie miłość jest ślepa a udowadnia to Zezi jej najlepsza przyjaciółka Basia.
Polecam.

Polecam.

• Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Zezia, miłość i bunt na statku