Ag2S

Najważniejsze dla niej jest - życie, spotkanie z drugim człowiekiem. No i poczucie humoru. Twierdzi, że w miłości - trzeba się jeszcze… lubić. A najpiękniejszym słowem po słowie kochać jest słowo - pomagać. Na scenie czy w filmie - skraca niepotrzebne, przegadane dialogi, ucieka przed sieczką myślową i znaczeniową. Nie akceptuje - publicznego epatowania swoimi problemami, bólem czy stratą...

Twierdzi, że w miłości - trzeba się jeszcze… lubić.
A najpiękniejszym słowem po słowie kochać jest słowo - pomagać.
Nie akceptuje - publicznego epatowania swoimi problemami, bólem czy stratą najbliższych. To jej i tylko jej, ale zgodziła się uchylić drzwi do swojego świata i wpuścić tam Grzegorza Ćwiertniewicza.
Powstała szczera i pasjonująca rozmowa o życiu i grze, pełna codzienności i… niecodzienności z amantką z pieprzem - jak nazwał ją jeden z wybitnych reżyserów filmowych.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Amantka_z_pieprzem-p-35730-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Amantka_z_pieprzem-p-35730-.html

betsy | 2019-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 29 sierpnia 2019

Laurka. Ale do takiej osoby jak Grażyna Barszczewska trudno się przyczepić. Doskonała aktorka, piękna kobieta z dystansem do siebie i swojej urody, nie bojąca się oszpecić dla roli. Mądra osoba, mistrzyni mowy polskiej, doceniająca kulturę w mowie i zachowaniu... Wykonująca zawód, który jest jej pasją, więc nie myśląca o przejściu na emeryturę. Tego akurat jej zazdroszczę. Z jej obserwacjami dotyczącymi współczesnych zjawisk politycznych i społecznych zgadzam się w 100 %. Przeczytałam z przyjemnością.

eduko7 | 2019-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Mądra, ciepła opowieść o Tej, która miała nie być aktorką, ponieważ w połowie pierwszego roku studiów w PWST w Warszawie usłyszała: „Wiesz, dziecko, nie dasz sobie rady w tym zawodzie. Jesteś za delikatna, za słaba, zbyt krucha, nieodporną”. Dobrze. że Pani Grażyna Barszczewska nie poddała się i rozpoczęła studia w Krakowie. Tam zadebiutowała na scenie jako studentka IV roku i odtąd zaczęła tworzyć swoją ścieżkę w historii polskiego teatru, kabaretu, filmu i radio. Nie pozwoliła się zaszufladkować i dzięki temu mogliśmy i nadal możemy poznawać Panią Grażynę w różnych rolach, w różnych odsłonach. Ujmuje szacunkiem dla widza, brakiem złośliwości względem kolegów, pokorą względem zawodu, który wybrała, Dla kogo chce grać? „Dla widza, słuchacza o pewnej wrażliwości, o pewnych potrzebach emocjonalnych i intelektualnych - serca i głowy” (Grażyna Barszczewska).
Z przytoczonych w tym tomie wypowiedzi męża, przyjaciół, współpracowników wyłania się obraz kobiety delikatnej zewnętrznie, zaś...

Monika | 2019-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2019

Mnie się podobało. Lubię właśnie takie rozmowy z aktorami (nie mylić z celebrytami!!!) Takie, czyli skupione na pracy zawodowej ze szczyptą wiadomości o życiu osobistym. Właściwie moim jedynym zarzutem pod adresem tej książki jest to że za mało, że niedosyt, że więcej o teatrze chciałoby się. Ale wspaniała, mądra i piękna pani Grażyna jest wierna "regule dietetycznej" Stefanii Grodzieńskiej (też uwielbiam!!!): "skończyć przed zaspokojeniem apetytu". Nie pozostaje mi nic innego, jak pozostać z lekkim głodem.
Bardzo polecam!